Роботи працюють і не хворіють: в Україні з’явився свій робокоп

Роботи працюють і не хворіють: в Україні з’явився свій робокоп
Пандемія вносить корективи у роботу фахівців, що за родом діяльності комунікують із людьми без дотримання дистанції. Їх функції частково перебирають на себе роботи, яким не загрожують віруси і які можуть впоратися із покладеними на них елементарними завданнями. 
Одна з таких професій – поліцейський. Досвід використання роботів у поліціюванні накопичено вже у багатьох країнах.

Роботи працюють і не хворіють: в Україні з’явився свій робокопФото: https://focus.ua, робокоп США

Наприклад, в Тунісі роботів-поліцейських використовують для патрулювання вулиць. Як повідомляє ВВС, місцеві жителі зобов'язані пред'явити роботу документи і відзвітувати, навіщо вони вийшли на вулицю.

Пристрої називаються PGuards, вони обладнані камерами, тепловізорами і голосовими пристроями. Роботи-поліцейські пересуваються вулицями, фіксуючи номери машин, а також по тротуарах, зупиняючи для перевірки документів перехожих.

Днями подібний винахід з’явився і в Україні. Запорізька приватна компанія «Інфоком лтд» повідомила про розробку робота-поліцейського на основі власної роботизованої платформи «Скорпіон». Про це повідомляється на офіційному сайті Ліги оборонних підприємств.

Які завдання покладаються на такого робота? Він може патрулювати вулиці в період пандемії, забезпечуючи уникнення прямого спілкування між поліцейським і громадянами.

Робот має багато корисних опцій. Для протидії агресивно налаштованим демонстрантам чи учасникам масових заворушень він може використати сіткомет, керування яким відбувається дистанційно. 

Для порушників порядку робот також має балон зі слізогінним газом. 

Комунікація із громадянами відбувається через монітор для спілкування, робот має гучний зв'язок та мікрофон. Він також обладнаний тепловізором для вимірювання температури тіла людини, що є важливим за умов пандемії. 

Робот-поліцейський має всі необхідні технологічні можливості для отримання команд – WiFi/Bluetooth для локального управління і 3G/LTE для дистанційного керування з диспетчерського пункту через хмарні технології. 

Робот може застосовуватись гібридно: ним може керувати безпосередньо поліцейський, який стоїть на платформі, а також дистанційно людина-диспетчер, яка віддає команди голосом чи жестами. 

Роботи працюють і не хворіють: в Україні з’явився свій робокопФото: http://ldc.org.ua

Пандемія засвідчила: роботи, які не хворіють, можуть замінити людей у багатьох сферах життєдіяльності за умов епідеміологічної загрози. На думку футуролога Мартіна Форда, у спілкуванні і в побуті люди зазвичай віддають перевагу живій людині. Втім, через COVID-19 цей аспект дешо змінився. Коронавірус сформував у людей зовсім інші потреби: безпечність спілкування наразі переважає над його комфортністю і звичністю. Очевидно, що пандемія відкрила нові обрії роботизації різних галузей виробництва та сфери послуг. 

За умов соціального дистанціювання роботи можуть виконувати певні функції, що дозволить керівникам компаній залишати частину персоналу вдома. 

У Південній Кореї роботи виконують першочергові пандемічні завдання – вимірюють температуру у людей і роздають антисептичні засоби.
 
Оскільки перебіг пандемії нового корона вірусу наразі немає чітких прогнозів, потреба у соціальній дистанції може не втратити своєї актуальності і в наступні роки. Через це попит на роботів різної функціональності буде лише підвищуватися. 

Роботи працюють і не хворіють: в Україні з’явився свій робокопФото: https://www.bbc.com

Серед найбільш популярних спеціалізацій роботів – прибирання та дезінфікування приміщень. В лікарнях Китаю та деяких європейських країн, зокрема, від початку пандемії працюють роботи від датської компанії UVD Robots, обладнані технологією ультразвукової дезінфекції.
 
Роботизація також може охопити і сферу громадського харчування. Випробування роботів-офіціантів уже проводить компанія Макдональдс. 
А компанії Amazon і Walmart використовують роботів для сортування, відправлення та упакування посилок. 

Після завершення пандемії у багатьох з нас залишиться відчуття, що робота в компаніях, де частина функцій перекладена на роботів, більш небезпечна, ніж у компаніях з традиційними підходами до виконання завдань. Цілком імовірно, що на ринку праці будуть перемагати саме роботизовані компанії. 

Фото обкладинки: http://ldc.org.ua


  Следите за нами в Telegram    •   21-04-2020, 15:55
  •   Gin
  •   280

ОСТАННЄ
НОВИНИ
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
РЕКЛАМА
Armadatour Ani Lady Shop