189 років тому був вперше оприлюднений «Собор Паризької Богоматері»


189 років тому в столиці Франції Парижі був вперше оприлюднений один з найбільш відомих творів Віктора Гюго роман «Собор Паризької Богоматері», який був переведений на безліч мов та неодноразово екранізований.

Задум роману «Собор Паризької Богоматері» виник у Гюго на початку 20-х і остаточно «дозрів» до середини 1828 року. Передумовами для створення твору стали природні культурні процеси, які протікали в першій третині XIX століття у Франції: популярність в літературі історичної тематики, звернення письменників до романтичної атмосфери Середньовіччя і громадська боротьба за охорону старовинних архітектурних пам'яток, в якій Гюго брав активну участь.

У «Соборі Паризької Богоматері» Віктор Гюго воскресив бурхливе життя столиці Франції XV століття. Події роману розвиваються на тлі собору Нотр-Дам де Парі, який є свого роду чинним героєм роману. І це не випадково, адже Нотр-Дам де Парі - не тільки географічне, а й духовне «серце» Парижу.

Відомий твір Гюго сталв саме таким романом, про який мріяв французький письменник. Він поєднав у собі риси історичної епопеї, романтичної драми і психологічного роману, розповівши читачеві неймовірне приватне життя різних людей, що протікає на тлі конкретних історичних подій XV століття.

На думку критиків «Собор Паризької Богоматері» і архаїчний, і сучасний одночасно. Цей твір дійсно вважається справжнім шедевром романтичного роману.

Слід зазначити, що після пожежі в соборі Паризької Богоматері, який стався 15 квітня 2019 року, роман Віктора Гюго піднявся на вершину списку бестселерів Amazon у Франції в його оригінальній версії. 


Разом з цим, на сьогоднішній день англійський переклад роману 1831 року займає перше місце за продажами в категорії історичної фантастики.
  Следите за нами в Telegram    •   16-03-2020, 18:04
  •   Alina
  •   192

ОСТАННЄ
НОВИНИ
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
РЕКЛАМА
Armadatour Ani Lady Shop