Чи стане хімічна кастрація дієвою у боротьбі з педофілами?

Сьогодні, 11 липня Верховна Рада України підтримала довгоочікуваний законопроект № 6449 щодо примусової кастрації для педофілів та створення відкритого реєстру таких осіб. За нього проголосували 247 народних депутатів. Цим правовим актом передбачено створення відкритого реєстру ґвалтівників, а також довічний адміністративний нагляд за ґвалтівниками, які вийшли на волю.


Згідно з прийнятим законом, кастрація стосується осіб віком від 18 до 65 років. Процедура полягає у примусовому введенні засудженому антиандрогенних препаратів для зменшення лібідо і сексуальної активності. Також збільшено термін покарання за зґвалтування неповнолітніх від 7 до 15 років, за особливо тяжких наслідків зґвалтування малолітніх – від 10 до 15 років із хімічною кастрацією. Над даною категорією осіб встановлюється довічний адміністративний нагляд за їх поверненням з місць відбування покарання.

Прийняття даного закону є вкрай важливим у зв’язку з тим, що в Україні зросла кількість злочинів, скоєних педофілами. Майже кожного дня покидьки знущаються над дітьми.  

Статеві злочини відносно дітей зареєстровані тільки протягом минулої доби:

  • Львівська область. 24-річний покидьок по-звірячі зґвалтував неповнолітню. Підозрюваний затриманий.
  • Миколаївська область. 24-річний чоловік зґвалтував неповнолітню серед білого дня, затягнувши в кущі. Покидьок встановлений, але з місця проживання зник, розшукується.
  • Тернопільська область. Чоловік, 1964 р.н., розбещував хлопчика, 2010 р.н., і дівчинку, 2012 р.н. Підозрюваний при опитуванні підтвердив свої дії щодо розбещення дітей.
  • Вінницька область. Психічно хворий, 1959 р.н. скоїв напад на дівчинку, 2012 р.н., після чого зґвалтував рукою. Дитина доставлена в Центр матері й дитини. Попередній діагноз: зґвалтування та кровотеча. Покидьок затриманий.

І це тільки ті факти злочинів, де батьки перебороли страх та звернулися до поліції, а скільки ще латентних статевих злочинів скоюється відносно дітей можна лише здогадуватися.

Всі повинні зрозуміти, що замовчуючи злочини, не звертаючись до поліції, ви даєте можливість покидькам безкарно ґвалтувати та знущатися над нашими дітьми», - написав на своїй сторінці у Фейсбук перший заступник  голови Національної поліції України В’ячеслав Аброськін. 

Про інші випадки ІА «ФАКТ» писало у своєму попередньому матеріалі.

Слід зазначити, що прийняття цього закону хоча і є доречним, але не у повній мірі сприятиме ефективній боротьбі зі злочинністю. По-перше, хімічна кастрація дає лише тимчасовий ефект, її необхідно через деякий час повторювати. По-друге, до питання боротьби з педофілами, також, як і іншими злочинцями, слід відноситися комплексно. Не тільки шляхом прийняття законів, але й посилення роботи поліції, особливо, дільничних інспекторів. Крім того, вкрай важливим є залучення до цього процесу населення. Тільки сумісними зусиллями суспільства і поліції можна подолати злочинність. 

Але поки що прослідковується тенденція розвалу правоохоронної системи, боротися зі злочинцями та проводити профілактику злочинності майже нема кому. Станом на 1 червня 2019 року некомплект становить 19,4 тисячі осіб, при цьому найбільше співробітників бракує в департаменті патрульної поліції. Кількість вакантних посад в ній складає 3,8 тисячі осіб, або 20,9%. Так, наприклад, у Головному управлінні Національної поліції Київської області некомплект складає 1,3 тисячі поліцейських, або 22,2%, в Черкаській області - 0,6 тисячі, або 22,8%.

Зараз в МВС вирішили ліквідувати дільничних інспекторів, тих, хто найближче знаходиться до населення і має безпосередньо займатися профілактикою злочинності. Саме вони є форпостом, тими, до кого перш за все населення звертається по допомогу і захист.  Замість дільничних вводяться поліцейські офіцери громад, які будуть відрізнятися від дільничних тим, що відповідатимуть тільки за свою територіальну громаду, в межах якої проживають. Чи покращить це стан боротьби із злочинністю та її профілактику? Поживемо – побачимо…

  Следите за нами в Telegram    •   11-07-2019, 21:27
  •   Gin
  •   304

ОСТАННЄ
НОВИНИ
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
РЕКЛАМА
диквл Ani Lady Shop