Як не згаяти час за кордоном? Досвід рімінських канікул "ФАКТу"

Сьогодні продовжимо нашу розповідь про північно-італійське містечко Ріміні. ІА "ФАКТ", перебуваючи в ньому, випадково натрапив на експозицію в Інфоцентрі для гостей міста неподалік від моста Тіберія (Corso d'Augusto, 235).


Зайшли ми туди саме під час демонстрації фільму про Ріміні. Уздовж зали побачили античні артефакти, а на одному з екранів - зображення старовинної забудови з назвами місцевих пам'яток. Як виявилося, зображення інтерактивне й відвідувачі можуть активувати позначені об'єкти, збільшувати їх і працювати з такими "вікнами", як на екрані смартфона. В іншій кімнаті у гостей Центру є можливість подивитися 11-хвилинний фільм про історію Ріміні іншими мовами, зокрема, російською.

"Латинська колонія, яка перетворилася на важливе імперське місто", - так презентують італійці Ріміні, а в давнину - Арімініум.
 
Місто було засновано в 268 році до н.е. в гирлі річки Арімінус, на честь якої й назване. Спочатку забудовниками було прокладено основні дороги, навколо яких розвивалося місто: форум, порт, міські стіни й домуси. 

Це місто вигідно зв'язало столицю Римської імперії з Європою. Мережа доріг Арімініума у вигляді прямокутних сегментів визначила й розташування житлових будівель, тобто домусів. Домус являв собою прямокутну житлову структуру із залами для банкетів, садами, просторими внутрішніми дворами та фонтанами. 


Один з таких домусів знайдено на площі Феррарі: дім хірурга Євтихія. Він являє собою велику двоповерхову будівлю біля моря. Невеликі вхідні двері ведуть до зали довгим коридором через кімнати, прикрашені фресками й мозаїками. З одного боку розташовувався сад, з іншого - житлові кімнати, їдальня, медичний кабінет включно зі стаціонаром. В кабінеті Євтихій приймав пацієнтів і готував ліки, розтираючи їх у ступі. Тут стояли горщики з травами, мінералами і лікувальними препаратами.Оперував хірург за допомогою скальпеля, щипців, ножів, плоскогубців та за допомогою ще понад 150-ти інструментів, які нині перебувають в міському музеї. Євтихій вивчав медицину на Сході під час мандрів, працював військовим лікарем і згодом вирішив оселитися в Арімініумі. 
На той час цей жвавий торговий центр був вузловою точкою дорожної мережі, що пов'язувала північні регіони із Середземним морем. 


В епоху Августа порт Арімініума набув важливого стратегічного й тактичного значення. Вино, олія, спеції, зерно, вишуканий посуд, предмети домашнього декору й кераміка прибували сюди зі Сходу та Африки.

Крім таких знакових споруд Ріміні, як арка Августа й міст Тіберія, котрі "ФАКТ" згадував у попередньому матеріалі, ще один символ міста - амфітеатр, точніше, його руїни. Зведений імператором Адріаном у ІІ ст. н.е., він уособлює стратегію "хліба й видовищ". Саме тут відбувалися прадавні "бої без правил". Загальна висота споруди сягала 15 метрів, тут могли розміститися понад 10 тис. глядачів. Арена мала земляну основу. Площа амфітеатру Арімініума була майже така, як і арена знаного у всьому світі Колізею.Про роботу згаданого Інформаційного центру для гостей Ріміні читачам ІА "ФАКТ" розповіла археологиня Francesca Napolі (на фото - праворуч).


Пані Франческо, чим особлива експозиція, яку ми зараз бачимо?

- Тут ви можете почути історію Ріміні: побачити відео, доторкнутися ближче до історії, дізнатися більше про Римську імперію та факти про місто. 

Ми бачимо низку артефактів. Розкажіть про знахідки.

- В Інформаційному центрі знаходиться декілька артефактів, решта в міському музеї. Зокрема, представлено давні написи.
Відвідувачі можуть побачити фрагменти колон. Артефакти знайдено в місцях поховань періоду Римської імперії. Їм 2 тисячі років. 
Один з артефактів розповідає про життя жінки, яка спочатку була рабинею, а потім стала вільною з повною свободою дій. Її звали Кайо Клаудіо Муза.


Пані Франческо, демонстрований в Інфоцентрі фільм розповідає, що Дім хірурга знаходився поблизу моря. Але ж нині воно далеко від старого міста, де знайдено цей об'єкт.

- Море раніше було поблизу, але століття за століттям відходило і зараз воно далеко від старого міста.

карта

Цей об'єкт було знайдено в 1989 році на площі П'яцца Феррарі, а відкрито для громадськості в 2007-му. 
Дім хірурга Євтихія датується 2-3 століттям нашої ери. Це найвидатніша знахідка в Ріміні.

Чи відвідують італійські учні й студенти Інформаційний центр для гостей Ріміні?

- Буває багато учнів початкових шкіл, студентів вишів, особливо протягом зими та весною з Ріміні та з усієї Італії (навчань в липні та серпні немає). Влітку багато груп приїздять з-за кордону, приміром, з Польщі та Чехії, відвідують і туристи з України. 

Ось такою видалася наша мандрівка цим насиченим історією містом. Насамкінець поділимося своїм досвідом перебування в іншій країні. Якщо вас, шановні читачі, цікавить не лише сам факт перебування за кордоном й селфі на згадку, дізнайтеся заздалегідь про місце, куди прямуєте: його знакові пам'ятки й історію. Оберіть ті історичні об'єкти, в яких хотіли побувати. Це займе у вас небагато часу, проте зробить вашу подорож осмисленою й корисною. Під час вибору екскурсій, пропонованих представниками турагентств, поцікавтеся, чи будуть вам розповідати історичні дані під час відвідин пам'яток, а не лише в транспорті. 

Перевіряйте сказане гідами. Нерідко їхня інформація може бути застарілою та дуже обмеженою. Кращими й вірними друзями виявляться знайдена в інтернеті інформація, мапа міста, навігатор у смартфоні та місцеві музеї. 

Багато цікавого про країну вам можуть розповісти ваші колишні співвітчизники, котрі багато років живуть на чужині: вони із задоволенням розкажуть про заходи безпеки, дешеві супермаркети й оптимальні маршрути. Нам таким чином пощастило в Ріміні. Саме від українця, котрий майже 20 років тому полишив батьківщину, ми дізналися, що в Італії - підвищені заходи безпеки, тому тут не чути про теракти. Копи у цивільному перебувають серед мешканців, особливо в курортних місцях, упереджуючи кишенькові крадіжки й продаж наркотиків. Територія міст патрулюється, зокрема, вертольотами. Усюди відеокамери, які ми теж спостерігали на кожному кроці. З іншого боку, італійська мафія, за словами нашого співрозмовника, теж нікуди не поділася. Причому, як на півдні, так і на півночі країни. Чимало криміналу з'їжджається в курортні регіони Італії саме влітку, у сезон відпочинку іноземних туристів. Ділять сфери впливу у кримінальному світі Італії, якщо вірити співвітчизнику, й українські кримінальні кола.

Так само від нашого співрозмовника ми дізналися, що рекламований під час екскурсій шопінг в однойменній столиці Сан-Марино цікавить лише вихідців з СНД і купити там можна неякісні шкіряні речі, що рекламуються гідами як трохи не основний товар республіки. 
І щодо історії: майже всі античні пам'ятки ми відшукували самі. Представники туроператора намагаються про них не згадувати, прагнучи організувати вам виїзд до інших міст з дегустаціями, платними розвагами та іншими масовими заходами, під час яких ви витратите не один десяток євро. 

Тож пам'ятайте, що ви самі можете прокласти собі маршрут за уподобанням і для цього вам достатньо лише півгодини інтернет-серфінгу. Ці невеликі зусилля будуть компенсовані подальшим задоволенням від власних відкриттів іншої країни. 
ІА "ФАКТ" бажає вам вдалих мандрівок і приємних вражень!

Підготував Роман Кривко


  Следите за нами в Telegram    •   10-08-2019, 11:13
  •   Gin
  •   288

ОСТАННЄ
НОВИНИ
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
РЕКЛАМА
диквл Ani Lady Shop