COVID-2019: які країни маніпулюють статистикою зараження та смертності?

COVID-2019: які країни маніпулюють статистикою зараження та смертності?

Учора ввечері американські ЗМІ буквально вибухнули новиною про те, що коронавірусна статистика в Китаї сфальшована. За даними розвідки США, влада Китаю приховала масштаби спалаху коронавірусу.

Першим про це повідомило видання Bloomberg News, яке написало, що розвідка передала конфіденційний звіт у Білий дім із посиланням на трьох чиновників США. На сайті видання говориться, що чиновники погодилися виступити на умовах анонімності, адже звіт є секретним, і відмовилися деталізувати його зміст. За словами Bloomberg News, звітність Китаю про випадки COVID-2019 та кількість загиблих «навмисно неповна».

«Цифри в Китаї є підробленими», - також повідомляється на сайті з посиланням на двох офіційних осіб.

Коментуючи учорашню статистику з Китаю, Трамп іронічно зауважив, що «цифри, здається, дещо полегшені» і він каже це ще «доволі ввічливо» на фоні того, що «ми бачили і про що повідомляли». Коментар американського президента з'явився після того, як високопоставлений республіканський законодавець поставив під сумнів дані Пекіна, а Bloomberg News опублікував інсайдерську інформацію про сфабриковану статистику з Китаю. Радник Трампа з національної безпеки Роберт О'Брайен на тому ж брифінгу сказав, що Вашингтон «просто не може підтвердити жодну з цифр, які виходять з Китаю».

Як відомо, спалах коронавірусу розпочався в Китаї наприкінці 2019 року, але в Пекіні було зареєстровано менше випадків зараження та смерті, ніж у Сполучених Штатах, де зараз найгірша в світі ситуація, - 214 000 підтверджених випадків та 4800 смертей.

Дональд Трамп

Минулої п’ятниці Трамп провів телефонну розмову з президентом Китаю Сі Цзіньпіном, де вони говорили про те, як Китай впорався зі спалахом коронавірусу. Про статистику не йшлося, - уїдливо зауважив Трамп. 

«Що стосується того, чи точні їхні цифри, - додав він, - я не бухгалтер з Китаю».

Щоправда, протягом останніх кількох днів Трамп пом'якшив свою критику на адресу Пекіну, заявивши, що відносини США з Китаєм «дуже хороші» і обидві сторони хотіли б зберегти багатомільярдну торговельну угоду, досягнуту на початку цього року. 

«Китай кілька разів змінював свої критерії для формування статистики. До цього тижня він не включав пацієнтів, які мали позитивні результати тестування на коронавірус, але не проявляли жодних симптомів», - пише видання «The Gardian», коментуючи дані розвідки США. 

Ще одна країна, коронавірусна статистика якої постійно викликає сумніви у світової спільноти, - Італія. 

Хтось уважає, що цифри занижені, і певна кількість людей хворіє і вмирає вдома, не отримавши результатів тестів на COVID-2019. А хтось, навпаки, говорить про те, що цифри завищені, адже до статистики смертей потрапляють і ті випадки, де пацієнти померли після підтвердження  COVID-2019, але не відомо, від коронавірусу чи іншої хвороби. 

Аби пролити світло на італійську статистику, видання ВВС звернулося до показників смертності в окремих містах Італії. Що виявилося?
У невеличкому містечку Нембро, яке сильно постраждало від пандемії, офіційна кількість жертв коронавірусу на кінець минулого тижня склала 31 особу. Щороку, за даними мера міста Клаудіо Канчеллі, у січні-березні в Нембро зазвичай помирає близько 35-40 людей. Однак цього року за цей період мерія видала вже 158 свідоцтв про смерть. Це на 123 більше, ніж в середньому за той же період у попередні п'ять років. Смертність підвищилася у чотири рази.

COVID-2019: які країни маніпулюють статистикою зараження та смертності?

Подібна ситуація склалася і у сусідніх з Нембро містах. 

Наприклад, у Чернуско-суль-Навільо та Пезаро загальна кількість мешканців, які померли в період з січня по березень, перевищила офіційну статистику загиблих від COVID-2019 у 5-6 разів.

Подібною є і ситуація в столиці провінції Бергамо, де кількість населення складає 122 тис. людей. У період з 1 по 24 березня там померли 446 мешканців, що у 4,5 раза більше, ніж в середньому за останні п'ять років. Водночас офіційна кількість смертей від COVID-2019  за той же період – 136. Як бачимо, реальна смертність в місті виявилася вищою майже в 3,5 раза.

Чим можна пояснити такі розбіжності?
Не лише недостатньою кількістю тестувань на коронавірус. Пандемія вплинула на стан здоров’я і тривалість життя людей не лише безпосередньо, а й опосередковано. Боротьба з COVID-2019 значно посилила загальне навантаження на медичну систему Італії. Опікуючись переважно коронавірусними пацієнтами, лікарі залишили поза увагою інших хворих – із серцевими нападами, бактеріальною пневмонією та каменями у нирках, пише ВВС. 

Крім того, пандемія забрала життя і багатьох лікарів. А тисячі працівників системи охорони здоров’я через зараження коронавірусом змушені були піти на карантин. 

«Скільком хворим, яких можна було вилікувати, це в підсумку коштувало життя? Особливо якщо взяти до уваги, що в Італії дуже багато літніх людей: майже кожному четвертому жителю країни понад 65 років», - резюмує видання.

  Следите за нами в Telegram    •   2-04-2020, 12:37
  •   Gin
  •   648

ОСТАННЄ
НОВИНИ
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
РЕКЛАМА
диквл Ani Lady Shop