Українцям пропонують заплатити за свою евакуацію по 800 євро


Світова економіка знаходиться в стані рецесії, оскільки удар по економічній активності в результаті пандемії коронавируса вже поширився на багато галузей. Намагаючись уникнути ще більшого падіння економіки, уряди багатьох країн вводять податкові пільги для бізнесу.

Так, наприклад, президент США Дональд Трамп заявив, що всім громадянам Америки, які займаються дрібним і середнім бізнесом будуть надані податкові канікули протягом наступних 3 місяців. Крім того, Трамп повідомив про намір звільнити жителів країни від податків на зарплату до кінця року.

Китай також ввів податкові пільги для захисту економіки від коронавируса. Тепер медичне приладдя та препарати, які купуються за безготівковим розрахунком і видаються співробітникам в установах і громадських організаціях не будуть обкладатися індивідуальним прибутковим податком. Лікарям та іншим учасникам загальнонаціональної програми по боротьбі із захворюванням будуть видаватися заохочувальні премії.

В Італії вводяться податкові пільги для бізнесу, щоб допомогти подолати наслідки епідемії. Також збільшується гарантійний фонд для кредитування малого і середнього бізнесу. Влада обіцяє компенсації компаніям, які втратили більше 25% прибутку. У той же час уряд країни виділить 25 млрд євро на боротьбу з економічними наслідками поширення коронавируса. Частину коштів спрямують на підтримку людей, які тимчасово залишаються без роботи.

У Великобританії Міністерство фінансів оголосило про зниження податків і видачу кредитів малому бізнесу. Центральний банк Великобританії знизив рівень ключової ставки з 0,75% річних до 0,25% річних, тобто в три рази.

У Франції щодо компаній, які постраждали від коронавируса, не застосовуватимуться штрафи за затримку у виконанні держконтрактів. Вони також отримають відстрочку по сплаті податків і виплат до соціальних фондів. У той же час, оплачуваний лікарняний з першого дня отримають всі батьки, чиї діти будуть поміщені на карантин.

Данія надасть відстрочку платникам зі сплати ПДВ, щоб пом'якшити удар коронавируса по економіці.

В Австралії збираються прийняти пакет заходів у вигляді податкових пільг для інвестицій, підтримки малого і середнього бізнесу і пільг для пенсіонерів.

У Чехії зобов'язання зі сплати податків для фізичних осіб відклали на три місяці.

Один з провідних комерційних банків Грузії - «Банк Грузії» - дає тримісячну відстрочку споживачам по виплатах кредитів.

Примітно, що країни виділяють мільйони доларів на те, щоб евакуювати своїх громадян з інших держав безкоштовно.

Водночас, українцям, які не можуть повернутися на батьківщину з Ісландії пропонують евакуюватися через Польщу за 800 євро з людини. Про це розповіла мешканка України, яка також, як і інших 6 українців, не можуть повернутися додому.

«Через те, що ми знаходимося на острові і прямих перельотів до України немає, переліт може здійснюватися тільки транзитом через будь-яку європейську країну. Країни почали закриватися одна за одною. Полетіти через інші держави не вдалося, через те, що всі аеропорти закрилися, а гроші за вже куплені квитки не повернули», - заявила дівчина.

Також українка повідомила, що в посольстві нашої країни їй розповіли, що ведуть переговори з Польщею, яка зможе допомогли евакуювати за 800 євро з людини.

«Про які гроші ми можемо говорити, якщо прем'єр-міністр виділив на евакуацію громадян України з-за кордону більше 4 млн доларів. Куди підуть ці гроші, якщо евакуація буде проводитися за гроші громадян?», - обурюється дівчина.


Нагадаємо, раніше ІА «ФАКТ» повідомляло про те, що Верховна Рада України прийняла ряд законів, які попередять поширення коронавируса і підтримають платників податків.  Следите за нами в Telegram    •   20-03-2020, 18:50
  •   Alina
  •   374

ОСТАННЄ
НОВИНИ
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
РЕКЛАМА
Armadatour Ani Lady Shop