МВС: Рада має врегулювати сурогатне материнство, аби унеможливити продаж немовлят за кордон

МВС: Рада має врегулювати сурогатне материнство, аби унеможливити продаж немовлят за кордон

В МВС закликали парламентарів урегулювати питання сурогатного материнства на законодавчому рівні. Це унеможливить продаж немовлят за кордон під прикриттям репродуктивних програм. Така заява оприлюднена на офіційному сайті Міністерства внутрішніх справ.

Україна – одна з небагатьох країн, де дозволено сурогатне материнство на комерційній основі. Більше того, існують доволі сприятливі правові умови для реалізації програми сурогатного народження дітей.

Угода між батьками-замовниками та так званими «сурматерями» не потребує спеціального підтвердження. Законними батьками дитини, що з'явилася на світ у нашій країні за програмою сурогатного материнства, визнаються лише її біологічні батьки. Їх імена вписуються у свідоцтво про народження, і їм непотрібно проходити складну процедуру усиновлення. Ще один плюс: наше законодавство не обмежує розмір винагороди сурогатним матерям за надані послуги.

Все це значно сприяє попиту на «сурогатні послуги» в Україні, через що наша країна вже стала справжньою Меккою для іноземців, що прагнуть стати батьками, а їх рідна країна в такій можливості їм відмовляє. 

Сурогатний спосіб штучного запліднення забороняє законодавство Австрії, Польщі, Швеції, Норвегії, Франції. В низці країн, до яких відноситься Великобританія та Австралія, надавати послуги сурогатного материнства можна лише на безоплатній основі. В Данії та Ізраїлі така процедура дозволена лише після рішення спеціальної комісії, отримати яке вкрай проблематично. 

Натомість Україна разом із ЮАР, Казахстаном та Росією відноситься до групи країн, де комерційне сурогатне материнство дозволено. Саме тому до нашої країни приїжджають сімейні пари з усього світу. В ЗМІ можна зустріти багато сентиментальних історій про те, як українки ощасливили європейців, народивши для них дітей. 

Юридичні розбіжності у національних потрактуваннях сурогатного материнства призводять до активізації медичного туризму. Разом з тим у батьків, які в такий спосіб «народили» дитину за кордоном, виникають і юридичні труднощі з наданням новонародженому громадянства.

Крім того, недостатня законодавча врегульованість сурогатного материнства в Україні призводить до зловживань та шахрайства у наданні такого роду послуг.

На цю проблему звернули увагу в МВС після викриття злочинної групи, яка продавала немовлят за кордон. 

«Зловмисники упродовж тривалого часу, під прикриттям сурогатного материнства та шляхом укладення фіктивних шлюбів із іноземцями, переправляли новонароджених дітей не лише по Україні, а й в інші держави, зокрема в Китайську Народну Республіку», - повідомляється на сайті МВС. 

МВС: Рада має врегулювати сурогатне материнство, аби унеможливити продаж немовлят за кордонФото: Фейсбук А.Геращенка

До складу злочинної групи входили головний лікар приватної репродуктивної клініки, її син, ще двоє громадян України та троє громадян КНР. За грошову винагороду зловмисники надавали послуги з вирішення організаційних і юридичних питань, пов'язаних з процесами запліднення, пологів, оформлення документів та легалізації вивозу дітей за межі України.

Заступник міністра А.Геращенко розповів, як працював такий, за його словами, «супермаркет» із торгівлі новонародженими: 

«Послуги посередників при народженні дитини в Україні потенційним батькам коштували близько 50 тисяч доларів США: організація штучного запліднення за допомогою сурогатної матері – від 15 тисяч доларів, послуги з фіктивного одруження – від 1000 доларів. Після народження дитини, сурогатна мати давала згоду на заміну батьків у свідоцтві про народження, в результаті чого батьками дитини ставали громадянин КНР і його фіктивна дружина. Надалі, громадянин КНР, маючи документи, що підтверджують його батьківство, вивозив дитину за межі України».

Така злочинна схема, за словами А.Геращенка, стала можливою через те, що в Україні немає повноцінного врегулювання практики сурогатного материнства. Все, що відбувається під прикриттям репродуктивної програми, оформлюється лише цивільно-правовим договором, виконання якого контролюється самими його сторонами. Навіть нотаріального посвідчення такого договору не потрібно. Втім, продаж новонародженого немовляти - це повний склад злочину, передбачений статтею 149 Кримінального Кодексу України «Торгівля людьми».

Законодавча недосконалість робить з України «напівлегальний майданчик» для торгівлі дітьми. Саме тому парламенту потрібно розробити законопроєкт, який би унеможливив цю злочинну практику. 


  Следите за нами в Telegram    •   28-04-2020, 14:34
  •   Gin
  •   173

ОСТАННЄ
НОВИНИ
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
РЕКЛАМА
диквл Ani Lady Shop