Зайва вага, борги, погіршення стану здоров’я: оцінка карантину українцями у дослідженні «Active Group»

Оцінка карантину українцями у дослідженні «Active Group»

Карантин боляче вдарив по багатьох сферах нашої життєдіяльності. Когось змусив перейти на дистанційну роботу, когось позбавив радощів спілкування з рідними. Хтось втратив роботу, хтось корисні навички та звички. 

Соціологічна компанія «Active Group» провела опитування «Оцінка українцями карантину», під час якого з’ясувала, як країна пережила карантин, що стало найбільшим випробуванням для українців у період пандемії і як вплинуло на них пом’якшення карантинних заходів.  
Наразі повністю дотримуватись карантину продовжують лише 43,5 % українців. Цілком очікувано, що найбільше послідовних прихильників карантину спостерігається у віковій категорії 60+, їх 68%. А найменш серйозно до карантину ставиться молодь від 18-29 років. З цієї вікової групи карантину дотримується лише 30%. 

Карантин позбавив нас звичного стилю життя. Чого бракувало людям найбільше? 57,8 % вказали на те, що їм не вистачало громадського транспорту. 40,5 % бракувало парків, 37% - непродовольчих магазинів, 35,7% - ринків. 

Оцінка карантину українцями у дослідженні «Active Group»

Третина українців після пом’якшення карантину відправилась до перукарень та салонів краси. Чверть – у парки. Знайшлися і ті, хто попрямував до музеїв та бібліотек (7,9%).

Не обійшлося і без карантинних «здобутків». На питання «Яких позитивних змін ви досягли під час карантину?» 43% опитаних відповіли, що вони виспалися, 38,5%, що відпочили, 34% поспілкувалися з дітьми, 21,7% прочитали багато книжок. 16 % жінок і 10% чоловіків почали займатися спортом. 13% українців за період карантину навіть примудрилися покращити стан здоров’я. При цьому 8% респондентів, навпаки, кинули заняття спортом. 

Серед негативних змін, що зазнали українці у своєму житті внаслідок самоізоляції, третина вказала на набуття зайвої ваги, 21% респондентів поскаржилися на те, що дуже втомилися, 16,7 % втратили роботу. У 11% погіршилося здоров’я, а у 8,3% - стосунки в родині. 

До речі, питання ваги було окремо поставлено респондентам, і з’ясувалося, що лише у 40,3% українців вага не змінилася, а 6,5% навіть примудрилися схуднути у самоізоляції. 

Ще один негативний наслідок карантину – втрата роботи. Принаймні протягом двох місяців малий і середній бізнес залишився без роботи, а співробітники численних підприємств, щоб вижити, змушені були брати гроші в борг. Невеликі позики прийшлося брати чверті українців. У великі борги «влізли» майже 6% респондентів. 8,3% давали у борг гроші тим, хто цього потребував. Найбільше вдавалися до позичання грошей українці у віковій категорії 30-39. 


  Следите за нами в Telegram    •   26-05-2020, 16:16
  •   Gin
  •   240

ОСТАННЄ
НОВИНИ
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
РЕКЛАМА
диквл Ani Lady Shop