«Трудова міграція – це імпорт-експорт коронавірусу»: про блокування заробітчан та інші негаразди карантинного періоду

Про блокування заробітчан та інші негаразди карантинного періоду

Сьогодні в українському політикумі важливий день. Рада має розглянути антиколомойський закон і тим самим виконати/не виконати ключову вимогу МВФ щодо надання чергового траншу. Питання – надзвичайно актуальне в умовах карантинної кризи, яка боляче вдарила по економіці країни у цілому і по кишенях українців зокрема. Особливо постраждали заробітчани, яким держава фактично блокувала виїзд з країни, та представники малого та середнього бізнесу, роботу який перекреслив карантин. Про це докладніше – у нашому матеріалі.
 
Чи вистачить всім безробітним державної допомоги?
Економічна криза набирає обертів. Одним з її маркерів є лавиноподібне зростання безробіття.  

Щодня Державна служба зайнятості реєструє по 5000-7000 осіб, які втратили роботу. І хоча рівень зростання карантинного безробіття остаточно не визначено, є певні цифри, які свідчать про те, що він доволі високий. На пропозицію Кабміна допомогти малому і середньому бізнесу відгукнулися власники вже майже 7 тисяч підприємств. Позитивні рішення прийняті по 1715 з них. Решта чекають. При цьому кількість охочих отримати державну допомогу зростає щодня приблизно на тисячу нових заяв. Чи вистачить на всіх підприємців суми у 4,7 млрд грн., виділеної Кабміном? Спробуємо підрахувати. Як відомо, допомога з безробіття дорівнює мінімальній заробітній платні, яка з 1 січня становить 4723 грн. Шляхом елементарного ділення отримаємо 1000000 безробітних, на яких вистачить урядової допомоги протягом 1 місяця. Карантин триває вже третій місяць, тож можемо говорити лише про 330 тисяч таких осіб. Надалі із подовженням карантину ця цифра лише зменшуватиметься.  На сьогодні у ДСЗ зареєстровані вже 456,8 тис. безробітних. У бізнес-колах вважають, що без роботи залишилися як мінімум 2,5 млн осіб. Зрозуміло, що так чи інакше ці люди будуть звертатися по допомогу, аби утримувати свої родини. Втім допомоги на всіх не вистачить. 

Про блокування заробітчан та інші негаразди карантинного періоду

Трудова міграція? Це імпорт-експорт коронавірусу
Прикро, утім держава, що не має можливості належним чином подбати про своїх громадян вдома, водночас не лишає їх можливості подбати про себе за за межами країни. 

За словами президента Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василя Воскобойника, 5-6 мільйонів наших громадян готові працювати за кордоном, однак уряд наразі робить все, щоб блокувати спроби заробітчан виїхати у європейські країни. Намагання влади будь що залишити своїх громадян вдома лише посилює соціальну напругу, адже люди, що звикли жити у форматі «працюємо в Європі – відпочиваємо вдома» не прагнуть шукати роботу в Україні. А по мірі того, як гроші на проживання в них закінчуються, замислюються над тим, аби покинути свою Батьківщину не на місяці, а назавжди. Філіппінська модель контролю за трудовою міграцією, коли держава не лише контролює виїзд громадян за кордон, а й бере податок на таке їхнє право, навряд чи приживеться в нашій країні. 

Утім, в Кабміні вважають інакше. Під час години запитань уряду прем’єр-міністр Д.Шмигаль наголосив на тому, що заробітчанам не забороняють пересування, а лише дбають про гідні умови їхньої праці в Європі.

«Немає сенсу їздить туди-сюди в Європу на тиждень-два, це просто імпорт-експорт коронавірусу», – зазначив прем’єр.

До речі, роботу тим, хто не зміг виїхати до Європи, знайшли в «Автодорі». Для того, щоб компенсувати шалену нестачу робочих рук, чиновники сподіваються залучити 120 тисяч представників будь-яких спеціальностей, що погодяться брати участь у ремонті за українські зарплати.

Про блокування заробітчан та інші негаразди карантинного періоду

Надбавки медикам виплатити неможливо
В Офісі Президента нарешті визнали, що виплатити лікарям обіцяні 300% надбавки наразі неможливо. Чому? Причина тривіальна, як для нашої країни, - на заваді постали бюрократичні зволікання. Справа у тому, що багато регіонів керувалися наказом Мінсоцполітики від 2003 року, згідно з яким надбавки нараховувалися за погодинну роботу. Між тим, виплати за квітень  вже мали здійснюватися за іншою формулою, на основі договору із Національною службою здоров’я України. Як з’ясувалося, відсоток медичних закладів, які уклали цей договір, надзвичайно малий. В уряді пообіцяли усунути цю бюрократичну перешкоду для отримання надбавок вже протягом кількох наступних днів. 

Про блокування заробітчан та інші негаразди карантинного періоду

Санкції проти інформаційної зброї Кремля слід подовжити
До розблокування «зброї Кремля» – соціальних мереж ВКонтакте, Однокласників і mail.ru – залишилося трохи більше доби. Фракція «Голос» за підтримки фракцій «Європейська солідарність» і «Батьківщина» виступили з ініціативою прийняти постанову Верховної Ради про продовження заборони російських соціальних мереж. Вони розпочали збір підписів для проведення позачергового засідання парламенту, де було б вирішено питання про подовження «блокування сервісів окупантів». Кіберспеціалісти СБУ підрахували, що за санкційний період кількість українських користувачів в соцмережах «Однокласники» і «ВКонтакте» зменшилася втричі, що значно звузило цільову аудиторію, на яку зорієнтовані інформаційні операції російських спецслужб.

Витік даних із «Дії»? Ні, не може бути
У відкритому продажі з'явилися персональні дані українців із прав і паспортів. З такою сумнівною пропозицією вийшов Telegram-канал, який має відповідну базу на 5,2 млн осіб. У користувачів соцмережі одразу ж виникла підозра про те, що витік їхніх даних відбувся через широко розрекламований і впроваджений у країні електронний додаток «Дія». Очільник Мінцифри М.Федоров спростував це обвинувачення, зазначивши, що у Telegram-бота набагато більше даних, ніж у «Дії». До того ж вони, очевидно, застарілі, адже містять паролі до заборонених нині соцмереж «Однокласники» і «ВКонтакте». 


  Следите за нами в Telegram    •   13-05-2020, 13:29
  •   Gin
  •   307

ОСТАННЄ
НОВИНИ
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
РЕКЛАМА
диквл Ani Lady Shop