«Приборкання» антиколомойського законопроєкту, фінал перемовин з МВФ, переселенці у ТКГ: події наступного тижня


Наступний тиждень обіцяє бути спекотним. Ще невідомо, якою статистикою відгукнеться нам пом’якшення карантину і які наслідки потягне за собою відкриття багатьох епідемічно небезпечних сервісів та зон. Гаряче буде і в політиці. Рада збереться на позачергове засідання, щоб вирішити 26 питань. Серед них і антиколомойський законопроєкт, від голосування якого залежить бути чи не бути фінальному етапу перемовин з МВФ. Можливості дигіталізації зовнішньої політики випробують на собі Шмигаль і Меркель. А ТКГ обговорить новий склад, до якого мають увійти переселенці з Донбасу. Детальніше про це – у нашому матеріалі. 

Вимушена дигіталізація

12 травня прем’єр-міністр Денис Шмигаль віртуально зустрінеться з канцлером Німеччини Ангелою Меркель. Їхня зустріч на просторах Інтернету мала відбутися ще 20 квітня, але її скасували через напружений графік Меркель.

Про що говоритимуть можновладці? Питання цілком традиційні – санкції проти Росії, співробітництво в енергетичному секторі, євроінтеграція України. Додасться лише питання протидії коронавіріусу. 


«Слуги» обіцяють прийняти антиколомойський закон

13 травня народні депутати зберуться на позачергове засідання, на якому, як очікується, буде прийнято багатостраждальний антиколомойський законопроєкт. Принаймні, лідер  «слуг» Давід Арахамія щодо цього налаштований оптимістично: він уважає, що закон вдасться проголосувати «самостійно», без залучення голосів інших фракцій. А відтак буде виконана умова МВФ і транш для України, імовірно, зрушить з мертвої точки. Після прийняття рішення про голосування законопроєкту за скороченою процедурою рекордні 16 тисяч правок скоротилися у десять разів, і фінальна таблиця тепер виглядає цілком прийнятно. Тож є надія, що закон буде проголосовано.

У портфелі Верховної Ради на 13 травня є також інші, не менш важливі законопроєкти.

Зокрема, нардепи збираються прийняти закон, який би позбавив медиків, що лікують хворих на коронавірус, необхідності сплачувати податки. Передбачається, що держава не оподатковуватиме їхні зарплати та премії. 

Є і ще декілька невідкладних «карантинних» законопроєктів: про заборону банкам стягувати штрафи за прострочені виплати про кредитах у період карантину та протягом 30 днів після нього та про захист від банкрутства підприємств, які з об’єктивних причин зараз не можуть виконувати свої зобов’язання перед кредиторами. 
 

Народні обранці також планують звільнити від сплати ЄСВ фізичних осіб-підприємців пенсійного віку, а також тих ФОПів, що працюють у сфері науки, літератури, культури й медицини. У Раді, зрештою, зважили на те, що ці люди, дійсно, потребують державної підтримки.

На 13 травня заплановані також година запитань до уряду та звіт голови Національного банку. Депутати вже визначилися з тим, про що будуть питати в урядовців – йтиметься про економічну кризу та перезавантаження медичної реформи. 

До ТКГ увійдуть переселенці з Донбасу

14 травня відбудеться чергове засідання Тристоронньої контактної групи, на якому буде узгоджено розширений склад делегацій України, Росії та ОБСЄ. Планується, що участь у роботі ТКГ будуть брати переселенці з Донбасу. Їхню участь голова ОП Андрій Єрмак хоче протиставити шестирічній представленості в переговорному процесі представників «Л/ДНР». Він планує нейтралізувати роль представників окупаційних режимів на Донбасі. Натомість вимушені переселенці, що залишилися громадянами України, будуть запрошуватися до роботи ТКГ залежно від тематики питань, що вона розв’язуватиме.  
 

Уряд завершить перемовини з МВФ

Наступного тижня Кабмін планує завершити переговори з Міжнародним валютним фондом про нову програму співпраці. Як обіцяє представник України в МВФ Владислав Рашкован, яку б програму не обрали, Україна отримає від фонду 5 мільярдів доларів до кінця 2021 року. Зрозуміло, що фіналізація перемовин безпосередньо залежить від прийняття банківського законопроєкту, який є основною умовою МВФ. 
  Следите за нами в Telegram    •   10-05-2020, 15:09
  •   Alina
  •   305

ОСТАННЄ
НОВИНИ
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
РЕКЛАМА
диквл Ani Lady Shop