«Треш», «терор», «страх, який протвережує»: як дніпряни сприймають «коронавірусне» маркування будинків

як дніпряни сприймають «коронавірусне» маркування будинків

Мер Дніпра Борис Філатов, який завжди відрізнявся креативними підходами в управлінні містом, цього разу перевершив уряд і впровадив у Дніпрі свої карантинні заходи. Йдеться не про дезінфекцію вулиць чи роботу поліції з порушниками карантину – цього у Дніпрі також достатньо, а скоріше про інструменти впливу на свідомість громадян. Спочатку у місті розробили і оприлюднили мапу, де позначили «коронавірусні» зони: червоним виділені будинки, магазини, аптеки, лікарні і навіть фрагменти вулиць, де люди із COVID-19 пересувалися і мали контакти. Розрахунок був на те, що поінформовані громадяни уникатимуть небезпечних зон, або ж, принаймні, пересуватимуться по «червоних квадратах» у масках та рукавичках. Пізніше у місті вдалися до маркування будинків, де були госпіталізовані хворі з підозрою на коронавірус: відповідні оголошення яскравого жовтого кольору з’явилися на 150 будинках міста. Людей просили залишатись вдома, посилювати заходи дезінфекції житла та особистої гігієни.

як дніпряни сприймають «коронавірусне» маркування будинків

Як і в будь-якій ситуації, думки дніпрян розділились. «Треш», «Філатов розв’язав терор», «Звичайний фашизм» - такі дописи у соцмережах залишили ті, хто побачив в оголошеннях порушення прав людини і розголошення медичної таємниці. 

«Інформація про стан здоров'я людини охороняється законом і не може бути розголошена без його згоди. Є винятки, наприклад, за запитом правоохоронних органів може бути надана інформація про те, проходило особа лікування в наркодиспансері», - написав у своєму Фейсбуці юрист Антон Деньгуб.  


На його думку, хоча в оголошенні прямо не названі прізвища та адреси, вирахувати госпіталізованих мешканців навіть у багатоквартирних будинках не складно. І що далі? Цькування, приниження, підпал дверей квартири хворого на COVID-19, ярлик прокаженого на все життя – такі сценарії запропонували дописувачі, обурені ініціативою мера. Звернувши увагу на жовтий колір оголошень, багато хто пригадав жовті зірки нацистів – знаки ганьби, якими маркували євреїв на підконтрольних Німеччині територіях у період Ґолокосту. Така собі хвороблива фантазія.

Втім у попереджувальних оголошень знайшлося і багато прихильників.

«Якщо це становить загрозу життю та здоров'ю населення - то не просто можна розголошувати, а й потрібно».

«Я за таку міру. Хоча б для того, щоб вивезти родичів похилого віку на певний час з особливо небезпечного місця чи дати сусідам привід не відноситись до проблеми легковажно».

«Якщо людина в групі ризику, краще знати, що тепер потрібно бути удвічі обережніше. Та й страх протвережує іноді. А то гуляють люди, як ні в чому не бувало».

«Ну, якби в мене виявили, я б навіть у ФБ  про це написала - як застереження тим, хто й досі вважає, що все це тотальний заколот».

Такі дописи залишили користувачі, що керуються принципом: «Попереджений, значить озброєний». На їхню думку, пандемія – це та особлива ситуація, коли потрібно стримувати процес зараження будь-якими, навіть інформаційними засобами. 

До речі, знайшли небайдужі громадяни і статтю 11 Закону України «Про доступ до публічної інформації». Варто її процитувати:

«Посадові та службові особи не підлягають юридичній відповідальності, незважаючи на порушення своїх обов'язків, за розголошення інформації про правопорушення або відомостей, що стосуються серйозної загрози здоров'ю чи безпеці громадян».

Здається, дискусії про те, чи можна класифікувати пандемію як серйозну загрозу здоров’ю, зайві. Залишається сподіватися, що здоровий глузд у суспільстві переможе і громадяни адекватно ставитимуться до карантинних обмежень, зайвий раз не політизуючи владні ініціативи і не доводячи їх сприйняття до абсурду. 


  Следите за нами в Telegram    •   2-05-2020, 13:23
  •   Gin
  •   291

ОСТАННЄ
НОВИНИ
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
РЕКЛАМА
диквл Ani Lady Shop