В Україні стрімко зростають ціни на продукти харчування


Сьогодні, 23 березня в багатьох українських ЗМІ з’явилась інформація про те, що національна мережа продуктових магазинів «АТБ» заявила про підвищення цін на продукти харчування і товари першої необхідності.

«Компанія «АТБ-Маркет» змушена підняти ціни на ряд продуктів харчування та товари першої необхідності через ситуацію, пов'язану зі стрімким зростанням закупівельних цін від постачальників не тільки для торгової мережі АТБ, а й для всіх операторів українського ринку роздрібної торгівлі», - йдеться в прес-релізі мережі магазинів.  

Так, відомо, що продукти борщового набору, а саме капуста, картопля, морква, цибуля, буряк, подорожчали на 35-128%, гречана крупа, на яку в магазинах шалений попит, - на 51%, макаронні вироби додали в ціні 9,5%, пшенична крупа подорожчала на 11%, цукор - на 8%, борошно - на 5%, яйця – на 6%.

Компанія «АТБ-Маркет» зазначає, що постачальники товарів пояснюють підвищення цін значним зростанням витрат виробництва, які пов'язані з карантинними заходами.

«Для підтримки стабільної роботи 1 094 магазинів торгової мережі та формування товарних запасів компанія змушена виставляти на прилавки товари фактично за цінами постачальників. В даний час корпорація докладає всіх зусиль, щоб забезпечити стабілізацію зростання цін з боку постачальників на продукти харчування і товари першої необхідності», - заявляють в «АТБ».

Примітно, що підвищення цін в продуктових магазинах «АТБ» вже фіксують українці в багатьох містах. Наприклад, в Запоріжжі морква і цибуля подорожчали більш ніж в два рази і тепер коштують більше 7 і 17 грн, відповідно. Яблука подорожчали на 5-6 грн, лимони піднялися в ціні майже на 20 грн. Картопля прибавила в ціні 3 грн, а інші овочі та фрукти подорожчали на 1-5 грн. 

Водночас в соціальних мереж починають з’являтися пости звичайних українців, які звертаються до Президента України з проханням вирішити ситуацію з підвищенням цін на продукти харчування. 

«Шановний Президент, я до вас з проханням, зараз у нас в країні карантин, але мережа магазинів АТБ просто нахабно підвищили ціни на найнеобхідніші продукти. Прошу якщо можна розібратися, пенсіонерам важко вижити з такими цінами», - написала Олена Баранник на своїй сторінці в Facebook.


«Сам працюю в торгівлі, 17.03.20 гречку закуповував по 24,75, а 21.03.20 прийшла по 32 гр. Ціну задер виробник, користуючись ажіотажем, говорять не встигають фасувати, за 15 років такого не було», - пише Федір Бондаренко.

«У м. Черкаси мережа супермаркетів, магазинів "АТБ", "Малина" і ін. підвищили ціни в два-три рази!!! Хотілося б знати, в Україні працює "Антимонопольний" комітет або в період масової хвороби, вірусів можна збагачуватися і не нести за це відповідальність?! Ось як заробляє українські бізнесмени і комерсанти!!!», - обурюється Юрій Пожогін.


Крім високих цін на продукти, українців шокують і ціни на засоби захисту від хвороби. Так, в аптеках України нарешті з'явилися маски, але коштують вони по 20 гривень за 1 штуку, та продаються лише оптом – по 10 одиниць. Примітно, що до спалаху коронавірусу маски коштували по 1 гривні. Ціни на антисептики також захмарні – 100 грн за 50 мл. 


Нагадаємо, раніше Президент України Володимир Зеленський заявив, що на здоров'я українців не можна заробляти, тому у держави буде окрема розмова з виробниками і постачальниками масок, які продають їх за спекулятивними цінами. Також він закликав магазини не підвищувати ціни на продукти. 

Однак президента, як видно, ніхто не почув.


  Следите за нами в Telegram    •   23-03-2020, 13:10
  •   Alina
  •   399

ОСТАННЄ
НОВИНИ
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
РЕКЛАМА
Armadatour Ani Lady Shop