Шмигаль пообіцяв бізнесу подолати «регуляторну гільйотину» і увійти до топ-30 рейтингу Doing Business

Шмигаль пообіцяв бізнесу увійти в топ-30 рейтингу Doing Business

Під час засідання уряду прем’єр-міністр Денис Шмигаль задекларував для України амбітну мету – увійти до топ-30 рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business. 


Наслідуючи полум’яну риторику великого реформатора Саакашвілі, голова Кабміну пообіцяв скасувати «регуляторну гільйотину», зменшити податкове навантаження для малого й середнього бізнесу, максимально спростити роботу МСБ і полегшити адміністрування податків.

  

«Наш успіх буде показовий, коли прості «ФОПи» більше не будуть потребувати допомоги бухгалтерів у заповненні документів. Це наша мета - топ-30 в рейтингу Doing Business», - заявив прем’єр.


Цікаво, що попередник Шмигаля Олексій Гончарук свого часу заявляв про ще більш амбітні плани – увійти до топ-10 рейтингу Doing Business протягом трьох років.


Для цього він збирався перевести реєстраційні процедури для бізнесу на цифрову платформу, полегшити реєстрацію власності і захистити міноритарних інвесторів. 


Що з цього вийшло?

Наразі Україна посідає 64 сходинку у рейтингу Doing Business. Нашій країні вдалося підвищити свою позицію на 7 пунктів, адже у 2019 році ми змогли зайти лише на 71 сходинку. Наша країна покращила показники 6 індикаторів рейтингу з 10. Найбільший прогрес ми продемонстрували за показником «Захист міноритарних акціонерів» (+27 пунктів), завдяки відкриттю інформації про кінцевих бенефіціарів та складником «Отримання дозволу на будівництво» (+10 пунктів), адже усунули вимоги до найму незалежного проєктанта і інженера технагляду, запровадили систему онлайн-повідомлень та зменшили вартість дозволів на будівництво в межах Києва.


Дані з сайту doingbusiness.orgДані з сайту doingbusiness.org


Україні також вдалося покращити позиції за показниками:


  • «Підключення до електромереж» завдяки забезпеченню надійності електропостачання та механізму компенсації відключення;

  • «Міжнародна торгівля» завдяки спрощенню вимог до сертифікації окремих промислових товарів;

  • «Реєстрація майна» унаслідок підвищення прозорості системи управління земельними ресурсами та спрощення реєстрації майна;

  • «Доступ до кредитів» через покращення доступу до кредитної інформації завдяки створенню нового Національного реєстру кредитів в НБУ.


Усього за 2014-2018 роки Україна піднялася на 24 позиції у рейтингу легкості ведення бізнесу. Найперші сходинки актуального рейтингу Doing Business посідають Нова Зеландія, Сингапур та Гонконг. На останньому місці розташувалася федеративна республіка Сомалі.   Следите за нами в Telegram    •   28-05-2020, 11:35
  •   Gin
  •   208

ОСТАННЄ
НОВИНИ
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
РЕКЛАМА
диквл Ani Lady Shop