Закон про масове тестування на коронавірус вступив в силу

Закон про масове тестування на коронавірус вступив в силу

Закон про підвищення здатності системи охорони здоров'я України протидіяти поширенню коронавирусної хвороби COVID-19 вступив в силу. Законом передбачено проведення посиленого тестування на амбулаторному і стаціонарному рівнях.

Законом вводиться регулярне тестування медичних та інших працівників, які працюють в лікарнях, визначених для прийому і лікування хворих коронавірусом, а також працівників Національної поліції і Національної гвардії, незалежно від того, чи мали вони встановлений контакт із зараженими коронавірусом.

Крім цього:

  • Перевіряти зобов'язані всіх, хто звернувся за медичною допомогою з підозрою на COVID-19;
  • Людей, які контактували з хворим;
  • Всіх, хто офіційно бере участь в заходах по боротьбі з епідемією.

За проведення тестів відповідатиме МОЗ. На нього накладаються обов'язки організації процесу не тільки в лікарнях, а й амбулаторно: розгортання пунктів для зборів зразків у тестованих.

До перевірок на коронавірус дозволяється залучати  інтернів і лікарів без необхідної спеціалізації для інфекційних захворювань.

Конкретні методики тестування повинен розробити в МОЗ. Закон буде діяти на весь термін карантину.

Чи будуть масово тестувати українців?
Відзначимо, що поки це не схоже на "масове тестування" - занадто мало категорій під нього підпадають. А частина з них і зараз тестуються - наприклад, ті, у кого підозрюють хворобу, а також лікарі і інші учасники протиепідемічних заходів.

Та й як будуть встановлювати контакти хворого коронавірусом - в законі не прописано. Але швидше за все це буде робитися за словами самого пацієнта. Або ж в обов'язковому порядку будуть тестувати всіх членів його сім'ї. Що, до речі, відбувається і зараз.

Тобто серйозною зміною поки виглядає лише перевірка службовців поліції і Нацгвардії.

Втім, раніше закон взагалі не зобов'язував проводити тести. Так що тепер, ймовірно, число перевірок повинно зрости.

В Україні число тих, що заразилися коронавірусів наближається до 20 тисяч. З початку епідемії померли 564 пацієнта з COVID-19, понад 5,9 тисяч осіб вже одужали.

  Следите за нами в Telegram    •   20-05-2020, 14:00
  •   Gin
  •   49

ОСТАННЄ
НОВИНИ
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
РЕКЛАМА
Armadatour Ani Lady Shop