Чому лихоманить енергетичну галузь країни, скільки вкрали на проекті “Стіна”?


“Нафтогаз” анонсував зниження ціни за газ у червні на 7,3 відсотка або на 436 грн порівняно з травнем. 

Вартість блакитного палива складе близько 5 з половиною тисяч грн за 1 тис. куб. м, але без урахування ПДВ, вартості доставки та націнки постачальника. 

Проте кінцева ціна газу різнитиметься залежно від регіону, приміром, на Кіровоградщині вона складе 7755,87 грн, для Харківської області - для мешканців Харківської області - 7885,24 грн. (за 1 тис. м. куб).

Вартість у регіонах залежить від тарифу на розподіл газу, встановленого Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) для певного обл- чи міськгазу. Компанія “Нафтогаз” попереджає, що постачальники газу зобов’язані інформувати своїх споживачів про кінцеву ціну.

Причина зниження вартості газу — зменшення ціни на блакитне паливо на європейському ринку, звідки воно й імпортується.


Цією новиною встиг похвалитися на своїй сторінці у Фейсбук прем’єр-міністр Гройсман: 

“НАК "Нафтогаз України" виконав вимогу Уряду і знизив ціну на газ для населення в червні. Я завжди був на боці людей і контролюватиму, аби і в майбутньому вони не платили за завищеними тарифами”.

Нагадаємо, що так і не відправлений у відставку очільник уряду очолює одну з політичних партій. При цьому вартість газу в Європі, як писав “ФАКТ” у попередніх матеріалах, знизилася у Європі набагато раніше. Тож можна припустити, що в Україні це зроблено із запізненням і подано, як здобуток уряду.

“Укртрансгаз” попереджає про надзвичайну ситуацію державного рівня. Компанія не має можливості вчасно розраховуватися за контрактами закупівель газу для власних виробничо-технологічних потреб. Заборгованість “Укртрансгазу” за березень-квітень перед газопостачальниками складає більше 4 млрд грн. Постачальники відмовляються передавати визначені контрактами обсяги газу. Для забезпечення  роботи газотранспортної системи (ГТС) блакитного палива вистачить лише до 24 червня.

Про ситуацію поінформовано Держслужбу надзвичайних ситуацій та  Раду національної безпеки і оборони України.

Які ж причини критичного фінансового стану оператора ГТС вбачає “Укртрансгаз”?

- економічно необґрунтовані тимчасові тарифи, ухвалені комісією-регулятором (НКРЕКП) наприкінці 2018 року.
- несанкціонований відбір газу з ГТС: це дало можливість учасникам ринку за три роки накопичити більше 38 млрд грн боргу перед “Укртрансгазом” за послуги балансування. 91% з них складає заборгованість облгазів.

“Після переходу газового ринку України на добове балансування з 1 березня 2019 року ситуація суттєво не змінилась: оператори ГРМ продовжують незаконно відбирати газ з ГТС, в тому числі для власних виробничо-технологічних витрат, і не розраховуються. За період березня-квітня 2019 року заборгованість операторів ГРМ виросла ще на 2,5 млрд грн.”,  - йдеться на сайті “Укртрансгазу”.Зауважимо, що це не єдина новина, яка свідчить про нестабільність енергетичного ринку країни. Днями Конституційний суд України визнав неконституційними окремі положення Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» (НКРЕКП). На думку юриста Івана Бондарчука, якого цитує “Економічна правда”, правова невизначеність статусу комісії-регулятора й брак чітких правил її взаємодії з органами виконавчої влади може дестабілізувати впровадження нового ринку електроенергії.

Як відомо, НКРЕКП утворив попередній президент України Петро Порошенко в серпні 2014 року.

За словами представників облгазів, саме від рішень цієї комісії залежить підняття зарплат газівникам. Через низький рівень оплати праці люди масово звільняються з місцевих газових товариств. Сьогодні вже майже не залишилося працівників для обслуговувавання газових мереж. Якщо питання зарплат не вирішать до кінця червня, профспілки організують акцію протесту. Крім того, облгази вимагають встановлення адекватних тарифів для газорозподільних компаній. 

За їхньою інформацією, наявний тариф збитковий. Оператори ГРМ наростили мільярдні збитки. Днями голова Профспілок газових господарств України Сергій Копанічук зустрівся з керівником НКРЕКП Оксаною Кривенко. За його словами, на відміну від попереднього разу, представників профспілок було прийнято. До кінця червня їм обіцяно почати процедуру перегляду тарифу на розподіл природного газу. Під час зустрічі прозвучали взаємні звинувачення. У разі відсутності зрушень у вирішенні питання до кінця поточного місяця, профспілки організовуватимуть всеукраїнську акцію протесту. Сергій Копанічук нагадав, що зарплата у його колег лишається на рівні 2016 року.

Чи означатиме ситуація, що склалася, підвищення вартості газу для населення? Інформагентство “ФАКТ” звернулося за роз’ясненням до прес-секретаря товариства “Харківгаз” Ольги Клименко. За її словами, газівники прохали переглянути тариф у структурі наявної ціни: 

“Щоб було не 8 відсотків у ціні, як зараз, а збільшено частку до 25-30 відсотків, тобто за рахунок зменшення частки “Нафтогазу”, - пояснила Ольга Клименко.“Стіна” Яценюка: справу стосовно розкрадачів проекту скеровано до суду. 12 червня обвинувальний акт щодо 8 осіб, причетних до заволодіння більш ніж 16 млн грн, виділених із держбюджету на інженерно-технічне облаштування українсько-російського державного кордону, територій, прилеглих до районів проведення антитерористичної операції та Автономної Республіки Крим (так званий проект «Стіна»), скеровано до Дарницького районного суду Києва. 

У вчиненні кримінальних правопорушень  обвинувачуються посадовці Державної прикордонної служби України та представники бізнесу. Топ-посадовців серед них немає. Фігурують у справі три начальники підрозділів будівництва прикордонної служби, 2 директори товариств і один — держпідприємства та 2 пособники. Інкримінуються привласнення, розтрата, нецільове використання бюджетних коштів, службове підроблення та інше.

Нагадаємо, досудове розслідування за фактами розтрати державних коштів під час зведення «Стіни» тривало з березня 2016 року. “Реалізація проекту «Стіна» й надалі залишається у фокусі уваги детективів НАБУ: низка епізодів, пов’язаних із цим проектом, виділені в окреме провадження — розслідування по них триває”, - інформує НАБУ.
 
У Латвії контрабандні цигарки складають майже 20 відсотків від загального споживання. Як повідомляє сайт hstolitsa.ee, збитки для бюджету склали 61 млн євро. Проте порівняно з 2014 роком фіксується зменшення контрабнди, оскільки 5 років тому питома вага таких цигарок на латвійському ринку складала 30 відсотків. У сусідніх Литві й Естонії шкідливий для здоров’я контрабандний товар складає 17% і 9,5% від загального обсягу ринку. Загальне споживання цигарок в Латвії минулого року склало 2,3 млрд цигарок, 450 млн з яких — нелегальні. Переважна частина товару потрапляє з Білорусі. Для порівняння, торік середня вартість пачки в Латвії складала 3,2 євро, а в Білорусі — 59 євроцентів. Таку контрабанду називають “білою”, оскільки ці цигарки вироблені легально. 

6,5 відсотків контрабандних цигарок потрапляє до Латвії з України, 5,5% - з Росії; 7,5 відсотків цигарок, проданих на нелегальному ринку, були підробними.

Повідомляється, що Латвія поступилася лідерством щодо обсягу контрабандних цигарок Греції й Ірландії. Та на Латвії нелегальний трафік не зупиняється: з цієї країни цигарки потрапляють не лише в Естонію, а й у Швецію і навіть до Великобританії.

Загалом торік у країнах Європи обсяг контрабандних і підробних цигарок склав понад 8 відсотків загального споживання, що вартувало бюджетам європейських країн 10 млрд євро недоотриманих  податків.

Зауважимо, що в Україні, зокрема, на Харківщині, яка межує з Донбасом та Росією, ситуація з нелегальним цигарковим ринком є кричущою. 


Лотки з підробленими та нелегально ввезеними цигарками вкривають ринки міста й області, виходи зі станцій метро. Реалізатори продають товар, не ховаючись, протягом багатьох років, благополучно переживши створення патрульної поліції й переатестацію дільничних.

Лотки з підробленими та нелегально ввезеними цигарками вкривають ринки міста й області, виходи зі станцій метро. Реалізатори продають товар, не ховаючись, протягом багатьох років, благополучно переживши створення патрульної поліції й переатестацію дільничних. 

Наявна ситуація може свідчити про “кришування” таких продажів представниками правоохоронної системи та, як мінімум, байдужістю до проблеми органів місцевого самоврядування. Особливої уваги до проблеми немає й з боку громадськості. Місцеві так звані активісти громадських і політичних організацій, прикриваючись патріотичною риторикою, переймаються іншими завданнями: “кошмарять” ринки, зносять пам’ятники та б’ють журналістів на очах у поліції.

Чи можуть себе почувати в безпеці законослухняні платники податків, підприємці та інші учасники економічних взаємин? Напевно, ні. Правохоронна система має служити громадянам, дотримуючись закону і не маючи “клонів” у вигляді організованих політиками хуліганів.

Такими ми побачили тиждень, що минає. Бажаємо вам приємних вихідних, добрих статків та безпечних свят!   

Фото: https://www.naftogaz.com
Фото: https://utg.ua
Фото зі сторінки у “Фейсбук” Ольги Клименко  Следите за нами в Telegram   •   15-06-2019, 11:50
 •   Alina
 •   465

 • torque
 • 15-06-2019, 12:24
 • : 12:24
 • Пользователь offline
  • 0
“Стіна” Яценюка: справу стосовно розкрадачів проекту скеровано до суду. 12 червня обвинувальний акт щодо 8 осіб, причетних до заволодіння більш ніж 16 млн грн, виділених із держбюджету на інженерно-технічне облаштування українсько-російського державного кордону, територій, прилеглих до районів проведення антитерористичної операції та Автономної Республіки Крим (так званий проект «Стіна»), скеровано до Дарницького районного суду Києва. 
Давно пора. "Стена" - просто смешно, от кого? От кролей? Клоун зубастый, показуха на 16 млн грн. Хотя какие 16 млн, сколько там было положено себе в карман и сколько было откатов.
Цитата: torque
“Стіна” Яценюка: справу стосовно розкрадачів проекту скеровано до суду. 12 червня обвинувальний акт щодо 8 осіб, причетних до заволодіння більш ніж 16 млн грн, виділених із держбюджету на інженерно-технічне облаштування українсько-російського державного кордону, територій, прилеглих до районів проведення антитерористичної операції та Автономної Республіки Крим (так званий проект «Стіна»), скеровано до Дарницького районного суду Києва. 
Давно пора. "Стена" - просто смешно, от кого? От кролей? Клоун зубастый, показуха на 16 млн грн. Хотя какие 16 млн, сколько там было положено себе в карман и сколько было откатов.
Меньшая из проблем. Настоящая проблема это долги по газу.

Заборгованість “Укртрансгазу” за березень-квітень перед газопостачальниками складає більше 4 млрд грн. Постачальники відмовляються передавати визначені контрактами обсяги газу. Для забезпечення  роботи газотранспортної системи (ГТС) блакитного палива вистачить лише до 24 червня. 

- економічно необґрунтовані тимчасові тарифи, ухвалені комісією-регулятором (НКРЕКП) наприкінці 2018 року.
- несанкціонований відбір газу з ГТС: це дало можливість учасникам ринку за три роки накопичити більше 38 млрд грн боргу перед “Укртрансгазом” за послуги балансування. 91% з них складає заборгованість облгазів.

В итоге долги растут, платить нечем, а потом - давайте ка повысим цену на газ для бытовых потребителей, а то шото мы не вывозим.
Как же они все за*бали. Газ п*здят - долг растет, заборы по 16 лямов строят - н*хуй ненужные (лучше бы детям в детскией дома шота купили или на здравоохранение потратили), таможня х*й работает - сигареты паленые прут из всех щелей.
Місцеві так звані активісти громадських і політичних організацій, прикриваючись патріотичною риторикою, переймаються іншими завданнями: “кошмарять” ринки, зносять пам’ятники та б’ють журналістів на очах у поліції.
Так там денег не платят вот они и кошмарят, а от сигареток профит капает кому-то в карман, кто на поводке держит этих псов.
Чи можуть себе почувати в безпеці законослухняні платники податків, підприємці та інші учасники економічних взаємин? Напевно, ні. Правохоронна система має служити громадянам, дотримуючись закону і не маючи “клонів” у вигляді організованих політиками хуліганів.
Правоохранительная система служит тем, кто платит. И придерживается закона так, как выгодно им. Простые смертные им не интересны - с них взять нечего.
Цитата: Кирилл
Чи можуть себе почувати в безпеці законослухняні платники податків, підприємці та інші учасники економічних взаємин? Напевно, ні. Правохоронна система має служити громадянам, дотримуючись закону і не маючи “клонів” у вигляді організованих політиками хуліганів.
Правоохранительная система служит тем, кто платит. И придерживается закона так, как выгодно им. Простые смертные им не интересны - с них взять нечего.
Правильно, но от сюда возникает вопрос - ЗАЧЕМ НАМ ТАКАЯ ПРАВООХРАНИТЕЛЬНАЯ СИСТЕМА?!
 • Jason93
 • 15-06-2019, 15:35
 • : 15:35
 • Пользователь offline
  • 0
на дрова всех перевисти 
 • Ukraine
 • 15-06-2019, 18:29
 • : 18:29
 • Пользователь offline
  • 0
По газораспределению внутри страны - ничего удивительного. Нельзя же просто так взять и не украсть.
ОСТАННЄ
НОВИНИ
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
РЕКЛАМА
диквл Ani Lady Shop