«Недалекоглядні, неосвічені люди затаврували мене ганьбою»: про інтерв'ю Гордона з Гиркиним (відео)

Дмитро Гордон

В Україні вибухнув скандал через інтерв'ю журналіста Дмитра Гордона з колишнім лідером донбаських сепаратистів Ігорем Гиркиним. Воно викликало критику з боку націоналістів. У той же час сам Гордон стверджує, що розмова готувалася у співпраці зі Службою безпеки України.

Інтерв'ю з екс-міністром оборони самопроголошеної ДНР Ігорем Гиркиним, відомим під псевдонімом Стрелковий, Гордон опублікував напередодні в своєму YouTube-каналі. Тижнем раніше він провів бесіду з екс-прокурором Криму і депутатом Держдуми Росії Наталією Поклонскою.

Проте, саме після інтерв'ю Гордона з одним з колишніх лідерів сепаратистів до офісу українського журналіста в Києві прийшли кілька десятків членів націоналістичних організацій. Вони запалили смолоскипи і закидали будівлю яйцями. А в партії екс-президента України Петра Порошенка «Європейська солідарність» і зовсім вимагають порушити справу за статтею про підтримку тероризму.

У відповідь на це Гордон опублікував відеозвернення, в якому стверджує: інтерв'ю з Гиркиним, а також з депутатом Держдуми РФ Наталією Поклонською готувалося за погодженням із спецслужбами. Як запевняє журналіст, слова активних учасників подій 2014 року в Криму та Донбасі будуть використовуватися в Гаазі в якості свідчень.


Поклонська прокоментувала слова Гордона, назвавши його «спецагентом СБУ».

Наталія Поклонська

«Реакція Дмитра Гордона на наше інтерв'ю дивно смішна. Я думала, він серйозний журналіст. Але виявляється, він всього лише «спецагент» СБУ. Ким тільки не назвешся, щоб вижити в сьогоднішній Україні. З приводу флешки для Гааги. Не поспішайте - я ще не все розповіла», - повідомила Поклонська. 

Тим часом в Службі безпеки України кажуть, що з Гиркиним і Поклонською Гордон розмовляв з власної ініціативи. 

«Проведення інтерв'ю з Наталією Поклонською і Ігорем Гиркиним є ініціативою журналіста Дмитра Гордона. Тим часом, вся інформація, яка озвучена в цих інтерв'ю, вже детально аналізується співробітниками Служби на предмет її використання як додаткових доказів захоплення Російською Федерацією території України і фактичного розв'язання війни на сході нашої країни», - йдеться в повідомленні.

Також свій коментар надав колишній глава Служби безпеки України і екс-начальник Головного управління розвідки Міноборони Ігор Смешко. За його думкою, подібні інтерв'ю - це нормальна міжнародна  практика, але про це слід було повідомити громадськості раніше.

«Не розумію, чому про це не було сказано до початку трансляції. Поки з того, що побачив, дивитися дуже важко. Ворог серйозний і мотивований. Для міжнародного слідства це, звичайно, подарунок. Для нашої масової аудиторії, без попереднього пояснення і редагування, - не впевнений», - зазначив екс-глава СБУ.  Следите за нами в Telegram    •   20-05-2020, 11:52
  •   Gin
  •   38

ОСТАННЄ
НОВИНИ
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
РЕКЛАМА
Armadatour Ani Lady Shop