Щоб пам'ятали. Річниця Одеської трагедії

Річниця Одеської трагедії

Сьогодні - 6 років з дня страшної трагедії в Одесі, яка розділила новітню історію міста на «до» і «після». Сотні одеситів, висловлюючи протест проти діячив Майдану та радикалів, розбили наметовий табір на Куликовому полі 1-2 травня 2014 року. Перші бійки між опонентами відбулися на Грецькій площі, в результаті перемістившись на Куликове поле.

Наметовий табір в результаті був зруйнований. Учасники антимайдану сховалися від нападників в Будинку профспілок. Як відомо, будівля через деякий час була охоплена полум'ям. Люди намагалися врятуватися від пожежі, вистрибуючи з вікон. Вхід в будівлю був заблокований.

В процесі сутички використовувалась стрілецька і травматична зброя, запальна суміш. 

Річниця Одеської трагедії

Офіційні дані про жертви такі: 48 загиблих, 250 поранених. 42 людини загинули в Будинку профспілок, ще шестеро - під час побоїща на Грецькій площі.

Одеський депутат Вадим Савенко говорить про те, що влада приховала реальне число загиблих, яких, за його словами, 116 осіб.

До сих пір винуватці страшної трагедії не понесли покарання. Українське слідство лобіює версію про вину самих жертв - нібито пожежа спалахнула через те, що вони кидали з вікон і з даху Будинку профспілок пляшки із запальною сумішшю. Але справа має бути розслідувана об'єктивно. Злочинці і замовники - покарані за всією суворістю закону. Та  поки що нинішня влада в цьому питанні нічим не відрізняється від попередньої.

Річниця Одеської трагедії

Сьогодні, 2 травня 2020 року, з самого ранку на Куликове поле почали приходити люди з квітами. Вони залишають їх біля імпровізованого меморіалу. Все проходить під наглядом поліції. На площі встановлено огорожу, за нього бажаючих покласти букет запускають по двоє і з інтервалами за часом для дотримання карантину, повідомило видання «Одеса Онлайн».

У поліції Одеської області відзначили, що порядок в місті посилено охороняють понад півтори тисячі правоохоронців, серед яких рятувальники і нацгвардейци.

«Основні превентивні заходи зосереджені біля Соборної площі, Куликова поля і в центральній частині міста», - сказано в публікації.

Нагадаємо, що в минулому році 2 травня, Володимир Зеленський, котрий вже переміг на виборах президента України, ніяк не прокоментував і не вшанував публічно пам'ять загиблих у пожежі одеситів. В цьому році станом на полудень 2 травня його реакції на трагічну подію також не надходило. Ймовірно, слова президента про "єдиний народ" незалежно від поглядів не поширюється на одеську трагедію, яка забрала десятки життів українських громадян.  Следите за нами в Telegram    •   2-05-2020, 12:11
  •   Gin
  •   156

ОСТАННЄ
НОВИНИ
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
РЕКЛАМА
Armadatour Ani Lady Shop