Замість допиту вернісаж: як Порошенко тролить ДБР (відео)

Петро Порошенко з дружиною

Кримінальні справи стосовно п'ятого президента України Петра Порошенка набувають характеру політичних реаліті-шоу. Вчора, 26 травня, колишній гарант замість того, щоб з'явитися в ДБР на допит у справі про незаконне придбання ним картин з-за кордону, влаштував презентацію виставки в музеї Івана Гончара в Києві, який до того ж закритий на карантин.

На виставці серед тих самих 43 картин були виставлені полотна всесвітньо відомих художників: Малевича, Айвазовського, Рєпіна, Вільгельма Котарбінського. Також на виставці Порошенко представив в рамочці під склом документи на ці картини: платіжні доручення, митні декларації та інше.

Замість допиту вернісаж: як Порошенко тролит ГБР
«Виявляється, Петро помістив в золоту рамочку платіжне доручення, де якась фірма Vernon Holding Limited отримала від нього 4,8 мільйона в валюті за ці ж картини. І хоча, здавалося б, Порошенко їх купив офіційно, але заковика в тому, що Vernon Holdings Ltd володіє акціями Липецької фабрики, а її бенефіціаром є Сергій Зайцев - формальний бенефіціар Рошен. Виходить, що Порошенко купив картини сам у себе і вивіз з України мільйони в офшори на Віргінські острови», - опублікував слова журналіста Євгена Куксина у себе в Telegram адвокат Андрій Портнов.

Скріншот Telegram

Глядачів в музеї не було. При цьому були присутні нардепи з «Євросолідарності» і журналісти з медіа, лояльних до екс-президенту.


Співробітники ДБР увірвалися в музей силою, їх чомусь не пускали працівники музею. Їм довелося виламати двері і прориватися через стіну групи підтримки Порошенко з числа громадських та нардепів «Європейської солідарності». При появі силовиків Порошенко кудись зник, а повістку на допит отримувала його дружина.


Директор музею Івана Гончара в Києві Петро Гончар заявив, що ввечері 26 травня співробітники ДБР увірвалися в музей, не надавши відповідного рішення суду.

За його словами, йому сказали, що приміщення оглядають відповідно до своїх посадових обов'язків.

«Це приміщення комунальної власності. Я був там, але двері виламали в експозицію. Можливо, вони виносять роботи десь. Ніхто не показував рішення суду. Я був в кабінеті, вони самі проломилися, навіть не попередили, що ламають двері», - розповів директор музею.

Замість допиту вернісаж: як Порошенко тролит ГБР

Пізніше журналістам відповіли в ДБР, що в музеї проходять слідчі дії, які проводяться слідчими відомствами.

«За змістом дій, які проводяться в Музеї Гончара, немає дозволу слідчого на їх оприлюднення», - додали в Госбюро розслідувань.

На прохання прокоментувати заяву директора музею про незаконне проникнення силовиків в будівлю і його звернення за даним фактом в поліцію в ДБР заявили, що «це його право».

«Взагалі, це звичайно прекрасно, що на тлі справи про державну зраду і конкретних доказів підриву суверенітету і фактів зовнішнього управління, головного державного і військового злочинця викликають по якимось дивним і суперечливим епізодом про якісь картинах.

Очевидно, що таке зміщення інформаційних акцентів вигідно одночасно і Порошенко і владі - ніхто вже не пам'ятає вчорашньої великої сенсації, бо обговорює маленьку, але сьогоднішню.

Ну і якось надто дивно, що фігурант всього за кілька днів, прямо посеред карантину, зміг раптово зібрати виставку картин, орендувати музей, дістати митні декларації, забезпечити страхування робіт і зробити десяток інших логістичних і бюрократичних процедур», - прокоментував ситуацію адвокат Андрій Портнов.

Скріншот з Telegram  Следите за нами в Telegram    •   27-05-2020, 11:58
  •   Gin
  •   215

ОСТАННЄ
НОВИНИ
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
РЕКЛАМА
диквл Ani Lady Shop