Коронавірус посягнув на безвіз: Європа може закритися на 2 роки

Коронавірус посягнув на безвіз: Європа може закритися на 2 роки

Шенгенська зона – одне з найбільших досягнень Європи – нині поставлене під знак питання. Сьогодні, коли Шенгенська угода має відзначати 25-річчя, усе більше країн закривають свої кордони або знову запроваджують прикордонний контроль. Раніше глава Європейської комісії Урсула фон дер Ляйен запропонувала тимчасову заборону на в'їзд після того, як кілька країн наклали такі заборони. Фон Ляйен у відеозверненні до глав держав та урядів ЄС застерігла їх щодо дозволу «непотрібних поїздок» до ЄС. Аналогічну заяву зробив і президент Франції Еммануель Макрон, сказавши, що для уповільнення поширення коронавірусу всі кордони Шенгенської зони закриваються. Принаймні на місяць. Однак з огляду на лавиноподібне поширення COVID-2019 у Європі такий термін видається надто оптимістичним. 

У вчених-епідеміологів щодо завершення пандемії набагато більш стримані прогнози – від шести місяців до двох років. 
Зокрема, глава інституту Роберта Коха Лотар Вілер спрогнозував термін поширення вірусу COVID-2019 до двох років, нагадавши, що пандемії розвиваються хвилями. Звісно вчені і лікарі докладають чимало зусиль, аби якомога скоріше віднайти вакцину, яка б дозволила скоротити його поширення. 

«Особисто я вважаю реалістичним, що це відбудеться навесні 2021 року», - заявив Лотар Вілер. За його словами, фази клінічних випробувань вакцини не можна скоротити. «У нас повинна бути гарантія безпеки, адже вакцини можуть мати побічні ефекти», - зауважив дослідник.

Коронавірус посягнув на безвіз: Європа може закритися на 2 роки

Дітмар Хопп, співвласник фармацевтичної компанії CureVac, заснованої в Тюбінгені, також висловив припущення, що пандемія коронавірусу може знову спалахнути наступної зими. Щодо вакцини він назвав дещо більш сприятливий термін появи – осінь 2020 року.
 
У цілому ж Дітмар Хопп переконаний, що пандемія буде продовжуватися протягом «багатьох тижнів і місяців».

Заступник міністра охорони здоров'я республіки Чехія Роман Примула теж припустив, що через пандемію кордони Європейського союзу можуть залишатися закритими до двох років. 

«Закриття кордонів і пов'язані з цим обмеження поїздок по Європі може розтягнутися на наступні один-два роки. Розвиток ситуації в європейських країнах набуває неприємних тенденцій. І багато місяців підуть для поліпшення обстановки», - повідомив Примула чеському телевізійному каналу «iPrima».

Що це означає для нашої країни?
Те, що піде у небуття безвіз і повернеться «залізний занавіс». На тлі страху перед COVID-2019 і імовірністю нових вірусних випробувань країни ЄС, кордони між якими були фактично стерті, відгородяться одна від одної та від решти світу реальними мурами.  

Між тим, зараз у європейських країнах залишається багато українців, переважно заробітчан, що мають різні статуси – від офіційного до нелегального. Хочеться вірити, що поступово усі вони повернуться до країни, зокрема, через систему «Друг», запроваджену Міністерством закордонних справ. 

Політолог Костянтин Бондаренко, відгукнувшись на кризу безвізового режиму, влучно зіронізував у своєму Фейсбуці:

«З сьогоднішнього дня ми не зможемо втілити в життя Велику Тріаду - настанови Великого Кормчого Українського Народу: а) випити надзвичайну каву у Братиславі; б) послухати оперу у Відні; в) злітати лоукостом до Варшави. Завдано непоправного удару по Українській Національній Ідеї».

Втім, цілком зрозуміло, що переважна більшість українців скористалася безвіком з Європою не для пиття кави, а для важких заробітків.

Коронавірус посягнув на безвіз: Європа може закритися на 2 роки
  
За даними Укрінформ, станом на осінь 2019 року в Європі на постійній основі працювали 3,2 мільйони українців. На епізодичні роботи виїжджали від 7 до 9 мільйонів. 

Найбільше попитом користувалися висококваліфіковані робітники (газозварювальники, токарі, слюсарі високого розряду), а також фахівці в галузі фізичних, математичних, хімічних наук, ІТ-сфери та медичні працівники.

Після закриття кордонів з ЄС величезна кількість професіоналів, не затребуваних у нашій країні, може залишитися без стабільного заробітка. На тлі економічної кризи така ситуація для багатьох наших громадян може обернутися справжньою катастрофою.


  Следите за нами в Telegram    •   25-03-2020, 14:58
  •   Gin
  •   611

ОСТАННЄ
НОВИНИ
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
РЕКЛАМА
Armadatour Ani Lady Shop