За рік населення Харківщини скоротилося на 17 тисяч: від чого помирають харків’яни?


СНІД, онкологія, туберкульоз, самогубства, ДТП чи пневмонія? Внаслідок чого найчастіше вмирали на початку року жителі одного з найбільших регіонів країни? 

З огляду на ситуацію з поширенням коронавірусної хвороби, ІА «ФАКТ» пропонує ознайомитися із різними причинами смерті за останніми даними Обласного управління статистики й відповідно зробити висновки, що становить найбільшу загрозу нашому життю.

За рік більш ніж двох з половиною мільйонне населення Харківщини скоротилося на 17 тисяч. 

Всього у січні 2020 року не стало 3690 жителів. Понад 2,5 тисячі померли від патології системи кровообігу, з них переважну кількість смертей сталося через ішемічну хворобу серця. 

Більш ніж півтисячі слобожан померли внаслідок онкології, від туберкульозу - 21 людина.

Хвороби органів дихання, як пише Обласне управління статистики, мають 10-й клас. Від них за січень в області померли 78 людей.  

Від грипу й пневмонії померло 48 співвітчизників. 

Через ВІЛ пішли з життя семеро, 11-ро мешканців Харківщини заподіяли собі смерть.

Зовнішні причини смерті становлять 202 випадки. З них нещасних випадків внаслідок ДТП — 24; алкоголем отруїлися 12 людей (випадкове отруєння); стільки ж загинули через напади з метою вбивства чи нанесення ушкоджень. 

Якщо порівнювати співвідношення народжених і померлих, то смертність як у Харкові, так і в області в січні поточного року перевищує народжуваність більш ніж удвічі. Приміром, у Харкові народилася 821 людина, а померли 1684. У разі порівняння такого співвідношення у віддаленому й депресивному Первомайському районі області, воно складе відповідно 7 до 35. Тобто смертність перевищує народжуваність уп’ятеро. Здебільшого краща ситуація у районах, ближчих до обласного центру. Наприклад, Харківський район має співвідношення: 133 народжених і 266 померлих. 

За даними обласної влади, у семи селах Харківщини немає жодного мешканця. У понад 70 селах живуть від одного до дев’яти чоловік. Понад 250 сіл в регіоні - з населенням 10–49 людей. 

Додамо, що у Стратегії розвитку Харківської області до 2020 року, розробленої п’ять років тому, регіон називався одним із міграційно привабливих та позначався як такий, що належить до областей з найвищим рівнем демографічного потенціалу. У цьому ж документі зазначається, що регіональна сфера охорони здоров’я за рахунок бюджетів усіх рівнів щорічно отримувала в середньому не більше 45% - 47% від фінансової потреби.


  Следите за нами в Telegram    •   25-03-2020, 09:51
  •   Alina
  •   541

ОСТАННЄ
НОВИНИ
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
РЕКЛАМА
диквл Ani Lady Shop