«Ой! Це не ідеальна розмова!»: як на плівки Деркача реагують фігуранти скандалу

Як на плівки Деркача реагують фігуранти скандалу

Ukrainegate-2 – оприлюднення плівок Деркача – може стати лейтмотивом наступних президентських виборів у США. «Голос Америки» назвав скандал темою, яка витіснила у Сполучених штатах навіть тему коронавірусу. 

Дональд Трамп-молодший, син американського президента, написав у своєму Твіттері: «Ой!!! Це не ідеальна розмова!» і зазначив, що Байден припустився помилки. 

Нагадаємо, 19 травня народний депутат Андрій Деркач оприлюднив аудиоматеріали, які можуть свідчити про вплив екс-віце-президента США Дж.Байдена на п’ятого президента України П.Порошенка. Через «плівки Деркача» Офіс генпрокурора порушив кримінальне провадження про «держраду». 

«Відомості внесли в ЄРДР за двома статтями: частина 1 статті 111, частина 2 статті 364 (державна зрада та зловживання владою – ред.)», – повідомляє Радіо Свобода із посиланням на Офіс Генпрокурора.

У Порошенка з реакцією не забарилися. Оприлюднення плівок Деркача – це російська провокація, спрямована на те, щоб заплямувати України і штучно втягнути країну в президентську кампанію США. Про це заявила «Європейська солідарність» на 5 каналі. У партії запевнили, що п’ятою колоною Кремля здійснюється спроба зруйнувати підтримку, яку Україна тривалий час отримує в США. 

Петро Олексійович записав і персональне відеозвернення, у якому назвав аудіофайли А.Деркача фейком, а спрямовану проти нього провокацію справою рук І.Коломойського, Офіса Президента та РФ. За його переконанням, «сировину» для записів Деркач отримав в Офісі Зеленського і сфабрикував готовий продукт завдяки навичкам, отриманим у Вищій школі КДБ ім.Дзержинського, де навчався народний депутат. На думку екс-президента, плівки Деркача – це частина спецоперації проти стратегічних відносин України та США, що на руку лише Росії. 

«Провокатори прагнуть залишити нас один на один з Кремлем. І навіть не маскуються», - сказав Порошенко. 

Він вказав і на медіаспонсорів Ukrainegate – три проросійських телеканали та медіаресурси олігарха Коломойського. 

Обвинувачення на адресу п’ятого президента прозвучали і під час прес-конференції Зеленського. На цій підставі Порошенко зробив висновок про те, що «до спецоперації має відношення і ОПУ». 

Як на плівки Деркача реагують фігуранти скандалу

У Байдена плівки Деркача розцінили як продовження давніх російських зусиль з нанесення шкоди колишньому віце-президенту, вказавши на роль Russia Today, російської державної новинної мережі, у просуванні записів і зазначивши зв'язок Деркача з російськими інтересами.

«Вони добре відредагували це, втім це ще «гамбургер ні з чим», що приземлився з глухим звуком», - заявив прес-секретар Байдена Ендрю Бейтс, повідомляє The Washington Post.

Як і у випадку з зусиллями Трампа щодо України в минулому році, які передбачали тиск на президента України з метою розслідування справи Байдена і його сина, оточення екс-віце-президента знову підтвердило, що розмови на плівках не суперечать офіційній політиці США і Європи того часу і тому, про що Байден і Порошенко публічно заявляли відтоді.  Следите за нами в Telegram    •   21-05-2020, 13:01
  •   Gin
  •   123

ОСТАННЄ
НОВИНИ
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
РЕКЛАМА
Armadatour Ani Lady Shop