Міністр економіки України анонсував програму виходу з економічної кризи в умовах пандемії

Міністр економіки України Ігор Петрашко

Пандемія коронавирусу загрожує економіці України важкими часами. Незважаючи на послаблення карантинних засобів, говорити про якесь відновлення єкономічного стану ще зарано.

У звязку з цим 27 травня міністр розвитку економіки торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко анонсовав програму розвитку економічних позицій України в умовах пандемії коронавирусу.

Петрашко назвав основні «кити», на яких будуватиметься програма розвитку. Перше - це безпечне функціонування економіки, коли в основі економічного стимулювання насамперед лежить безпека людей, підкреслив міністр.

Також Петрашко повідомив про необхідність забезпечення безпеки національних товарів і послуг.

Чиновник сказав, що в програму включені і плани з розвитку інфраструктури, промисловості і транспорту. У той же час міністр додав, що буде приділятися увага відновленню малого і середнього бізнесу, міжнародній торгівлі та потоку інвестицій.

«В цілому це можна сконцентрувати на трьох блоках - доступ до фінансів, доступ до ринків і модернізація правил економіки і забезпечення сталого розвитку», - підсумував Петрашко.

Що кажуть експерти?
На думку експертів, навіть за найсприятливіших прогнозах українську економіку доведеться піднімати з руїн в найближчі три роки. І в цей час владі доведеться затягнути людям пояса ще тугіше, хоча тугіше вже і нікуди.

Фахівці пророкують, що ситуація погіршиться вже в цьому році. Ненормальний курс національної валюти, серйозне подорожчання товарів і послуг, ще більше зубожіння народу, і, як наслідок, загроза соціального вибуху. Лише в 2022-2023 роках Україна зможе хоч трохи перевести дух.

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) прогнозує падіння економіки України через епідемію коронавируса за підсумками 2020 року на 4,5%. У ЄБРР відзначають, що поєднання скорочення зовнішнього і внутрішнього попиту через протиепідемічні заходи позначилося на секторах виробництва і обслуговування. Правда, при цьому вже в наступному 2021 році очікується відновлення економічного зростання на 5%.
  Следите за нами в Telegram    •   28-05-2020, 13:24
  •   Gin
  •   168

ОСТАННЄ
НОВИНИ
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
РЕКЛАМА
диквл Ani Lady Shop