SpaceX перенесла запуск корабля з астронавтами на МКС через погану погоду


Перший за багато років старт американських астронавтів з американської території не відбувся, адже запуск перенесли через погану погоду. Старт, за яким стежив увесь світ, був намічений на 23:33 за київським часом з космодрому на мисі Канаверал у Флориді. Наступне пускове вікно відкриється в суботу, 30 травня.

Нагадаємо, 27 травня приватна космічна компанія американського мільярдера й винахідника Ілона Маска SpaceX планувала запуск у космос двох астронавтів NASA з Космічного центру імені Кеннеді. Символічно, що старт повинен відбутися з 39 майданчика, звідки 50 років тому запускалися американські місячні експедиції. В даний час SpaceX орендує цю площадку у NASA.

Даг Херлі і Боб Бенкен - досвідчені астронавти NASA, які мають за плечима досвід двох польотів в космос. Обидва вони починали як військові льотчики реактивних літаків, а в космос вони літали на американських шаттлах.


Слід зазначити, що запуск астронавтів до МКС - не просто подія року в світовій космонавтиці: в США цього чекали майже десятиріччя, з того часу, як в NASA втратили можливість відправляти на орбіту своїх космонавтів власними засобами. У 2011 році останній раз в космос полетів шаттл Atlantis, завершивши більш, ніж 30-річну програму Space Shuttle.

Тоді США були змушені звернутися до Росії, кожного разу закуповуючи у Роскосмоса місця для доставки своїх астронавтів. Вартість цих місць з кожним роком зростала, досягнувши $ 86 млн за крісло. Тепер, з появою у США власних засобів доставки на орбіту, Росія позбавиться заробітку на американських астронавтах, які літали на російських космічних кораблях «Союз» ще з середини 1990-х років. За чверть століття США заплатили за ці польоти близько $ 4 млрд. Експерти відзначали, що відмова від російських послуг з доставки астронавтів з боку NASA буде коштувати Роскосмосу близько 10% річного фінансування.

Відмовившись від власних шаттлів, США не стали шукати їм заміну, вперше в історії вирішивши покластися на приватний сектор космонавтики. Ідея полягала в тому, що приватні компанії більш ефективні, і залучення їх в якості підрядників знизить витрати.

Так, в 2014 році NASA вибрало двох підрядників - фірму SpaceX Ілона Маска і Boeing, яким дісталися контракти на $ 2.6 млрд і $ 4.2 млрд відповідно для створення пілотованих кораблів Starliner та Dragon. У компанії Space X вже був в розпорядженні вантажний варіант корабля Dragon, і в NASA вирішили, що Boeing отримає більше грошей, адже створює свій корабель з нуля.

Розташована в Каліфорнії компанія Ілона Маска SpaceX, заснована в 2002 році, вперше увійшла в історію в 2012 році, коли стала першою приватною фірмою, що відправила вантажний корабель до МКС. З того часу фірма запустила до МКС 21 вантажний корабель. 

Корабель Crew Dragon - пілотований варіант корабля Dragon, забезпечений системами життєзабезпечення і дисплеями. Обидва кораблі є многоразвими, як і перший ступінь ракети Falcon 9.

Пілотований корабель Dragon має сім місць для астронавтів, проте запускати його в такій конфігурації у NASA планів поки немає. Його конкурент, корабель Starliner від Boeing, поки відстає - грудневий політ у безпілотному режимі виявився частково невдалим через безліч програмних помилок, наступне його випробування планується на осінь.

Вочевидь, що з запуском шаттла Ілона Маска все докорінно зміниться. І майбутнє буде за освоєнням космосу не державним, а приватним. Також з'явиться більше компаній, готових транспортувати астронавтів у відкритий космос. Для бізнесу відкриються раніше закриті космічні лабораторії. Це - не тільки питання виникнення світу та еволюції, це в першу чергу практично невичерпні ресурси, нові можливості і відкриття в різних сферах - від зв'язку до енергетики.

Проте, найголовніше - це поява такого явища, як космічний туризм. Те, про що тільки недавно мріяли багато людей нарешті здійсниться, і деякі, хто вже купили квиток, зможуть дістатися до МКС, потім до навколоземних приватних станцій, а в подальшому до Місяця і до Марса.

  Следите за нами в Telegram    •   28-05-2020, 15:56
  •   Alina
  •   208

ОСТАННЄ
НОВИНИ
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
РЕКЛАМА
диквл Ani Lady Shop