У Харкові презентували революційну економічну стратегію

У Харкові презентовано економічну реформу «Старт у майбутнє». Її розробник Анатолій Ломазов. Він не має наукових ступенів, проте за плечима автора досвід роботи на керівних посадах в органах місцевого самоврядування та енергетичній галузі. Пропозиції новатора мають позитивні відгуки від фахівців Світового банку, РНБО України, Мінфіну, Академії наук.

Як повідомив Анатолій Ломазов, завдяки реалізації нової економічної моделі в одному з українських міст вдалося звести два мости, відремонтувати половину медичних закладів, погасити заборгованість комунальних підприємств, реалізувати низку соціальних програм.
Що ж являє собою пропонований розробником підхід?

Як пояснив Анатолій Ломазов, реалізація задуманого виконується через місцеве самоврядування. Воно бере на себе забезпечення територіальної громади паливно-енергетичним ресурсом. Для цього потрібно виділити ресурсну складову певних тарифів, сплачуваних тергромадою й спрямувати її на позабюджетно-цільовий рахунок населеного пункту.

На думку Ломазова, у нині діючій моделі зростання ціни на паливно-енергетичний ресурс та його нераціональне використання автоматично забезпечує підприємству збільшення прибутку, що робить невигідним економію ресурсів. У пропонованому розробником варіанті ця економія вигідна, оскільки спрямовується до місцевого бюджету.

«Якщо взяти для прикладу очільника ТЕЦ, повідомляє Анатолій Ломазов, котрий мав досвід керування електростанцією, то, щоб він не говорив публічно, такому керівнику дуже вигідно зростання ціни на паливо, також вигідно, коли стається витік. Ці втрати закладаються в тарифі. Зростання вартості палива видно в рентабельності, даній у відсотках, тож чистий прибуток стає значно більшим. Коли ми «завели» паливні ресурси на цільовий рахунок цільового фонду, створюється новий ринок, який стане конкурентним чинному».

Це, на думку Ломазова, має кардинально змінити наявну тенденцію збільшення витрат як способу отримання прибутку, оскільки муніципалітет – безприбуткова організація. Її стимул – економія ресурсів: зекономлені в підсумку кошти лишаються в розпорядженні бюджету.

Як повідомив розробник програми, вільні кошти пропонується інвестувати в інновації для ресурсної економії. Ефективне використання цих інвестицій забезпечується органами місцевого самоврядування через створення публічних акціонерних товариств, стартапів, кооперацій.

Під час виступу Анатолія Ломазова присутні раз-у-раз прохали автора розповісти про запропоновану модель конкретніше й більш популярно.

Зокрема, журналіст інформагентства «ФАКТ» запитав розробника програми «Старт у майбутнє», як ця модель стимулює до економії.
Наводимо відповідь експерта: 
«Почати потрібно з місцевого самоврядування, з енергоносіїв, бо це найбільш негативна складова ВВП країни. Далі – сільське господарство. Я таке реалізував у Сумах, наша команда складалася з семи людей. Щоб здійснити програму, потрібно було ухвалити низку рішень сесій, ми їх прийняли. Нас потім неодноразово перевіряли, відкривали кримінальні справи. Ми надали алгоритм, як економити й змінили психологію поведінки капіталу. Ми знайшли низку підприємств-монополістів, які заробляли на нас гроші в межах чинного законодавства, але, на мою думку, це аморально. За моїми схемами вийшло, що ці гроші [за електроенергію – ІА «ФАКТ»] пішли в місцеві бюджети. Фінансовий потік було поділено на два контури. За рішенням сесії я їздив до міністра енергетики. За частиною питань потрібно вирушати до столиці за підтримкою. Тоді низка фінансових потоків потрапляє в місто, а не до монополістів. Міський голова має юридичне право реалізувати подібний проект, але без підтримки держави все піде в усіченому обсязі»,  розповів у розмові з журналістом ІА «ФАКТ» розробник програми «Старт у майбутнє» Анатолій Ломазов.

На уточнення ІА «ФАКТ» яку саме схему застосовано для економії, автор попросив не записувати розмову, оскільки переймається за свою безпеку.

Що ж до теоретичного підґрунтя своєї економічної концепції Анатолій Ломазов акцентував увагу на тому, що успішні країни споживають ресурсів більше, ніж може дати займана ними територія. Якщо людство не адаптується до сировинного дефіциту, воно повернеться на сотні років назад, вважає Ломазов. Пропонована ним нова економічна модель розвитку – асиметрична, узгоджена економіка. Як говорить автор, «параметри змінилися, а ми все одно живемо за мірками Карла Маркса, Адама Сміта та інших». Щодо ситуації в Україні, то за даними розробника програми «Старт у майбутнє», моральне зношення основних фондів сягає 95 відсотків, фізичний ступінь зношення – понад 83 відсотки. Для виправлення ситуації, на думку Ломазова, потрібно реалізувати головний ресурс людства науку й знання. Для цього слід почати процес заміщення основних фондів інтелектом, оскільки отримання економічної вигоди забезпечить лише інтелект, а не концентрація основних засобів. На думку Анатолія Ломазова, українським підприємцям абсолютно реально повторити феномен американської фірми «Apple», яка за підсумками 15-го року, не маючи власних виробничих площ, реалізувала в Китаї свої інтелектуальні розробки.

Підтримують програму Анатолія Ломазова відомі науковці. Вони прийшли на презентацію програми «Старт у майбутнє», щоб підтримати її автора.  

Завідувач лабораторії НТУ ННЦ «УФТІ» доктор фізико-математичних наук Ігор Папіров, котрий побував у більш ніж 125 країнах світу, сказав:
«Є таке поняття – ресурсне прокляття: у тих країнах, де багато ресурсів, люди, як правило, погано живуть. Така країна – ми, Росія, до певної міри Бразилія та інші. А приїздиш у країну, де взагалі немає ресурсів, навіть піску, щебеню й питної води, і бачиш, що рівень життя дуже високий. У багатьох таких країнах почали приділяти увагу науці, медицині, новим технологіям тощо».

Завідувачу кафедри Гуманітарно-педагогічної академії, доктору фізико-математичних наук Маркові Босіну прикро усвідомлювати, що

«наша країна дуже втрачає матеріально через відсутність такого сорту програм. Багато прикладів, коли ми їдемо купувати за скажені гроші в Америку і Європу ті прилади, які були вироблені тут. Ми зараз закінчуємо розробку неінвазивного глюкометра: ви поклали руку на прилад і читаєте, який у вас цукор. Це виготовлялося за гроші американського інвестора, зараз ведуться європейські випробування. Я намагаюся домогтися від нього дозволу налагодити виробництво цих приладів в Україні. Я не певен, що він дозволить, незважаючи на те, що я автор і господар цього патенту, тому що він платить за цю розробку. У нас невеликий колектив в Інституті низьких температур на базі графенових композитів виробляє новий матеріал, міцніший за алмаз. Поєднуючи його з пластмасою, вони виробляють рукави, які завдяки пластичності графену можна вдувати в труби від колодязя до колодязя. А всі наші труби – гнилі. Щоб замінити труби, треба розкопати всю Україну. Є технологія, як дешево й швидко без копань це все замінити на декілька сотень років, але в розробників на це немає грошей, хоча вони стукали в усі двері. Тепер цим зацікавились іноземні інвестори».

Коментуючи це зауваження, розробник «Старту в майбутнє» додав, що, на жаль, зараз вигідно так працювати, оскільки можна списувати більше грошей, постійно замінюючи труби. Так само й в енергетичній сфері: керівнику вигідно, щоб теплопостачання коштувало дорожче, а втрати сягали 50 відсотків: при цьому вони офіційно вписані в розрахунки тарифів, говорить Анатолій Ломазов. Коли все це, за його висловом, «завели» на міську раду, то прибрали паливно-енергетичні ресурси з усього: наприклад, з водогону, де 40 відсотків складає електроенергія. «Фактично ми хотіли отримати додаткові гроші», резюмував автор нової економічної моделі.

Наразі Анатолій Ломазов та його однодумці домовилися про зустріч з командою президента Зеленського й очікують, що новий глава держави, на відміну від попередників, не лише зацікавиться новою моделлю, а й сприятиме її впровадженню. За словами адептів програми «Старт у майбутнє», щоб побачити реальні результати, потрібно близько року.  Следите за нами в Telegram    •   29-05-2019, 11:27
  •   Fact-bot
  •   396

ОСТАННЄ
НОВИНИ
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
РЕКЛАМА
диквл Ani Lady Shop