В Україні різко відреагували на критику МЗС Росії з приводу річниці президента Зеленського

МЗС України

Зовнішньополітичні відомства України та Росії обмінялися дипломатичними «люб'язностями». Якщо Вашингтон і інші диппредставництва направили до Києва вітання з нагоди річниці президентства Володимира Зеленського, то в російській столиці підготували комюніке, в якому піддали різкій критиці політику українського президента. Російський МЗС розкритикував позицію Києва по Донбасу, рівень україно-російських відносин, акцентувавши увагу на тому, що слова Зеленського часто розходяться зі справами.

Слова Москви не залишилися без відповіді, і український МЗС поспішив звинуватити РФ у втручанні в справи суверенної держави.

«Коментар Департаменту інформації і друку МЗС РФ з приводу річниці вступу на посаду президента України Володимира Зеленського є черговою спробою Росії втрутитися у внутрішні справи України, нав'язати спотворені інтерпретації реальності, розколоти українське суспільство і відвернути увагу від питання власної міжнародно-правової відповідальності за агресію проти України», - заявили в МЗС України.

Також було згадано про російську військову агресію і використання «мови ворожнечі».

«Факти свідчать про те, що справжньою причиною, яка руйнує співпрацю між двома державами, є триваюча російська військова агресія проти України, окупація Росією українських територій і незаконне утримання українських громадян. Мова ворожнечі коментаря МЗС РФ не містить навіть натяку на конструктив і ставить під сумнів налаштованість російської сторони на дипломатичне врегулювання», - йдеться в повідомленні.

У Києві підкреслюють, що українська сторона займає конструктивну позицію у Нормандському форматі і Мінському процесі і налаштована на врегулювання конфлікту мирними способами.

Нагадаємо, в заяві російського МЗС на цей рахунок вказувалося, що процес по врегулюванню ситуації на Донбасі за минулий рік не просунувся вперед, незважаючи на передвиборні плани Зеленського зупинити війну на Україні.

«На своїй інавгурації Зеленський проголосив першочерговим завданням припинення вогню на Донбасі. Він заявив, що «не боїться приймати складні рішення» і «без коливань готовий втратити свою посаду, щоб тільки настав мир. З тих пір кардинальних змін не відбулося », - вважають в Москві.

До речі, незважаючи на пробуксовку переговорів по Донбасу, Зеленський цей передвиборний козир продовжує використовувати і сьогодні. Напередодні на своїй прес-конференції він заявив, що йому потрібен ще рік для вирішення цієї проблеми.

«Будемо триматися за Мінськ. З Мінськом пов'язані санкції проти РФ. Рік я даю на те, що ми будемо боротися. Я даю собі ще кілька місяців, щоб дотиснути, і ми могли б знайти дипломатичний вихід в рамках Мінських домовленостей», - сказав президент.

Також Зеленський підкреслив, що у нього є інші, крім переговорів, варіанти вирішення проблеми Донбасу.

«...Але я не хотів би переходити до плану «В» і«С», - уклав голова держави.
  Следите за нами в Telegram    •   22-05-2020, 09:53
  •   Gin
  •   42

ОСТАННЄ
НОВИНИ
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
РЕКЛАМА
Armadatour Ani Lady Shop