В Україні процвітає коронавірусна спекуляція при мовчазному невтручанні влади


Політична та економічна кризи, війни або епідемії є бідою для основної маси населення, але для певної її частини – мародерів, спекулянтів та корупціонерів - це найкращий час для наживи у всі часи.

Зараз Україна переживає нелегкий період, епідемія викликала у населення страх і паніку, що змушує його робити запаси продуктів, а також шукати засоби індивідуального захисту. Звідси й збільшення купівельної активності предметів першої необхідності, чим старанно користуються «підприємливі особи». Так, в березні 2020 року в магазинах і супермаркетах в цілому ціни на продукти харчування зросли на 4,2%. При цьому ціни на особливо актуальну в момент епідемії продукцію зросли значно більше: гречка - на 21,0%, овочі борщового набору - на 15,6%.

Часник, лимон та імбир, які не врятують від коронавірусу, подорожчали в 2-4 рази. Кілограм лимонів, який раніше коштував 50 гривень, зараз продається за 83-120 гривень, старий часник - 152 гривні, а молодий - 120-160 гривень, дефіцитний імбир - 179 гривень. 

Ціни на медичні маски та дезінфікуючі засоби збільшилися майже у 10 разів: якщо до епідемії одна маска коштувала 2,64 гривень, то зараз – 23-25 гривень і вище.


Більш за все в цій ситуації вражає мовчазна згода влади, яку можна розцінювати як її співучасть у спекуляції та надання преференцій «епідемічному апетиту» деяких підприємців. Народ тільки чує від неї про регулювання цін, а також недопущення цих ганебних явищ. 
23 березня Президент України Володимир Зеленський пригрозив спекулянтам, які заробляють на людській біді, юридичним покаранням від правоохоронних органів.

«Знаєте, в цій ситуації є парадокс. Всім рекомендовано носити маски, але коронавірус насправді скидає маски з людей. Хтось готовий допомагати, віддаючи останнє, а хтось - заробляє на людській біді: підвищує ціни, притримує маски на складах, намагається продати респіратори за кордон. Всі ці дії отримають не тільки моральну оцінку суспільства, але і юридичну оцінку відповідних правоохоронних органів», - заявив у своєму відеозверненні Зеленський.

Як завжди, сказав пафосно і красиво, але з тих пір нікого зі спекулянтів не було притягнуто до відповідальності. Також досі ніхто не відповів про масовий продаж (тонами) медичних масок в Італію і Китай. Чи невже неможна було відслідкувати ланцюг, знайти та покарати винних в тому, що залишили свій народ без засобів індивідуального захисту? Невже це не злочин?

Ні для кого не є секретом те, що велика частина всіх спекулянтів і підставних осіб, через яких наживаються оптовики, які бояться підняти ціни відкрито, -знаходяться на інтернет-майданчиках eBay, Amazon, OLX, Prom.ua, Rozetka, Tabletki.ua, Liki24.com та інших. Чому до сих пір компетентні органи, в тому числі – кіберполіція, не заблокували жодного оголошення про продаж медичних масок, респіраторів і лікарських препаратів, необхідних для боротьби з вірусною інфекцією, що продаються за спекулятивними цінами.

Прес-служба Антимонопольного комітету України повідомила про те, що виробників антисептичних та дезінфекційних засобів, які для залучення клієнтів будуть вказувати на етикетках неправдиву інформацію, зокрема, що їх продукція може знищувати новий коронавірус COVID-19, будуть штрафувати на 5% від доходу компанії. Оштрафований хоча б один з таких виробників?

При цьому своїм «антивірусним законодавством» Україна поступово трансформується з демократичної на бізнес-поліцейську державу. Коли на перше місце ставиться не виконання закону та боротьба з правопорушниками, а збір штрафних санкцій. Але збір є вибірковим: в разі потреби про де-які заборони забувають. Наприклад, під час нічного (з 30 на 31 березня) голосування за продаж землі 316 нардепів разом з Президентом України знаходилися у сесійній залі. В цей день вже діяло карантинне обмеження, згідно якого більше, ніж десяти особам збиратися заборонено. Народні депутати є посадовими особами, отже, в такому разі їх повинні були оштрафувати на суму від 24 000 до 170 000 гривень. Тобто, державний бюджет міг би поповнитися на 53 720 000 гривен (170 000 Х 316, без врахування Володимира Зеленського). Міг би бути, але не поповнився.

Чому в Китаї діє порядок і майже немає корупції та спекуляції?

Кримінальний кодекс КНР передбачає суворе покарання, включаючи смертну кару для тих, хто під час спалаху коронавірусу буде викритий у корупції, спекуляції, виробництві, а також розповсюдженні контрафактних медичних препаратів.

Чому в Україні немає порядку, а корупція і спекуляція процвітають?

Тому що в Україні закони та інші нормативно-правові акти діють вибірково, корупціонери та спекулянти, які користуються ситуацією, пов’язаною з коронавірусом, залишаються без покарання, а влада ніяк не перешкоджає їх діяльності.


  Следите за нами в Telegram    •   7-04-2020, 16:25
  •   Alina
  •   195

ОСТАННЄ
НОВИНИ
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
РЕКЛАМА
диквл Ani Lady Shop