Термінове засідання ТГК не призвело ні до яких домовленостей між сторонами

Термінове засідання ТГК не призвело ні до яких домовленостей між сторонами

У п'ятницю відбулося позачергове засідання тристоронньої контактної групи (ТГК) по врегулюванню військового конфлікту на Донбасі. Проходило воно в режимі відеоконференції. Ініціатором засідання була українська сторона в особі екс-президента України, а нині глави української делегації ТГК Леоніда Кучми. Підставою для зустрічі стало загострення конфлікту на лінії зіткнення.

Зокрема, голова так званої "ЛНР" Леонід Пасічник звинуватив ВСУ в обстрілі об'єктів енергетичної інфраструктури в ОРДЛО і пригрозив "відсунути лінію розмежування".

На засіданні були заслухані підсумки роботи по забезпеченню безпеки на Донбасі, проте сторони так ні про що і не домовилися. Інформацію про це повідомили представник "ДНР" в Мінську Наталія Никонорова, а також український віцепрем'єр та міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков.

"Сьогоднішнє позапланове засідання мало б сенс, якби в його ході нарешті були узгоджені життєво необхідні заходи щодо забезпечення безпеки життя і здоров'я мирних громадян Донбасу", - заявила представник "республіки" в Мінську Наталія Никонорова.

За її словами, донецька сторона погодилася на оперативну зустріч для того, щоб припинилися обстріли, через які гинуть мирні жителі.

"З 14 березня, коли на нашій території була зафіксована перша в цьому році жертва, спостерігається зростання ескалації. Такої кількості жертв серед цивільних осіб за такий короткий період - 22 поранених і четверо загиблих - у нас не було давно", - заявила Никонорова.

В свою чергу Олексій Резніков повідомив, що опозиційна сторона знов намагалася звинуватити Україну в обстрілах та порушенні режиму тиші. А коли у представника ОБСЄ запитали, чи є якісь докази обстрілів з боку ВСУ, контруктивну відповідь дати не змогли, розказує віцепрем'єр.

"Ми дали знову гарантії безпеки з 25-го числа, розуміючи гуманітарні потреби. Зараз ми спостерігаємо, як ця бригада працює. І ми стріляємо?!" – повідомляє Резніков.

Представник РФ в ТГК також висловив свою думку на тему зустрічі. Він вважає, що під час засідання Україна "зайняла деструктивну позицію", і саме тому зустріч виявилася безрезультатною, і сторони не змогли прийняти спільні рішення.

Олексій Резніков анонсував проведення робочого засідання ТКГ 27 травня, в наступну середу.
  Следите за нами в Telegram    •   23-05-2020, 10:26
  •   Gin
  •   161

ОСТАННЄ
НОВИНИ
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
РЕКЛАМА
диквл Ani Lady Shop