Відкриваємо Ріміні: античний подих північного курорту Італії


Знайомство з італійським Ріміні інформагентство "ФАКТ" почало з аеропорту. Особливих відмінностей зі слобожанським пейзажем відразу ми не відчули. Некошена рослинність обабіч злітних смуг виглядає цілком по-домашньому.

Оскільки містечко невелике, шику харківського аеропорту тут немає, але все компактно і комфортно:


Акуратні гіпсокартонні перетинки виводять вас на мініатюрний автобусний майданчик.

Вечірнє Ріміні набагато живучіше, ніж ранкове чи денне. І туристи, і місцеві гуляють вздовж траси вузенькими тротуарами, ухиляючись від велосипедистів та іншого транспорту. Помітні і візки людей з інвалідністю в кількості, яку не порівняєш з українськими реаліями. Автівок в Ріміні не менше, ніж пішоходів і велосипедистів. Водії слухняно гальмують перед "зеброю", якою ви йдете, проте правила паркування здебільшого не дотримують. Якщо аналізувати місцевий автопарк, то в середньому автівки вищі класом за українські, а маленькі італійські мікролітражки помітно виросли у розмірах. На рімінських вузьких вулицях переважають фольксвагени, фіати, ауді, вистачає й мерседесів. А от позашляховиків непомітно. Можливо, вони просто незручні на маленьких провулках, а може, невигідні через податки за літраж. 

Пляж, який є найближчим до нашого помешкання, обслуговується від сьомої ранку. Молоді чоловіки граблями скородять пісок, рівняють його тракторами, розставляють шезлонги, прибирають територію.Уздовж пляжу дерев'яні кабінки з усіма зручностями: окремо для чоловіків, жінок, людей з інвалідністю, а також приміщення для інших побутових потреб. Поряд душові з теплою водою, дитячі й спортивні майданчики. Але пляж приватний, підприємці орендують комунальну землю. Тож розташуватися на пляжі, як стверджують написи, не можна: тільки знаходитися, купатися, не залишаючи речі. Проте це можна зробити на кам'яних пірсах обабіч території пляжу. Гадаємо, це звичайні хитрощі орендарів: земля ж бо належить італійському народу й так само як в Україні, ніхто не має права забороняти перебування з речами чи без речей на державній землі. Оренда шезлонга на ній стартує з 5 євро. Ціна залежить від ряду та тривалості вашого перебування й сягає майже 30 євро за день.

У місті чимало людей глибоко похилого віку. Вони напрочуд активні: їздять на велосипедах, грають з м'ячем на піску, займаються шопінгом, чимало серед них і модників. Боляче порівнювати їхній спосіб життя з більшістю українських пенсіонерів. З ранку чимало людей похилого віку на березі по коліна у воді займаються полюванням: довгими металевими спицями вони наштрикують в піску морських мешканців, різновид мідій, збираючи їх у пакети для подальшого урізноманітнення свого раціону. На жаль, англійської італійці часто не знають, тож спроби поспілкуватися з літніми мешканцями італії виявилися марними.

Незважаючи на вдвічі вищі ціни в італійських крамницях порівняно з українськими, в очах південних мешканців Європи читається спокій, розслабленість, упевненість у завтрашньому дні.


Ловиш себе на думці, що стандарти ЄС роблять свою справу та от чи будуть вони такими і для українців - питання. Адже Італія - не остання країна Євросоюзу і, напевно, її не порівняти, приміром, з країнами Балтії та Болгарією.
 
Рухаємося далі містом Ріміні і поринаємо в античну й середньовічну атмосферу. Якщо підніматися до старого міста від узбережжя, першою монументальною пам'яткою постає міст Тіберія, зведений дві тисячі років тому. Сам він не довгий, але настільки міцний, що нині витримує рух вантажівок. Навіть не в години пік рух автівок, пішоходів і велосипедистів по ньому не припиняється. Хоча нині він явно не пішохідний і скоріше за все люди, котрі ідуть ним, порушують правила руху.
 
Якщо вірити інтернету, в середньовіччі міст був суттєво пошкоджений негодою, а під час Другої світової його намагалися знищити нацисти.Та ні стихія, ні лиходії його не зруйнували. По суті, 150-тисячне містечко настільки компактне, що для орієнтиру вам достатньо... ні, не навігатора у смартфоні, а паперової карти міста з готелю й натхнення. Пам'ятки Ріміні настільки манять своїми секретами, що, перейшовши античний міст, ви мимоволі йдете далі, до серця містечка, зачаровуючись старовинними вуличками й атмосферою.Якимось чином на деяких центральних вулицях мирно співіснують всі без винятку учасники руху. 

Один з храмів, який постає на вашому шляху - Chiesa Di Santa Maria Del Rosario - має вільний вхід і вражає своїм вишуканим убранством, ледь чутною музикою, яка передає духовну атмосферу, а також поєднанням зображень Христа на холсті з напівоголеними скульптурами. Така еклектичність епохи Відродження з суто середньовічними мотивами є доволі контрастною для ока православного відвідувача.На виході зі старого міста височіє арка Августа, одна з найдавніших в Італії. Цікаво, що на обличчях скульптур арки відбитті носи. Варвари таким чином демонстрували мешканцям Римської імперії, хто насправді головний у тодішній Європі.


У Ріміні вистачає компактних затишних парків, там можна сховатися від сонця та побути наодинці з собою або близькими. В одному з них, неподалік від арки Августа, парку Alcide Cervi, ми натрапили на вражаючі скульптурні абстракції з металу 1997 року.


До речі, як у парках, так і в старому місті є джерела питної води. Проте влітку кліматичні особливості італійської півночі можуть зіграти з вами злий жарт: вирушивши на прогулянку містом свіжого й комфортного ранку, ви не зчуєтесь, як ближче до півдня опинитеся під пекучим сонцем. Тож варто враховувати, що зручніше гуляти Ріміні вранці або пізно ввечері. Продукти в місті хоч і дорожчі за українські, проте кращі як на вигляд, так і на смак. Будьте готові віддати за півкіла смачного хліба 2 євро, а за 500 гр сиру - 10 євро.
 


У центрі Ріміні помітна муніципальна поліція, про можливість створення якої в Україні сперечаються чимало років. До речі, копи в Ріміні їздять на доволі скромних за класом італійських Альфах та Фіатах, а не на Пріусах, Міцубісі, Шкодах, як у найбіднішій європейській державі. Хороший приклад для України, як підтримати вітчизняного виробника й заощадити кошти платників податків.ІА "ФАКТ" продовжує перебувати в Італії й готувати для вас, шановні читачі, матеріали про міста цієї країни. Тож далі буде.

Підготував Роман Кривко  Следите за нами в Telegram    •   6-08-2019, 12:34
  •   Gin
  •   482

ОСТАННЄ
НОВИНИ
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
РЕКЛАМА
диквл Ani Lady Shop