Поширювачами «коронавірусних» фейків зайнялися правоохоронні органи

Поширювачами «коронавірусних» фейків зайнялися правоохоронні органи

Соціальними мережами продовжує ширитися фейковірус. Користувачі шерять інформаційні «качки» – одну безглуздішу за іншу. З останніх фейків – «інформація» про те, що церковні дзвони знезаражують повітря, а коронавірус лікується віскі з медом. Ці нісенітниці, принаймні, не шкідливі на відміну від тих, що дезінформують громадян стосовно конкретних заходів та процедур в умовах карантину. Щодня держструктури спростовують фейкові повідомлення, піклуючись про інформаційну безпеку в Україні. А віднедавна займаються не лише фейками, а й тими, хто їх створює та поширює в інфопросторі. 

Днями Служба безпеки України виявила 6 осіб, що поширювали фейки про коронавірус. Один з них – інтернет-агітатор з Одеси. Оперативники служби безпеки встановили, що він не лише забруднював інформаційний простір коронавірусними «качками», а й публікував матеріали із закликами до зміни територіальних меж України. А це вже кримінальне правопорушення, передбачено ст. 110 Кримінального кодексу України. «Фейкоробу» повідомлено про підозру. 

Поширювачами «коронавірусних» фейків зайнялися правоохоронні органи

При взаємодії з Національною поліцією співробітники СБУ встановили ще 5 осіб, які поширювали коронавірусні фейки. Це мешканці Чернівецької та Луганської областей. Усі вони притягнуті до адміністративної відповідальності. 

Служба безпеки України в черговий раз закликала не довіряти інформації з неперевірених джерел та не поширювати її:

«Всі актуальні дані відносно ситуації з розповсюдженням коронавірусу є на офіційних сторінках Міністерства охорони здоров’я України та інших державних установ».

Свій інструмент для боротьби з дезінформацією щодо коронавірусу запропонував і Офіс Президента. Відтепер поширення COVID-2019 в Україні можна відстежувати в режимі реального часу. ОП запустив онлайн-карту, де умовними кольоровими позначками передано ситуацію по регіонах - https://public.tableau.com/profile/publicviz 

Поширювачами «коронавірусних» фейків зайнялися правоохоронні органи

Увесь масив інформації, необхідної для розуміння ситуації з коронавірусом в Україні та світі, містить і сайт Міністерства охорони здоров’я. Тут можна знайти і актуальну статистику щодо захворювань на COVID-2019, і рекомендації для населення на час карантину, і алгоритми дій лікарів при виявленні осіб із коронавірусом. МОЗ також дуже непокоїть недостовірна інформація про COVID-2019, яка шириться у медіа та соціальних мережах. 

“До кожного повідомлення чи перепосту ставтеся дуже відповідально і критично. Вірус паніки значно серйозніший, ніж коронавірус”, - йдеться у відеозверненні заступника Міністра охорони здоров’я, головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка.

Будуть також карати осіб, які з метою привернення уваги до себе та своїх акаунтів імітують хворобу на коронавірус. Як повідомляє прес-служба Одеської мерії, учора один із пацієнтів Одеської міської інфекційної клінічної лікарні розповсюдив неправдиву інформацію про своє інфікування коронавірусом. Чоловік зняв і поширив соціальними мережами відео, де він сидить у масці і вказує на якийсь предмет, називаючи його тестом на COVID-2019. Він також повідомив, що в сусідньому боксі нібито теж знаходиться пацієнт, який повернувся з-за кордону і у якого також виявлено коронавірус. 

Віце-мер Одеси Павло Вугельман заявив, що заява чоловіка – фейк, і в зв'язку з цим керівництво міста звернулося до правоохоронних органів для вжиття відповідних заходів. 

Тим часом у МОН спростовують фейк про продовження карантину у школах, який ніби триватиме до літа.

«Ця інформація – неправда. Карантин в освітніх установах оголошений з 12 березня по 3 квітня 2020 року. Це визначено відповідною постановою уряду. Окремо було оприлюднено і розіслано в усі освітні установи лист МОН. Якщо терміни карантину зміняться, це також буде визначено нормативно-правовим актом, який буде опублікований на сайті і в соцмережах міністерства», – йдеться у повідомленні Міносвіти. 

Учора ми писали про причини активізації «фейкоробів» та збільшення обсягів недостовірної інформації в інформаційному просторі нашої країни. Продовжуємо стежити за ситуацією. 


  Следите за нами в Telegram    •   19-03-2020, 13:00
  •   Gin
  •   723

ОСТАННЄ
НОВИНИ
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
РЕКЛАМА
диквл Ani Lady Shop