Неочікуваний рейтинг Forbes, небезпечний меморандум з МВФ, рішення ТКГ: підсумки тижня

Українські олігархи

Тиждень, що добігає кінця, був багатий на резонансні події. Онлайн-засідання провела тристороння контактна група у Мінську. З МВФ зрештою підписали меморандум. Видання «Forbes Україна» оприлюднило рейтинг найбагатших українців, де екс-президент Порошенко посів третю сходинку. Триває інтрига і щодо стосунків екс-гаранта із ДБР, виклики якого він вкотре ігнорує. Про ці та інші події докладніше – у нашому матеріалі.


Обмін полоненими та нові розведення військ: рішення ТКГ

28 травня відбулося онлайн-засідання Тристоронньої контактної групи у Мінську. Сторони обговорили обмін полоненими та процес подальшого розведення військ та засобів. Українська делегація наголосила на необхідності дотримання повного і безстрокового режиму тиші, а також на забезпеченні проросійськими бойовиками доступу моніторингової місії ОБСЄ для фіксації можливих порушень режиму тиші та руху гуманітарних місій. В ході засідання представники ОБСЄ вказали на сліди важкої техніки, виявлені ними на окупованій території. Своєю чергою з української сторони нагадали, що під час позачергового зібрання ТКГ 22 травня у зв’язку з ескалацією конфлікту спостерігачі ОБСЄ не озвучили фактів порушення режиму тиші з українського боку. Не зважаючи на загострення ситуації на сході країни у ТКГ обговорили також нові ділянки розведення уздовж лінії зіткнення. Гуманітарна підгрупа домовилася обговорити на наступному засіданні сформовані списки утримуваних осіб, що підлягають звільненню. 


Меморандум з МВФ: небезпечні пункти


Небезпечний меморандум з МВФ

Україна підписала меморандум з МВФ. Юрист А.Портнов знайшов у тексті документу принаймні три пункти, що є небезпечними для нашої країни. Зокрема пункт, який зобов'язує забезпечити НАБУ апаратурою для зняття інформації з каналів зв'язку до кінця вересня 2020 року. Раніше це відбувалося з санкції суду через технічні можливості СБУ. За словами Портнова, «це означає значне розширення зовнішнього управління Україною, а обладнання з урахуванням підлеглості директора НАБУ іноземним державам, дозволить забезпечити позасудовий контроль за будь-яким громадянином». По-друге, відповідно до Меморандуму, українському уряду обмежили право позичати валюту на внутрішньому ринку країни.  Автоматично це призведе до збільшення позик у МВФ під ті відсотки, які будуть йому вигідними. По-третє, меморандум передбачає оптимізацію шкільної мережі початкової і середньої освіти. Звісно, питання викликає саме поняття «оптимізація», адже воно може означати, як переписування навчальних програм, так і скорочення шкіл. 


Forbes: рейтинг українських багатіїв

Уперше з 2016 року Forbes Україна оприлюднив рейтинг найбагатших людей нашої країни. Сукупні статки 100 багатіїв перевищили $ 31 млрд. Перше місце посів Ринат Ахметов, чиї статки оцінили в $ 2,8 млрд. Друге місце дісталося Віктору Пінчуку із сумою $ 1,4 млрд. Петро Порошенко здобув третю сходинку із цифрою $ 1,4 млрд. Цікаво, що експрезидент України повернувся до списку доларових мільярдерів після п'ятирічної відсутності. У 2014 році його статки оцінювалися в $ 1,3 млрд, а вже у 2015 році американський Forbes перестав вважати його мільярдером, а Forbes Україна оцінив фінансовий стан ексгаранта у $ 750 млн. Журналіст Сергій Іванов вказує у цьому зв’язку і на ще одну цікаву деталь: «протягом 2015-2020 років капітали п’ятого президента, який за законом не мав права займатися бізнесом, зросли вдвічі, і це приголомшливий результат на фоні війни та перманентних криз, які залишили майже 6 мільйонів українців за межею бідності». 


«Не може не тішити, що зростання відбулося в доларах США, тобто трикратне падіння національної валюти ніяк не вплинуло на благоденство Петра. Непогано сходив у владу», - пише С.Іванов на своїй ФБ-сторінці.


Допомога від США

У Пентагоні заявили, що задоволені ключовими реформами українського уряду, тому Київ може розраховувати на додаткову фінансову допомогу від США у розмірі $125 млн. Американські чиновники вважають, що в Україні наявний прогрес у боротьбі з корупцією, підвищенні прозорості та посиленні громадського нагляду. Анонсований пакет допомоги включатиме у себе мобільні радіолокаційні системи, десятки карет швидкої, засоби захищеного звязку та два патрульні катери. 


ООН про кагарлицьке зґвалтування 


Поліція

В ООН відреагували на резонансне зґвалтування у Кагарлику. В Організації об'єднаних націй закликали Державне бюро розслідувань та Офіс генерального прокурора провести «ефективне, оперативне, ретельне та неупереджене розслідування всіх ймовірних злочинів вчинених поліцією». В ООН також закликали український парламент привести статтю 127 Кримінального кодексу у повну відповідність до статті 1 Конвенції проти катувань, таким чином закривши існуючі чи потенційні лазівки для безкарності. 


Порошенко – ДБР: хто кого?

У зв'язку з неявкою до ДБР 26 травня екс-президент Порошенко повторно викликається по справі про переміщення через митний кордон 43 картин на одинадцяту ранку 29 травня. На 12.00 сьогоднішнього дня його також викликають як свідка «за фактом можливого незаконного використання спеціальних технічних засобів отримання інформації, яка може завдати істотної шкоди державним інтересам». Йдеться про телефонну розмову з колишнім віце-президентом США Джозефом Байденом. Адвокати екс-гаранта вже заявили, що виклики у ДБР незаконні, тому Порошенко нікуди не піде.


Кордон частково відкриють

У ніч з 28 на 29 травня Україна відкрила 66 пунктів пропуску на кордоні. КПП почали працювати на кордоні з Польщею, Словаччиною, Угорщиною, Румунією і Молдовою. Кордон з Росією та Білоруссю поки що закритий.   Следите за нами в Telegram    •   29-05-2020, 12:41
  •   Gin
  •   407

ОСТАННЄ
НОВИНИ
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
РЕКЛАМА
диквл Ani Lady Shop