В Україні винайшли дрона-камікадзе «Тихий грім»

В Україні винайшли дрона-камікадзе «Тихий грім»

В Україні пройшов черговий етап випробувань дрона-камікадзе «Тихий грім». Розробку дрона-камікадзе «Тихий грім» (Silent Thunde) та інших безпілотних літальних апаратів (БПЛА) в Україні веде приватний виробник НВП «Атлон Авіа», який є одним з основних постачальників безпілотної техніки для Збройних сил України (ЗСУ).

Як заявляють розробники безпілотника, його особливістю є використання потужного мультикоптеру, який одночасно виконує два завдання - піднімає «Тихий грім» на робочу висоту баражування (500 метрів), а також ретранслює сигнал управління і телеметрії.

«Завдяки цьому вдалося збільшити час перебування дрона в повітрі і розширити дальність стабільної передачі даних навіть в умовах активної протидії ворожих засобів радіоелектронної боротьби», - повідомляють розробники.

В Україні винайшли дрона-камікадзе «Тихий грім»

Крейсерська швидкість дрона становить 120 км/г, що повинно забезпечити апарату підліт в район цілі на відстань в 30 км приблизно за 15 хвилин. Заявлена злітна вага баражуючого боєприпасу становить 10 кг, з них на бойову частину припадає трохи більше третини - 3,5 кг.

«Тихий грім» може оснащуватися трьома різними видами бойових частин: термобаричною, осколково-фугасної і кумулятивної.


Однак, судячи з оприлюдненого відео випробування, розробники рано радіють успіху: видно, що зарах безпілотник ще невпевнено злітає, бо його бойову частину (після відстиковки від БПЛА) зносить вітер. Крім того, під час підльоту до мети боєголовку сильно затрясло. Але незважаючи на це, це можна назвати новим досягнення українських збройних сил з урахуванням того, що це тільки перша версія безпілотника, і його ще планують піддавати модернізації. Так, дрон планують ще оснастити пристриями проти засобів радіоелектронної боротьби та підвищити максимальну висоту, з якої «Тихий грім» зможе зручно скидати бойову частину.

Відзначимо, сучасний безпілотник-камікадзе - це невеликий літальний апарат, оснащений деякою кількістю вибухівки. При виявленні цілі він автоматично стає самонавідним снарядом. Особливостями всіх сучасних баражуючих боєприпасів є простота виробництва і відносно невелика вартість. Основне їх призначення - ураження живої сили, сухопутної та надводної військової техніки, а також інженерних укріплень і окремих об'єктів супротивника.
  Следите за нами в Telegram    •   17-04-2020, 14:18
  •   Gin
  •   97

ОСТАННЄ
НОВИНИ
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
РЕКЛАМА
Armadatour Ani Lady Shop