Як і куди вигідніше інвестувати гроші в період пандемії


На тлі падаючого курсу гривні українці продовжують скуповувати валюту в обмінних пунктах. Водночас, в кілька разів зріс попит і на золоті злитки. Експерти запевняють, що мистецтво інвестування полягає в тому, щоб купити актив за найнижчою ціною, а продати за найвищою. Так куди ж вигідніше вкладати гроші?

Щоб відповісти на це питання, потрібно знати, коли почне відступати пандемія коронавирусу і коли почнуть відновлюватися світові фінансові ринки. Також необхідно передбачити, коли Міжнародний валютний фонд надасть довгоочікуваний кредит Україні.

Фінансисти допускають, що влада продовжить карантин в травні і в червні. Через це скорочення економіки буде неминучим. На думку аналітика ІК Concorde Capital Євгенії Ахтирко, зараз важливо уникнути зупинки значної частини великих і середніх промислових підприємств.

«Якщо ця мета буде досягнута, то це буде самим успішним результатом. В такому випадку, ми розраховуємо на скорочення економіки в 4-5%. Що стосується курсу на літні місяці - очікується 27 грн/$, а в кінці року - 28,5 грн/$», - зазначила Ахтирко.

У той же час, банкіри запевняють, що на відміну від долара або євро, дорогоцінні метали, зокрема золото, з плином часу тільки зростуть у ціні. Зараз грам золота коштує близько 1480 грн. Через 2-3 місяці банкіри очікують його зростання до 1 600 грн.

«У найближчі кілька місяців ціна унції складе приблизно $ 1750-1800. Я завжди рекомендую клієнтам дотримуватися «правила трьох рук»: зберігати заощадження в золоті, валюті і гривні. Найвигідніша зараз інвестиція - не срібло, не платина, а саме золото. При будь-якій пандемії або кризі, в пріоритеті завжди залишається тільки воно. А валюта має властивість знецінюватися під час криз», - говорить директор департаменту банкнотного банкингу Індустріалбанку Андрій Львов.

Разом з тим, акції компаній поки що не дуже цікавлять українців. Фінансисти пояснюють це тим, що в нашій країні фондовий ринок не розвинений та акції практично не цікавлять інвесторів. Проте, акції іноземних компаній в Україні купити можливо, однак їх покупка приведе до чисельних витрат, в той час як гарантії прибутковості практично немає.

Все ж, експерти попереджають: якщо при кожній зміні курсу купувати валюту на всі заощадження або навпаки, продавати все долари і євро дочиста, велика ймовірність того, що результат буде негативним.

«Ігри на коливаннях курсу часто призводять до збитків для більшості людей. В інтернеті можна знайти безліч порад, про те, як заробити на зміні курсів валют, однак статистика Forex свідчить про те, що більше 90% трейдерів втрачають всі свої гроші, які інвестували в таку гру», - заявила виконавчий директор Незалежної асоціації банків України Олена Коробкова.


Так, найкращою стратегією є формування заощаджень шляхом регулярного відкладання частини доходу. При цьому, найкраще тримати частину в іноземній валюті, частину - в національній, а також на депозиті в банку.
  Следите за нами в Telegram    •   26-03-2020, 10:57
  •   Alina
  •   93
ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ:

ОСТАННЄ
НОВИНИ
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
РЕКЛАМА
Armadatour Ani Lady Shop