Радикали будуть стежити за порядком у Києві під час карантину

Радикали будусть стежити за порядком у Києві під час карантину

Стежити за порядком в Києві під час карантину будуть радикали з організації "Муніципальна варта". Вона сформована з молодіжного крила націоналістичної партії "Свобода".

Дозвіл на залучення молодих радикалів для охорони порядку в українській столиці дала комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

За розпорядженням комісії, в кожній одиниці громадського транспорту Києва повинен знаходитися співробітник "Муніципальної варти". У нього повинні бути при собі спеціальний квиток, посвідчення особи і засоби індивідуального захисту.

У Києві зараз діє режим надзвичайної ситуації, працюють тільки продуктові магазини, АЗС та аптеки. Громадський транспорт перевозить тільки людей зі спеціальними дозволами: співробітників аптек, магазинів та лікарів.

Про початок роботи представники варти вже повідомили на сторінці в Facebook.

Скрыншот из Facebook

Свій коментар з цього приводу дав мер столиці Віталій Кличко:

"Ми всіляко допомагаємо поліції, в рамках міської програми "Безпечна столиця" створили, зокрема, єдиний дата-центр, встановлюємо камери відеоспостереження на вулицях міста. І створення муніципальної охорони - це результат наших зусиль для допомоги поліції в забезпеченні правопорядку на вулицях Києва. Адже не секрет, що питання безпеки - один з головних, яке турбує не тільки киян, а й усіх українців", - заявив Кличко.

Громадське формування з охорони громадського порядку "Муніципальна варта" - комунальний заклад в Одесі. Утворена в 2015 році, спочатку під назвою КП "Муніципальна охорона". Метою заявлено охорону майна територіальної громади Одеси і профілактику правопорушень на території міста.

У Києві також вже були спроби долучити "Муніципальну варту" в якості помічників поліції. Так, у листопаді 2019 року у Подільському районі Києва з'явилась варта, яка патрулювала столицю з метою нагляду за соціальним порядком.

Про це стало відомо з повідомлення керівника Подільської РДА Валентина Мондрієвського на його сторінці в мережі інтернет Фейсбук.

"Муніципальна охорона починає роботу в Подільському районі", - написав він.

Він підкреслив, що вже намічені спільні кроки співпраці.

Перші патрулі тоді з'явилися на Андріївському узвозі і центральній частині Подолу. 

"Сподіваюся на чудові результати такої співпраці", - резюмував Мондрієвський.

Також був підписаний тристоронній Меморандум про співпрацю РДА з поліцією і соціальним формуванням «Муніципальна варта».

Муніципальна варта орієнтована на те, щоб разом з поліцією забезпечувати правопорядок, безпеку дорожнього руху і запобігати правопорушенням. Причина створення варти - допомогу поліції, яка нібито не може у повному обсязі виконувати нагляд за столицією.

Зараз, під час карантину, "Муніципальну варту" знову долучають до підтримання правопорядку.

Радник президента України Віктора Януковича в 2011-2014 роках та заслужений юрист України Андрій Портнов у негативному руслі сприйняв нове рішення. На його думку, надання законних повноважень праворадикальним силам, ким на його думку є представники "Муніципальної варти", веде до розвалу держави. Про це він написав на своїй сторінці в "Телеграм".

"У понеділок звернемося в правоохоронні органи для дачі оцінки офіційної легалізації київськими регіональною владою бандформування. З таких рішень починається розвал держави", - написав він.  Следите за нами в Telegram    •   23-03-2020, 15:53
  •   Gin
  •   36

ОСТАННЄ
НОВИНИ
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
РЕКЛАМА
Armadatour Ani Lady Shop