В Україні відбудеться перше онлайн-засідання суду

В Україні відбудеться перше онлайн-засідання суду

Все колись буває вперше, якщо того потребує ситуація. Онлайн-уроки в школах, онлайн-наради в організаціях і, зрештою, онлайн-засідання у судах. 

Вперше рішення про можливість такого формату роботи прийняв Дніпропетровський окружний адміністративний суд, призначивши на 13 квітня засідання у форматі онлайн, без реальної присутності учасників у залі суда. Їх участь буде забезпечуватися віртуально – через відоконференцію за допомогою додатку Zoom. 

Що розглядатиме онлайн-суд? Позов ТОВ «Трансформ Енерджи» до Київської митниці. Позивач слушно обґрунтовує потребу в онлайновому форматі карантинним режимом в країні. Суд апелює до статті 55 Конституції України, де говориться про те, що «кожен має право будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань». А також звертається до статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України, де чітко вказується, що «учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості». Крім того, стаття доповнюється і конкретизується так званим «Антикоронавірусним законом», де йдеться про те, що підтвердження особи учасника справи здійснюється шляхом застосування електронного підпису. Якщо ж особа такого підпису не має, вона може звернутися до Єдиного державного демографічного реєстру та документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус. 

Згідно із законом, сторони будуть вести дебати, не виходячи з власної оселі. 

Час судового засідання в Zoom обмежений 40 хвилинами. 

Передбачається, що практика Дніпропетровського окружного суду стане загальнонаціональною нормою. У цьому зв’язку «Єдиний реєстр судових рішень» запрошує відстежувати судову практику нових онлайн-засідань на своєму сайті https://court.opendatabot.ua.


  Следите за нами в Telegram    •   8-04-2020, 14:55
  •   Gin
  •   185

ОСТАННЄ
НОВИНИ
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
РЕКЛАМА
Armadatour Ani Lady Shop