Хто такий корпоративний вірусолог? Попит і пропозиції «карантинного» ринку праці

Попит і пропозиції «карантинного» ринку праці

Безпрецедентні для нашої країни карантинні заходи значно вплинули на ринок праці, змінили структуру попиту та пропозиції, спричинили появу нових професій на кшталт агента з поширення юридичних послуг для компаній, що постраждали від пандемії, та корпоративного вірусолога-контролера коронавірусу. 

Опис такої вакансії, зокрема, ми знайшли на сайті HeadHunter. Від претендента на посаду вимагається досвід роботи у місцях епідемій та медична освіта. Серед функцій, які має виконувати «корпоративний вірусолог» ‒ дезінфекція приміщень, вірусологічний контроль офісу, контроль за дотриманням санітарних норм, регулярна перевірка температури співробітників офісу та відвідувачів, закупівля одноразових засобів захисту. Щоправда, такі вакансії є доволі рідкісними. Втім не виключено, що за умов посилення пандемії вони набудуть більшої актуальності. 

Ключовим трендом на ринку праці вже другий місяць поспіль залишається віддалена робота. 

Графік

На графіку, представленому Google Trends, можна побачити, що пошуки вакансій за ключовим словом «віддалена робота» сягнули пікового значення наприкінці березня, коли пройшли масові скорочення людей на підприємствах і в компаніях, які були змушені припинити роботу на період карантину. Найактивніше таким форматом роботи цікавляться у Луганській, Харківській та Одеській областях. 

Яких фахівців потребують роботодавці у форматі дистанційної роботи? За даними OLX, це оператори віддалених колл-центрів, адміністратори сторінок в соціальних мережах, приймальники замовлень по телефону та менеджери з продажу.

Тим часом HeadHunter, найбільший сайт пошуку вакансій, адаптований під мобільні телефони, ще з початку карантину запропонував роботодавцям безкоштовно розміщувати оголошення, якщо вони стосуються віддаленої роботи. На сайті сподіваються, що така поступка дозволить компаніям мінімізувати фінансові втрати від пандемії. Водночас акція покликана мотивувати соціально відповідальних роботодавців надавати фахівцям з різних сфер можливість працювати дистанційно. Термін акції триває до 24 квітня – дати, яка наразі позначає завершення загальнонаціонального карантину. 

Серед медичних професій, які демонструють підвищення рівня затребуваності – вірусологи (за місяць інтерес до цієї професії збільшився на 75%) та сімейні лікарі (+48%).

Графік

Серед інших професій у топ входять водії (на OLX можна знайти 3450 вакансій), продавці (2656 вакансій), охоронці (589 вакансій).

За даними OLX-аналітика середня заробітна плата водіїв порівняно із минулим місяцем підвищилась на 3% і складає наразі 18500 грн. Продавці також є категорією, якою цікавляться роботодавці не зважаючи на карантин і закриття низки торгівельних точок. За таку роботу вони готові у середньому сплачувати 11500 грн. 

Популярності набирає і професія пакувальника у найширшому діапазоні – від чіпсів і до косметичних кремів, від курячих тушок і до веганських товарів. Перелік відповідних вакансій на сайті OLX дозволяє дізнатися, що у Польщі запрошеним українцям-пакувальникам сплачують у середньому 20 тисяч на місяць, а в Україні – близько 10 тисяч гривень.  

Цілком закономірно, що збільшилася кількість вакансій кур’єра, якому роботодавці готові у середньому сплачувати 50 грн за годину. Щоправда, кількість претендентів на таку роботу, відповідно до пошукових запитів на OLX, удвічі перевищує кількість пропозицій. 

Відповідно до OLX-статистики збільшилася кількість вакансій в агросекторі – пропозицій щодо працевлаштування стало на 24% більше, а кількість відгуків від претендентів зросла на 7%. У сфері маркетингу і реклами також додалося вакансій (+ 7%) і зацікавлених у них фахівців (+ 21%). Дещо зросла активність в сфері телекомунікацій і зв'язку: зарплатня підвищилася на 8%, досягши значення у 13 500 грн, а кількість вакансій і резюме зросла на 5% і 6% відповідно.

Варто акцентувати і на тому, що найактивнішими пошукачами карантинного періоду виявилися молоді фахівці – на одну вакансію протягом останнього місяця відгукувалося у середньому 33 особи. До речі, фахівцям-початківцям наразі підвищили зарплатню і пропонують близько 13 600 грн на місяць. Справжній бум стався в сфері секретаріату й АГВ (адміністративно-господарчого відділу): число тих, хто цікавився вакансіями, збільшилася майже в 4 рази. Якщо у лютому на одну вакансію відгукувалося 3 людини, то в березні – вже 11. 


  Следите за нами в Telegram    •   17-04-2020, 13:20
  •   Gin
  •   249

ОСТАННЄ
НОВИНИ
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
РЕКЛАМА
диквл Ani Lady Shop