В Україні бракує лікарів. Вони потрібніші в Італії?

В Україні бракує лікарів. Вони потрібніші в Італії?

У вівторок, 7 квітня, міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив про те, що найближчим часом наша країна зіткнеться зі справжніми наслідками пандемії китайського коронавируса. Тому ситуація буде значно погіршуватися.

У відеозверненні, яке глава Мінохоронздоров'я виклав на офіційній сторінці відомства в Facebook, Максим Степанов зазначив про недалекоглядність планів по ослабленню карантину.

За словами чиновника, вже скоро наша країна зіткнеться з активною фазою пандемії і піком захворювання.

"В активних фазах кількість пацієнтів різко зростає, критично навантажуючи медичну систему. Простіше кажучи, кількість пацієнтів зростає настільки, що для надання їм допомоги не вистачає ні лікарів, ні медикаментів, ні місць в лікарнях. На жаль, таке вже сталося в багатьох країнах", - заявив Степанов, закликавши всіх українців дотримуватися карантину і самоізоляцію.

міністр охорони здоров'я Максим Степанов

Також він зазначив, що МОЗ робить все можливе, щоб забезпечити лікарны усім необхідним.

"Ми займаємося забезпеченням засобів індивідуального захисту, ліків і обладнання, щоб медики могли працювати в нормальних умовах. Ще раз підкреслюю, що потужна підтримка йде з боку бізнесу і волонтерів. Шановні українці, я прошу підтримати наших лікарів - на тому місці, де ви є, і тим способом, який вам доступний. Менше, що кожен з нас може зробити, - це залишатися вдома".

Нагадаємо, в Україні цифра офіційно хворих не має відношення до реальності - 1 668 випадків зараження більш ніж за місяць. 52 особи померло.

Скільки українців захворіли насправді, дізнатися неможливо, оскільки тестування для постановки діагнозу медиками проводиться далеко не всім. А навіть якщо його і роблять, то лише експрес-тест, який не може дати реальну картину, оскільки дозволяє виявляти антитіла на п'ятий або шостий день після появи у людини симптомів.

Крім того, влада країни тільки недавно почала вживати жорстких заходів для попередження поширення інфекції, але до початку поширення штаму в геометричній прогресії не було зроблено нічого. Реального карантину поки що мало хто особливо дотримується, тоді як ситуація з вірусом залишається абсолютно непідконтрольною.

У той же час спостерігається активність влади надати благодійну допомогу постраждалій від коронавирусу Італії. Як ми писали раніше, днями в Італію відправили бригаду українських медиків для допомоги і обміну досвідом в італійських клініках. Також з ініціативи міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова в Італію була відправлена партія медичного спирту.

Сьогодні, 8 квітня, з київського аеропорту "Жуляни" вилетів ще один літак з благодійною допомогою для Італії. Зокрема, були відправлені дезінфікуючі препарати, як повідомив заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко у себе в Facebook.

За словами чиновника, така допомога обумовлюється тим, що в Італії зараз знаходяться на лікуванні від коронавирусe десятки українських громадян.

Скріншот з Facebook

Однак ситуація в самій Україні залишає бажати кращого. Це стосується браку медперсоналу, недостатньої медичної компетенції, нестачі апаратів штучної вентиляції легенів, дезінфекторів, тестів і т.д. При цьому на міжнародній арені Україна прагне показати себе з вигідного боку. Дуже шкода, що "показуха" для нинішньої влади залишається звичкою, яка ставить на ваги безліч життів простих українських громадян.  Следите за нами в Telegram    •   8-04-2020, 14:25
  •   Gin
  •   74

ОСТАННЄ
НОВИНИ
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
РЕКЛАМА
Armadatour Ani Lady Shop