Їх подвиг нами не забутий


9 травня журналісти інформаційного агентства «ФАКТ» разом з членом громадської організації правового захисту «ДІКВ-Л», адвокатом Еміном Наджафлі привітали з Днем перемоги над нацизмом у Другій світовій війні ветерана Ольхового Миколу Карповича. До поважної людини ми йшли з гарним святковим настроєм, але поверталися пригнічені, зі сльозами на очах та дуже.

Річ у тому, що Микола Карпович існує (не живе) в жахливих, антисанітарних умовах: в приміщенні стоїть сморід, на ліжку немає постільної білизни, вікна та підлога, здається, не милися років двадцять. В таких умовах він живе зі своїм сином Миколою – працездатним молодим чоловіком, який мав би створити усі умови для гідного життя свого батька-інваліда, який пройшов всю війну до Берліна, був поранений і має безліч бойових нагород, серед яких Орден Червоної Зірки.

На відміну від сина Миколи,  ми не змогли залишити поза увагою умови життя ветерана Великої Вітчизняної війни. Тож, редакція інформаційного агентства «ФАКТ» звернулась до керівника Харківської обласної організації ветеранів України Хіневича А.П., голови ветеранської організації ОВС в Харківській області Карякіна В.С. та заступника міського голови з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення Горбуновій-Рубан С.О. з метою отримання інформації стосовно надання допомоги Миколі Карповичу.
   

На жаль, керівництво двох ветеранських організацій не надало нам відповідей, тобто доля ветеранів їх абсолютно не цікавить. Мало того, що ці організації не виконують свої прямі обов’язки, вони навіть не відповідають на інформаційні запити журналістів. Крім цього, під час телефонної розмови, в якій ми просили надати ветерану допомогу та спитали, чому він залишається поза увагою, керівник Харківської обласної організації ветеранів України А.П. Хіневич відповів у грубій формі, що його не треба вчити, що робити. 

Виходить, ігнорування таких важливих речей, як жахливі умови проживання людини, яка подарувала нам мирне небо над головою, звичайна річ в роботі Харківської обласної організації ветеранів України та ветеранської організації ОВС в Харківській області. 

Однак на наше звернення відповідь було отримано від заступника міського голови з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення С.О. Горбунової-Рубан. В ній детально йдеться про допомогу, надану Миколі Карповичу. Так, нам стало відомо, що Ольховий Микола Карпович  перебуває на обліку в Управлінні в базі Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, як особа з інвалідністю 2 групи внаслідок війни. Крім того, з метою з’ясування необхідності надання соціальної допомоги Миколі Карповичу виконавчими органами Харківської міської ради було направлено комісію для проведення обстеження матеріально-побутових умов його проживання. 

Комісією встановлено, що житло ветерана потребує термінового ремонту. Також Миколі Карповичу було запропоновано надання соціальних послуг територіального центру та надання натуральної допомоги у вигляді домашнього текстилю, одягу та взуття. Окрім цього, Ольховий Микола Карпович був оглянутий дільничним лікарем-терапевтом на дому, який призначив йому лікування та виписав пільгові рецепти. Також після обстеження Миколі Карповичу було запропоновано госпіталізацію до комунального некомерційного підприємства Харківської обласної ради «Обласний госпіталь ветеранів війни». 
  

Отже, є надія, що про ветерана подбають, не зважаючи на байдуже ставлення до нього з боку ветеранських організацій. 

Герої Великої Вітчизняної війни потребують нашої уваги не тільки 9 травня, але й кожен день. Якщо огранізації, які повинні надавати соціальну підтримку людям, не виконують свої обов’язки, журналісти інформаційного агентства «ФАКТ» та члени громадської організації правового захисту «ДІКВ-Л» завжди готові простягнути руку допомоги.

Детальніше читайте в нашому матеріалі «Но а мы, как ни странно, живем»: забытые герои-победители.
  Следите за нами в Telegram    •   8-07-2019, 12:48
  •   Alina
  •   500

ОСТАННЄ
НОВИНИ
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
РЕКЛАМА
диквл Ani Lady Shop