Транш від МВФ, допит Порошенка у ДБР, рестарт Прем’єр-ліги: події наступного тижня


Наступний тиждень для нашої країни пройде під знаком ще більшого пом’якшення карантину: почне працювати міський та міжміський транспорт, запрацюють дитячі садочки. До пом'якшення карантину наразі не готові лише Чернівецька, Рівненська, Львівська, Київська, Закарпатська та Волинська області. У решті регіонів ряд карантинних обмежень буде знято. Розпочнуться спортивні змагання. До рестарту вже готується Прем’єр-ліга. Є надія і на те, що до кінця травня Україна отримає транш МВФ і підтримає держбюджет. У середині тижня на робоче засідання збереться Тристороння контактна група. А екс-президент Порошенко поспілкується зі слідчими ДБР. 

Довгоочікуваний транш від МВФ

Протягом наступного тижня Київ розраховує отримати перші кошти від МВФ. Саме у цей термін необхідно погасити випущені п’ять років тому під гарантії США єврооблігації на суму $1 млрд. Усі дистанційні обговорення процедури між представництвом МВФ та українським урядом вже завершені. Глава Мінфіну Сергій Марченко чекає підписання та отримання першого траншу до кінця травня. Йдеться про $ 1,9 млрд. 

На що ще підуть кошти? В.Зеленський у розмові з президентом Фінляндії Саулі Нііністьо розповів, шо гроші МВФ підуть на збереження платіжного балансу та підтримку бюджету. Саме таке цільове застосування передбачала програма stand-by з запитуваним доступом у розмірі 3,6 млрд СДР (еквівалентно $ 5 млрд). В МВФ переконані, що запропонована програма є наразі оптимальною для України. Вона дозволить нашій країні подолати наслідки пандемії COVID-19 і відновити широкі структурні реформи, коли криза закінчиться. Очікується, що домовленість також стане каталізатором додаткової багатосторонньої фінансової підтримки з боку західних кредиторів.
 

ДБР терміново викликає Порошенка на допит

26 травня Петро Порошенко має з’явитися у Державне бюро розслідувань на допит у якості свідка. Про це повідомила прес-служба ДБР. У провадженні розслідують обставини переміщення через кордон України з приховуванням від митного контролю колекції 43 картин всесвітньо відомих художників.

Знову засідатиме ТКГ

27 травня відбудеться наступне робоче засідання тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях. Україна оновила склад своєї делегації у ТКГ. Хто тепер сяде за стіл переговорів у Мінську? Незмінним очільником делегації в Тристоронній контактній групі в Мінську залишається Леонід Кучма, кандидатуру якого підтримав особисто президент Зеленський. Заступником Кучми став Олександр Мережко, який обіймає посаду голови парламентського комітету із питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва. Соціально-економічними питаннями у ТКГ тепер опікуватиметься Ю.Свириденко, заступниця міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства. А заступник міністра оборони О.Поліщук буде вести переговори щодо безпекових питань, зокрема, припинення режиму вогню та розведення вздовж лінії зіткнення. Голова комітету ВР з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Г.Третьякова займеться у ТКГ гуманітарними питаннями, зокрема звільненням полонених.

На думку очільника ОП Єрмака, такі зміни та уведення до складу групи віцепрем'єра, заступниці міністра і депутатів від пропрезидентської партії підвищують статус української делегації до «дуже високого офіційного».
 

Рестарт чемпіонату Прем’єр-ліги

І радісне повідомлення для шанувальників українського футболу.
Українська Прем'єр-ліга планує відновити сезон 30 травня, проте для цього вона має отримати дозвіл Міністерства охорони здоров'я. Таку заяву зробив виконавчий директор УПЛ Євген Дикий у коментарі «Футбол NEWS». 

УПЛ вже офіційно звернулася до Міністерства охорони здоров’я і тепер очікує на дозвіл збільшення учасників. Тільки після цього буде оголошений рестарт чемпіонату України з футболу. Керівництво УПЛ тримає зв'язок з усіма клубами. Якщо буде відповідний дозвіл від МОЗ, змагання розпочнуться 30 травня. Як відомо, Кабмін раніше дав дозвіл на проведення спортивних заходів чисельністю до 50 осіб. Для проведення чемпіонату цю цифру потрібно збільшити, для цього і очікується рішення МОЗ. Його отримання планується на 25 травня.
  Следите за нами в Telegram    •   24-05-2020, 13:35
  •   Alina
  •   185

ОСТАННЄ
НОВИНИ
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
РЕКЛАМА
диквл Ani Lady Shop