13 березня 1979 року було створено Європейську валютну систему

13 березня 1979 року було створено Європейську валютну систему

13 березня 1979 року набула чинності Угода про створення Європейська валютна система (ЄВС) - форми організації відносин країн-членів ЄС з метою забезпечення стійкого співвідношення курсів їх національних валют і сприяння стабілізації між ними зовнішньоекономічних зв'язків.

Ініціаторами створення ЄВС були канцлер ФРН Гельмут Шмідт і президент Франції Валері Жискар д'Естен, які представили цю ідею главам інших держав Європейського економічного співтовариства в квітні 1978 року в Копенгагені. 

Спочатку членами ЄВС стали вісім з дев'яти країн Європейського економічного співтовариства, при цьому Великобританія прийняла рішення не брати участь в єдиному курсовому механізмі.

ЄВС базувалася на трьох основних елементах. Перший - зобов'язання країн-учасниць підтримувати коливання ринкового курсу своїх валют в межах вузького діапазону - від взаємного центрального курсу. Від держав, які погодилися стати членами ЄВС, вимагалося обмежувати взаємні курсові коливання 2,25% в ту або іншу сторону (для країн, що знаходяться в складному фінансовому становищі, - 6% на перехідний період).

Другий елемент ЄВС - спеціальна Європейська валютна одиниця (ЕКЮ), заснована на кошику національних валют. В рамках ЄВС були зафіксовані обмінні курси валют за допомогою так званого Механізму обмінних курсів (МОК). ЕКЮ було забезпечено коштами в розмірі 20% золотовалютних резервів країн-учасниць, які вносилися в обмін на еквівалентну кількість ЕКЮ на депозити до Європейського фонду валютного співробітництва.

Третім елементом ЄВС був механізм надання кредитної і взаємної фінансової допомоги тим урядам, які відчувають фінансові труднощі при підтримці ринкового курсу своєї валюти в межах узгодженого діапазону відхилень. 

Завдяки Європейській валютній системі від січня 1987 року до середини 1992 року фіксовані в рамках ЄВС паритети валют жодного разу не змінювалися, однак найбільші валютні спекуляції на світових ринках у 1992 році змусили Великобританію та Італію покинути МОК. У липні 1993 року подібні валютні спекуляції змусили учасників МОК прийняти рішення про збільшення коридору коливання курсів до 15% з метою запобігання повного руйнування цього механізму.

Основною причиною слабкості ЄВС виявилися занадто глибокі відмінності в економічному становищі і політиці країн, що увійшли до системи. Однак, за загальним визнанням, не дивлячись на всі труднощі, МОК вдалося досягти своєї головної мети - створити в Європі «зону валютної стабільності». 

З січня 1999 роки одинадцять країн Європейського союзу перейшли до єдиної валюти. Протягом 1999-2001 років євро використовувалося для безготівкових розрахунків і бухгалтерського обліку, а з 1 січня 2002 року єдину валюту було введено до готівкового обігу.

З введенням єдиної грошової одиниці для всіх країн ЄС Європейська валютна система почала перетворюватися в Європейську валютну спілку.


  Следите за нами в Telegram    •   13-03-2020, 13:55
  •   Gin
  •   202

ОСТАННЄ
НОВИНИ
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
РЕКЛАМА
Armadatour Ani Lady Shop