Вірус спекуляції: хто і як збагачується під час пандемії?

Вірус спекуляції: хто і як збагачується під час пандемії?

Побічний ефект пандемії як і будь-якої іншої гуманітарної катастрофи – зростання кількості ділків, у яких людська паніка лише підсилює «підприємницький» талант. Будь-яка інформація та дезінформація, що щириться інформпростором, тільки допомагає їм у цьому, адже орієнтує спекулянтів у товарних категоріях, на які зараз існує підвищений попит. Ділки прагнуть заробити на паніці, налагоджуючи виробництво фіктивних «ліків від коронавірусу» або вивозячи за кордон великі партії товарів, вкрай необхідних зараз в Україні. Майже щодня в СБУ повідомляють про затримання зловмисників, що спекулюють на пандемії. 

˅ Майже 40 тисяч медичних халатів намагались вивезти вантажівкою через пост «Ягодин». Машина прямувала до однієї з країн Євросоюзу. Служба безпеки попередила вивезення стратегічного товару. Вартість затриманої партії склала майже 42 тисячі євро.

˅ На Волині СБУ викрила виробництво неякісних дезінфікуючих засобів. Ділки вирішили виробляти псевдо-засіб під маркою відомого бренда. Нелегально виготовлений «дезінфектор» не просто не виконував жодної противірусної дії, він був шкідливим для здоров’я людини. Затримали партію «засобу» під час вивезення з Луцька. Вартість контрфактної продукції становила понад 2 мільйони гривень.

Вірус спекуляції: хто і як збагачується під час пандемії?

˅ На Закарпатті правоохоронці зупинили вантажівку, яка незаконно везла 80 тисяч респіраторних масок. Зловмисники знехтували запровадженими урядом обмеженнями і, крім того, внесли до митної декларації неправдиві відомості про кількість і якість товару. Його орієнтовна вартість складає 3,4 мільйони гривень. 

˅ До поширення коронавірусу апелювали і контрабандисти, які збували українцям неякісний товар через пошту. Таку мережу організували мешканці столиці, переправляючи замовникам з-за кордону незареєстровані медпрепарати гормональної, серцево-судинної та онкологічної груп. Недобросовісні ділки не дотримувались температурних умов транспортування медзасобів та уникали контролю якості.

Вірус спекуляції: хто і як збагачується під час пандемії?

Спекуляція на паніці – це явище планетарне. За кордоном теж знаходяться умільці, які використовують людський страх собі на користь. При цьому активно застосовуються високі технології.

Видання «The New York Times» розповіло історію про те, як наступного дня після появи першої жертви коронавірусу у США брати Метт і Ной Колвін скупили 17,7 тис пляшок антисептика для рук, щоб продати їх за «божевільні гроші». Наступного дня Amazon, а потім і EBay призупинили діяльність недобросовісних продавців та попередили інших: якщо вони продовжуватимуть збільшувати ціни, то втратять свої рахунки. Пізніше заходи стали ще більш жорсткими: у США заборонили будь-які онлайнові продажі масок або дезінфікуючих засобів.
Amazon, eBay, Walmart та інші платформи інтернет-комерції намагаються не допустити, щоб їх продавці отримувати надмірні прибутки від кризи в системі охороні здоров'я. Між тим, багато ділків вже «очистили» свої місцеві магазини і почали продавати товари в Інтернеті.
«Зараз, поки мільйони людей по всій країні безрезультатно шукають дезінфікуючий засіб, щоб захистити себе від поширення коронавірусу, містер Колвін сидить на 17 700 пляшках дезінфектору, не маючи уявлення, де їх продати», - обурюється «The New York Times».

Видання надає дані щодо динаміки цін на так звані «пандемічні» товари у мережі «Амазон» та серед сторонніх продавців. 

Вірус спекуляції: хто і як збагачується під час пандемії?

Як бачимо, недобросовісні ділки підвищили ціни на дезінфікуючі серветки з 17 до 40 доларів, на антисептики для рук – з 30 до 78 доларів. Утім найбільше «дісталося» маскам, вартість яких злетіла з 40 до 180 доларів. Очевидно, що комерційна платформа «Аmazon» поводиться у пандемічній ситуації значно скромніше. 

Українські інтернет-маркетплейси – Rozetka, OLX, Prom.ua, Tabletki.ua, Liki24.com – також зіткнулися з навалою недобросовісних ділків.
OLX повністю відмовилася від продажу «пандемічних» товарів. У компанії заявили, що вони керуються законодавством України, яке забороняє продаж медичних препаратів в інтернеті.

Платформа Prom.ua обмежила можливості продавців, які експлуатують підвищений інтерес споживачів до теми коронавірусу для зверхприбутків. Компанія видаляє ті пропозиції, які серед ключових слів мають «трендове» «коронавірус». Tabletki.ua теж видаляють «корона вірусні» пропозиції.

Блокує спекулянтів і Rozetka. 

Вірус спекуляції: хто і як збагачується під час пандемії?

Liki24.com запевняють, що спекулянтам до них потрапити неможливо. Між тим, і в них зафіксовані випадки продажу масок підпільного виробництва.

Своє «ні» спекуляціям на пандемії сказала і соціальна мережа Facebook. Вона повідомила, що вводить заборону на розміщення реклами гігієнічних масок і дезінфікуючих засобів для рук з метою перешкоджання ажіотажного попиту на них і зростання цін. Мережа також посилила контроль за появою в акаунтах дезінформації про засоби, які нібито сприяють лікуванню від вірусу, а також про товари, на які нібито виник дефіцит. 


  Следите за нами в Telegram    •   23-03-2020, 14:32
  •   Gin
  •   442

ОСТАННЄ
НОВИНИ
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
РЕКЛАМА
диквл Ani Lady Shop