EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Українська Русский
English Russian Ukrainian
 

Поліція зламалася: навіщо вивели на вулицю патрулі Нацгвардії?

Нацгвардія України
З 1 серпня на вулицях українських міст з'явилися піші патрулі Національної гвардії України. Як правило, склад патруля - три людини і службовий собака. Здавалося б, вибори в країні закінчені, політична ситуація стабілізувалася - для чого ж посилення контролю правопорядку. Експерти впевнені - Нацгвардією сьогодні намагаються закрити діри в роботі Нацполіціі. Кадровий та транспортний дефіцит у поліцейських намагаються заповнити силами НГУ, правонаступниці внутрішніх військ і патрульно-постової служби.

Незважаючи на велику кількість алкоголіків-бомжів, наркоманів-неадекватів, "закладочників", буйних і психічно неврівноважених людей, які створюють безлад майже на кожному міському ринку, у дворах і навіть на дитячих майданчиках, національна гвардія не особливо поспішає вирішувати ці проблеми в ім'я правопорядку. Тобто де-юре вони є, де-факто - це просто перехожі. Інше питання, а чи потрібні вони взагалі, адже, як відомо, від бездіяльності до беззаконня всього один крок?

Якщо повернутися до витоків, а точніше до закону про Нацгвардію, за логікою прописаних в ньому норм, НГУ повинна патрулювати вулиці на постійній основі, а не ситуативно. Адже це єдина служба, крім поліції, наділена повноваженнями для затримання, перевірки документів, зупинки транспортних засобів і навіть проникнення в житло, якщо це позгоджується с Законом.

IA "ФАКТ" спробувало розібратися, чому на вулиці вийшли саме зараз.

Нацгвардія України
Хто залишився в райвідділі?
Як повідомляють в центральному апараті Міністерства внутрішніх справ, співпраця з НГУ у поліції вимушена.

"Причина дуже проста - в поліції не вистачає людей. В Україні немає жодного комплектного райвідділу. Кадровий дефіцит в деяких районах Києва доходить до 40%. Нікому виїжджати на виклики, нікому розслідувати, нікому розкривати злочини", - говорять у відомстві.

"Кадровий голод в райвідділах знижує якість і результативність роботи слідчих, і часто питання з поліцією вирішуються методами з 90-х, тільки в ще більш страшних і гіпертрофованих формах, - розповідає правозахисник Едуард Багіров "Новинному світу". - Так, в поліції є багато професійних керівників, які готові боротися зі злочинністю, але один в полі не воїн, без підлеглих служба працювати не може".

На думку експерта з питань безпеки Володимира Степаненка, до такого стану речей привів не тільки кадровий дефіцит, а й спочатку непродуманий пристрій роботи Патрульній поліції.

"Наша поліція - це як пошиття взуття, коли правий черевик є, а лівий зшити забули. Справа в тому, що при запуску нової поліції я багато разів брав участь в круглих столах й казав, що автопатрулі без піших не можуть працювати ефективно. Але піших так і не вивели на вулиці. В результаті поліцейські прив'язані до автомобілів, оперативно відреагувати на виклик вони не можуть. Погодьтеся, бігти за злочинцем через кущі і гаражі в спальному районі у модному "Пріусі" не вийде", - говорить Степаненко.

Мало того, біда в тому, що патрулювати вулиці в Нацполіціі не тільки нікому, але і нема на чому. Відомо, що з моменту запуску, поліцейські примудрилися розбити більше 1200 автомобілів. Кладовища службових Toyota Prius є в кожному регіоні, а в соцмережах регулярно спливають фотографії розбитих машин, куплених лише чотири роки тому.


Про статистику ДТП за участю патрульних машин НПУ звітують вкрай неохоче. І тому є пояснення:

"У ДТП жодного разу не побувало від сили 10% всіх патрульних машин. При цьому більше половини розбиті так, що навряд чи підлягають відновленню. Зараз на патрульні машини вже почали встановлювати посилені бампери, щоб зберегти хоча б те, що залишилося", - говорять в автогосподарстві МВС.

За прикладами далеко ходити не потрібно. Буквально минулого тижня, в одному із закритих поліцейських спільнот в Фейсбуці з'явився фотозвіт візиту міністра МВС Арсена Авакова в департамент Нацполіціі. Автор поста Антон Нанец, звертаючись до Арсена Авакова пише, що до приїзду міністра на плацу виставили кілька цілих Пріусів. А з тильної сторони будівлі гуртожитку в цей же час розташували справжній тойотовский некрополь.

Картина гнітюча - працювати нікому, їздити нема на чому ... І замість того, щоб наводити порядок, керівництво закриває прогалини за допомогою паралельної силової служби, вихваляючись в соцмережах рідкісними показовими успіхами підлеглих.

Експерти єдині в думці, в поліції назріває необхідність повного переформатування і оновлення роботи. У такому вигляді правоохоронна система багато користі не принесе.

Таким чином, керівництво НПУ повинно терміново піднімати престиж служби і оплату праці. Інакше система ентузіастів і борців з корупцією, яка запускалася в 2014 році під гаслом "служити і захищати" перетвориться в гніздо неефективних хабарників-корупціонерів, брудну роботу за яких будуть виконувати співробітники Нацгвардії.  Следите за нами в Telegram    •   17-08-2019, 13:30
  •   Gin
  •   2 844

ОСТАННЄ
НОВИНИ
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
РЕКЛАМА
Armadatour Ani Lady Shop