Мендель підклала свиню Зеленському

Прес-секретар президента Володимира Зеленського Юлія Мендель відмовилася під час допиту в Генеральній прокуратурі України (ГПУ) давати показання про своє висловлювання на тему обстрілів на Донбасі.

Мендель
Про це інформує прес-служба Генпрокуратури.

Нагадаємо, Юлія Мендель 7 червня заявила, що українці неправильно зрозуміли слова представника України в Тристоронній контактній групі Леоніда Кучми про необхідність прописати в нових домовленостях про "режим тиші" на Донбасі норму "не стріляти у відповідь". Вдодаток інформацію про "зраду" розповсюдили українські ЗМІ.

Також прес-секретар Зеленського пояснила, що українським військовим "дуже часто" доводилося відповідати на провокації ворога. 

"Дуже часто наші військові потрапляють на провокації. Коли стріляють з житлового будинку, школи, садочка, будь-якого місця, де знаходяться цивільні люди. І після цього починається обстріл цього будинку. Таким чином гинуть наші люди, українці. Власне, йшлося про те, щоб не піддаватися на провокації", - сказала вона.

У зв'язку з цією ситуацією Юлія Мендель була викликана 1 липня 2019 в ГПУ для допиту в якості свідка з метою роз'яснення її вищевказаних "публічних висловлювань".

"Під час допиту вона відмовилася давати свідчення, вказати джерело інформації, зазначивши, що сам допит є політизованим і може бути використаний проти неї, хоча поставлені слідчим питання не торкалися особистого життя, а були спрямовані на роз'яснення її дій як особи, уповноваженої оприлюднювати офіційну позицію глави держави", - повідомили в Генпрокуратурі.

ГПУ направила запит до Офісу президента, щоб уточнити: як саме висловлювалася Мендель - як офіційна особа, чи вона висловила свою особисту позицію, а також з якого джерела вона взяла інформацію про те, що українські військові "допускають обстріли цивільних об'єктів на сході України"?

У відомстві стурбовані тим, що інформація від Мендель може бути використана російськими силами проти України.

"Ця інформація не тільки є одним з елементів інформаційної війни проти України, а ймовірно буде подана російськими представниками в Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду як доказ нібито порушення законів і звичаїв війни саме Збройними Силами України", - відзначили в ГПУ.

При цьому в ГПУ зауважили, що кримінальне провадження за заявою Мендель на цей момент не розпочато.
  Следите за нами в Telegram    •   4-07-2019, 11:27
  •   Gin
  •   307
ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ:

ОСТАННЄ
НОВИНИ
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
РЕКЛАМА
диквл Ani Lady Shop