COVID-2019: чи відмовиться ЄС від санкцій проти РФ на тлі пандемії?


Схоже, через пандемію коронавірусу Євросоюз втратить колишню монолітність. Адже в ситуації, коли кожен сам за себе, вже не може йтися про політичну і тим більше економічну солідарність країн-учасників ЄС. Дехто з них відстоює право на автономні рішення за умов гуманітарної кризи. І стосуються вони, перш за все санкцій, які боляче б’ють по економіці.

Для Італії антиросійські санкції не на часі?

Днями голова асоціації італійських адвокатів Олександро Марія Тіреллі заявив, що Італія повинна отримати автономію від ЄС у веденні зовнішньої політики і сама вибирати собі торговельних партнерів. Про кого йдеться? Звісно, про Росію. За словами юриста, в умовах санкцій та удару пандемії коронавірусу Італія зазнає колосальних збитків. Є навіть цифра - $ 3 млрд на рік. Таким буде фінансове покарання Італії, якщо вона не відмовиться від санкцій проти РФ. Постраждають усі галузі італійської економіки – від агропромисловості до моди. Великої шкоди завдадуть італійським виробникам і заходи Росії у відповідь. 

Асоціація італійських адвокатів наполягає на самостійному прийнятті рішень країни стосовно Росії, визнаючи, що Берлін чи Париж можуть мати тут іншу точку зору. Обурює юристів і той факт, що США позиціонують Москву як ворога Європи, від чого вона лише програє. 

Меркель як камінь спотикання

Кількома днями раніше, 18 березня, проти антиросійських санкцій виступили і в Німеччині. Член міжнародного комітету Бундестагу Вальдемар Гердт зазначив, що варто переглянути відносини з Москвою, адже в складні часи країни повинні допомагати одна одній. Крім того, за його словами, нинішня криза боляче вдарить по економіці ЄС. Такої ж позиції дотримується і офіційний представник фракції «Ліві» в бундестазі з питань зовнішньої політики Олександр Ной. Крім того, скасувати санкції проти Росії готовий і увесь німецький бізнес. Чи буде така ініціатива втілена у життя? Навряд, адже каменем спотикання тут залишається тверда позиція канцлерки Німеччини Ангели Меркель.  

Офіційна позиція ЄС

14 березня Рада Європейського Союзу прийняла рішення про продовження санкцій проти Російської Федерації до 15 вересня 2020 року через дії, що підривають територіальну цілісність України. Про це йдеться у прес-релізі Ради ЄС.

Ці обмежувальні заходи передбачають не тільки заморожування коштів, а й заборону надавати кошти та інші економічні ресурси певним особам. Наразі йдеться про 175 осіб та 44 організації. 

Крім того, 13 березня Верховний представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррел привітав рішення третіх країн – Чорногорії, Албанії, Норвегії, які вирішили приєднатися до обмежувальних заходів, котрі ЄС вжив проти Росії за порушення суверенітету та незалежності України.

Відповідна заява Верховного представника ЄС опублікована на веб-сайті Європейської Ради.

Невблаганний Трамп

Президент США не має наміру скасовувати санкції щодо жодної з країн,не зважаючи на заклики припинити антилюдські заходи на фоні гуманітарної катастрофи планетарного масштабу. Автором таких закликів зі зрозумілих причин виступає переважно Росія. Однак США невблаганні. Наразі вони планують нову порцію антиросійських санкцій, що пов’язані, втім, не з Україною, а з метою стабілізації ситуації на ринку нафти.


«Ми не допустимо скасування санкцій, але ризик є»

За словами міністра закордонних справ Дмитра Кулеби, Росія запустила черв’ячка у вигляді закликів скасувати всі санкції на тлі пандемії та економічної кризи. 

«Це ризик. Це безумовний ризик, який ми прогнозували, на який ми відразу відреагували, реалізацію якого ми не допустимо», – заявив Кулеба. 

На думку міністра санкції не можуть бути віднесені до розряду гуманітарних питань, на які варто зважати за умов гуманітарної катастрофи. 
Він запевнив, що постійно спілкується з міжнародними партнерами, аби російські ініціативи не були втілені у життя. 

«До речі, ті, хто завжди говорив, що санкції не працюють, - я вважаю, що ось цей заклик зняти санкції якраз є ще одним доказом того, що санкції працюють. Якби вони не працювали, то, очевидно, ніхто навіть зараз на них не звертав би уваги», ‒ зазначив голова МЗС.
  Следите за нами в Telegram    •   22-03-2020, 13:50
  •   Alina
  •   112

ОСТАННЄ
НОВИНИ
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
РЕКЛАМА
Armadatour Ani Lady Shop