Інавгураційні портрети президентів України: за даними контент-аналізу «тронних промов»

Інавгураційні портрети президентів України

Рік тому Зеленський виголосив свою інавгураційну промову: її форма і зміст шокували експертне середовище і прийшлись до вподоби простим українцям. Ми вирішили проаналізувати «тронні спічі» інших президентів, щоб з’ясувати, як з часом змінювалися політичні акценти лідерів країни.

Як відомо, інавгураційна промова – це не лише урочиста риторика найвідповідальнішого у житті моменту для кожного новообраного голови держави. Це протокол про наміри і спроба окреслити дорожню карту найближчих і віддалених у перспективі державницьких намірів. Зазвичай у своїх «тронних промовах» новоспечені президенти говорять про амбітні плани і намагаються кожен на свій розсуд сформулювати національну ідею. З огляду на те, що влада у нашій країні постійно змінює ідеологічне забарвлення, інавгураційні промови періоду незалежності демонструють різні акценти у розумінні «Хто ми?» і «Куди маємо рухатись у геополітичному напрямку?». Ми здійснили контент-аналіз інавгураційних промов п’яти останніх президентів України і дійшли цікавих висновків. 

Найбільшими євроінтеграторами, виходячи зі змісту промов, виявилися Ющенко та Порошенко. Янукович, цілком очікувано, між шляхом до Росії і шляхом до Європи так і не визначився. Проте президент-утікач став лідером за кількістю змін, які він наобіцяв українцям на етапі президентської присяги. Тему миру у своїй промові найбільше розвивав Порошенко, що цілком відповідало тогочасному воєнному контексту. Багато уваги він також приділив і питанням української армії. Про армію багато говорив і Зеленський, адже контекст, на жаль, не змінився.

Про перемогу найбільше за всіх згадував Ющенко, втім він мав на увазі свою перемогу на виборах, яку одночасно пропонував кожному українцю вважати своєю. Такої ж риторики дотримувався і Зеленський, який прагнув запевнити кожного українця у тому, що він також є і президентом своєї країни.  До народу найбільше апелювали Кучма, Ющенко та Зеленський. Промову шостого президента взагалі можна вважати народоцентричною. Адже він пропонував кожному ототожнювати себе з кожним, щоб відчути чужий біль, проблеми й сподівання. 
Кожен з президентів неодноразово згадував у промові економіку. Про безпеку говорили лише Кучма, Порошенко і Зеленський. Науки і культури два останніх президенти не торкались взагалі, що, імовірно, можна пояснити суворими реаліями часу. 

Інавгураційні портрети президентів України
Інавгураційні портрети президентів України

Цікаво подивитись і на інавгураційні портрети президентів, що складаються усього з трьох ключових слів. Кучма звертається до народу, пропонує розвивати економіку і рухатись до Європейського Союзу. Ющенко також апелює до народу, дякує йому за свою перемогу на виборах, пропонує багато працювати і рухатися до Європи. Янукович педалює на змінах, переважно економічних, і теж «не забуває» про народ.

Порошенко обіцяє мир, євроінтеграцію та зміни. Зеленський також звертається до всіх і до кожного окремо, обіцяє Європу і сильну армію. 

Інавгураційні портрети президентів України


  Следите за нами в Telegram    •   20-05-2020, 15:07
  •   Gin
  •   764

ОСТАННЄ
НОВИНИ
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
РЕКЛАМА
диквл Ani Lady Shop