Водії більше не потрібні? У Нью-Йорку з’явилися безпілотні автобуси

Безпілотні автобуси

Мрія мешканця будь-якого великого мегаполіса – можливість долати відстань з пункту А до пункту Б швидко, за графіком, без аварійних ситуацій та «тягнучок». У фантастичній літературі такий утопічний транспортний проект описано давно під назвою «робусів» – спеціальних автобусів, які пересуваються містом без водіїв. Людський чинник тут зведено до нуля, тож пасажири убезпечені від транспортних колапсів та запізнень. 

Ідею фантастів зреалізували у Нью-Йорку: перший автобусний маршрут без водіїв було створено на Бруклінській військово-морській верфі. Як повідомляє DesignBoom, пробний беспілотний проект запустив стартап OptimusRide, заснований вихідцями з Массачусетського технологічного інституту. Автобуси курсуватимуть з 7 ранку до 22.30 вечора. Проїзд у них безкоштовний. Передбачається, що зараз вони перевозитимуть лише 16 тисяч пасажирів на місяць, а далі пасажиропотік поступово збільшуватиметься.

Шаттли їздять по Бруклінському військово-морському районі - у суднобудівній і промисловій його частинах, де розташовано близько 300 виробничих підприємств. Зараз, поки триває тестовий режим, в автобусах чергують водій та оператор програмного забезпечення. 

Безпілотні автобуси

Тож транспорт технологізується, стає більш зручним і не залежним від купи випадкових і, як правило, негативних факторів, наприклад, водійської дисципліни. Окрім того, є ще одна вагома причина переходити на «самокерований» транспорт. На думку відомого американського мільярдера І.Маска, автомобілі-безпілотники є економічно вигідними їхнім власникам. За його підрахунками, власники авто експлуатують їх приблизно 10 годин на тиждень. Решту часу автомобілі простоюють, а могли б заробляти, якби… не залежали від людей. Маск упевнений, що сучасні технології дозволять повністю автоматизувати перевезення пасажирів. Він навіть зробив обнадійливий анонс: модель Tesla, яка не потребує водія, проходить останні випробування, і її запуск відбудеться вже у 2020 році. Щоправда, аналітики транспортного ринку доволі скептично сприйняли вартість нової транспортної послуги – 1$ за милю. Утім, з перспективністю проекту погодилися: якщо безпілотна Tesla таки з’явитьсяна ринку, на ньому станеться «вибух».

Окремі спроби модернізації авто і перетворення їх на безпілотні вже здійснювалися у різних куточках світу, зокрема у Сингапурі та Китаї. Однак усі вони були не дуже вдалими. Відомо також, що одна з машин Uber розбилася, перебуваючи в режимі автономного водіння. Тож певні ризики є, а разом з ними виникає і питання страхування. Утім страхові компанії наразі побоюються страхувати безпілотні автомобілі. Є ще одна вагома причина, через яку масовий випуск транспорту без водіїв гальмується: вони потребують якісних, майже бездоганних доріг. Тож у сільській місцевості такі транспортні модернізації неминуче зазнають фіаско. 

Що ж стосується нашої країни, де багато доріг і досі є просто напрямками, втрата професії водія нам ще дуже довго не загрожуватиме. 


  Следите за нами в Telegram    •   20-08-2019, 09:44
  •   Gin
  •   221

ОСТАННЄ
НОВИНИ
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
РЕКЛАМА
диквл Ani Lady Shop