Донбас «корони» не боїться: як у самопроголошених республіках реагують на пандемію

Як у самопроголошених республіках реагують на пандемію

Ситуація з коронавірусом на території самопроголошених республік наразі залишається білою плямою в інформаційному просторі пандемії.  «Влада» старанно приховує статистику захворювань, не стежить за самоізоляцією людей, які перетнули кордон ОРДЛО, не вживає суворих карантинних заходів. Певні обмеження у так званих «Л/ДНР» почали запроваджувати лише позавчора після «відмашки» Путіна, який заявив про відповідальність регіонів за карантинний режим. Відгукнувшись на звернення президента РФ, «адміністрації» окупованих територій зобов’язали продавців вдягати захисні маски та рукавички, заборонили кальян у кав’ярнях, роботу закладів харчування обмежили 18.00. Громадський транспорт продовжує перевозити пасажирів, а на вулицях і у парках – скупчення людей без масок. 

Немає статистики – немає хвороби
У «кращих» традиціях тоталітарних режимів окупаційна влада в так званих «народних республіках» застосовує політику замовчування «коронавірусних» даних. За повідомленням прес-служби Міноборони, «силові структури» Л/ДНР вдаються до залякування медиків кримінальною відповідальністю за розголошення будь-яких даних, пов’язаних із COVID-19. Історії хвороб померлих вилучають, а з будь-яким витоком інформації назовні – у ЗМІ та соцмережах – активно борються. 

На сайті так званого Мінкомзв’язку ЛНР можна знайти попередження громадян за поширення «фейкової» інформації про інфекційні захворювання. Термін «коронавірус» у самопроголошеній республіці намагаються не вживати, відмовляючи COVID-19 у праві на існування. Натомість журналістам і інтернет-активістам у «міністерстві» нагадують про постійний моніторинг інформпростору на предмет табуйованої інформації і не просто так, а у тісній співпраці з правоохоронними органами.
  
Немає хвороби – немає карантину
Отже адміністрації тимчасово окупованих територій зосереджують свої зусилля не на карантинних заходах і протидії пандемії, а на приховуванні інформації про неї. Як наслідок, люди не дотримуються елементарних карантинних заходів, що своєю чергою сприяє поширенню коронавірусної інфекції. Зокрема, в окупованому Донецьку до останнього часу практично не звертали увагу на коронавірус. Тут працювали ринки, кафе, ресторани і торгові центри.

Черга за захисними масками без дотримання дистанції, «ДНР»
Фото: https://dnews.dn.ua. Черга за захисними масками без дотримання дистанції, «ДНР»

Громадський транспорт в окупованому Донецьку
Фото: скріншот репортажу Радіо Свобода. Громадський транспорт в окупованому Донецьку.
 
Усі ринки Донецька працюють
Фото: скріншот репортажу Радіо Свобода. Усі ринки Донецька працюють.

Між тим, відомості про хворих на коронавірус мешканців ОРДЛО потрохи просочуються в інформаційний простір. 

Інформаційно-консалтингова компанія «DEFENSE EXPRESS», здійснивши аналіз інформації з відкритих джерел та відомостей, отриманих від родичів тих, хто наразі перебуває на території самопроголошених республік, заявляє про десятки хворих в обласних лікарнях Луганська і Донецька. За даними сайту radiosvoboda.org,  усього під наглядом в умовах стаціонарних відділень знаходиться 169 осіб, 13867 осіб перебувають на самоізоляції.

Тим часом, як повідомляють у Міністерстві реінтеграції тимчасово окупованих територій, в ОРДЛО зафіксована вже і перша смерть. 

"За наявною інформацією, в Центральній районній лікарні міста Амвросіївка помер громадянин, заражений коронавірусом. Цей факт замовчується, відповідна медична документація вилучена", - повідомили в Міністерстві.

COVID-19 «експортується» до ОРДЛО з Росії
Попри ситуацію з коронавірусом РФ продовжує паспортизацію усіх охочих отримати російське громадянство. За даними розвідки, лише у квітні до Ростовської області та назад автобусами були вивезені та увезені понад 2 тисячі осіб. Місцева «влада» не зобов’язує новоспечених росіян, які у складі організованих груп отримували паспорти і перетинали кордон, перебувати в самоізоляції після повернення. У «МВС ДНР» заявляють, що транспорт, який перевозить людей до Росії за паспортами, піддається необхідній санітарній обробці. 

"За даними розвідки, вказане призводить до погіршення епідеміологічної ситуації на тимчасово окупованій території в Донецькій і Луганській областях", - прокоментував ситуацію речник Міністерства оборони Олександр Мотузяник.

Блокадна паніка
Як пише у своєму телеграм-каналі екс-депутат Борислав Береза, в мешканців тимчасово окупованих територій спостерігається справжня паніка: спочатку контрольно-пропускні пункти закрила Україна. Потім кордон закрила Росія. Люди переживають, що така блокада може спричинити нестачу продуктів харчування, адже, як відомо, вони завозилися з сусідніх країн. На який термін «л/днрівцям» вистачить власних запасів – невідомо. Тож люди готуються до найгіршого – до продуктового дефіциту.    Следите за нами в Telegram    •   8-04-2020, 13:46
  •   Gin
  •   211

ОСТАННЄ
НОВИНИ
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
РЕКЛАМА
диквл Ani Lady Shop