«На полях» Генасамблеї ООН: чи вдасться Зеленському поставити шах Трампу?

Володимир Зеленський

Скандал навколо телефонної розмови Д.Трампа і В.Зеленського набирає обертів. Демократам важливо звинуватити чинного президента у намаганні дискредитувати ключового опонента Джо Байдена і отримати від цього політичні бонуси. 

Аби зняти з себе звинувачення, Трамп дозволив оприлюднити свою телефонну розмову з Зеленським. Про це він написав у своєму Твіттері:

«Наразі я перебуваю в Організації Об'єднаних Націй, де представляю нашу країну, але дозволяю завтра оприлюднити повний, повністю розсекречений і неспотворений запис моєї телефонної розмови з Президентом України Зеленським».

«Ви побачите, що це був дуже доброзичливий і цілком адекватний дзвінок. Жодного тиску, і, на відміну від Джо Байдена та його сина, жодної послуги за послугу! Це не що інше, як продовження найбільш руйнівного полювання на відьом усіх часів!»

Скрин поста

Тим часом спікер Палати представників Ненсі Пелосі зробила фіційну заяву про ініціювання процедури імпічмента президента США Д.Трампа.

Як можуть вплинути внутрішньополітичне загострення в США на долю перемовин Трампа і Зеленського?

Експерти вважають, що для нашого президента потрапляння американського лідера до «зони контролю» ЗМІ та громадськості – це лише плюс. Таку думку, зокрема, висловив політичний експерт В.Фесенко:

«Навряд чи Трамп на тлі резонансу в розмовіі з Зеленським буде піднімати тему Байдена і чинити тиск. Імовірність витоку інформації в кулуарах Генасамблеї ООН висока. Це може просто підтвердити всі звинувачення, які висуваються проти Трампа. По-друге, позиція української сторони досить прагматична: ми не проти цього. Робіть офіційний запит».

Подібної думки дотримується і політексперт Д.Богуш:

«Якщо дипломати у команді Зеленського – професіонали, ситуацію із скандалом через телефонну розмову між президентами України та США можна використати на нашу користь. Не слід забувати, що Дональд Трамп – за крок до імпічменту, тому в України є шанс «поставити йому шах».

Ризики від конфронтації демократів та республіканців для Зеленського можуть з'явитися дещо пізніше - під час жовтневого візиту в Україну особистого адвоката Трампа Джуліані. Адже саме він у діалозі тет-а-тет може транслювати українському президенту прохання Трампа про допомогу. У США зацікавлені, щоби факт корупції Байдена розслідували саме в Україні.

Своєю чергою Володимир Зеленський заявив американським журналістам, що його розмова з Д. Трампом є "приватною і конфіденційною".

На питання CNN, чи пов'язує він затримку військової допомоги США Україні з вимогою розслідування стосовно колишнього віце-президента Джо Байдена, Зеленський відповіді не дав. Так само він утримався і відвідповіді на питання про дозвіл оприлюднення телефонної розмови. Натомість за інформацією, наданою Трампом від імені держсекретаря США М.Помпео, українська сторона дозволила публікацію стенограми телефонної розмови.

Нагадуємо: сьогодні Володимир Зеленський і Дональд Трамп мають зустрітися «на полях» Генасамблеї ООН. 

Володимир Зеленський

Український президент вже виступив на 74-й сесії Генасамблеї ООН в Діалозі лідерів і заявив, що в Україні створені умови для досягнення цілей сталого розвитку. І зауважив при цьому, що для їх реалізації ми маємо дві перешкоди: це внутрішньополітична традиція, відповідно до якої реформи отримують спротив, і війна.

«Утім, я вірю, що разом з міжнародними партнерами, політико-дипломатичним шляхом ми зможемо домогтися повернення наших територій, припинення війни та панування миру. І це – наша мета номер один. Для того щоб пліч-о-пліч з державами-членами ООН ми без бар’єрів могли рухатися вперед для досягнення інших Цілей сталого розвитку та разом будувати новий світ, вільний від бідності, голоду, захворювань і війн», – резюмував В.Зеленський.

Окрім того, президент України Володимир Зеленський провів коротку розмову з міністром закордонних справ Росії С.Лавровим. Йшлося про ситуацію щодо україно-російських відносин.


  Следите за нами в Telegram    •   25-09-2019, 16:31
  •   Gin
  •   359

ОСТАННЄ
НОВИНИ
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
РЕКЛАМА
диквл Ani Lady Shop