«Мене тупо кинула моя країна»: активіст Антон Гура не може пройти обстеження на коронавірус

Антон Гура

12 березня приземлився літак з Мілана, що належить компанії МАУ, який перевозить багатьох єгиптян з ознаками ОРВ. Однак всі вони п'ють жарознижуючі засоби, щоб пройти температурний контроль на кордоні. Про це розповів один з пасажирів рейсу Антон Гура у відеозверненні, розміщеному в Facebook.

За словами Гури, в цілому на борту перебувало близько 186 осіб, з яких близько 90 були іноземцями (єгиптянами, індійцями і т.д.). Багато пили жарознижуючі препарати.

"Вони захворіли, взяли Терафлю і попросили стюардів дати їм ще Терафлю, тому що вони погано себе почували. Вони всі збили свою температуру", - сказав Гура.

По приїзду до Києва, повідомив Антон, в Борисполі лікарі оглянули всіх і не виявили ознак коронавируса. Але після того, як "піднявся кіпіш", лікарі все ж відвезли трьох осіб в лікарню. Всі вони були іноземцями. Проте пізніше в Міністерстві охорони здоров'я повідомили, що за результатами аналізів коронавируса у цих людей не виявлено. Всіх інших пасажирів просто відпустили. Антон Гура прокоментував це наступним чиним: 

"Всі чхають, кашляють, очі сльозяться, але 36,6. Коли я вказав на хворих, вона переміряла, а там 37,6, 37,2. Трьох єгиптян госпіталізували. Півлітака хворих. Одна наша заробітчанка з Чернівців так наковталася порошків, що у неї температура була 35,4. Я на неї дивлюся і кажу, що у неї серце може не витримати. А вона: "Я Нічого не пила, нічого не пила". Я зайшов в туалет, а там папірці від порошків, штук шість... Вони знають, що потрібно тільки скринінг пройти і все ок. Наші заробітчани всі пройшли скринінг і поїхали до Львова, Чернівців, Івано-Франківська. Вони працювали з температурними бабусями, їм підвищили зарплату, а бабусь 80-річних з коронавірусів не беруть до лікарні", - обурюється чоловік.

Також Гура акцентував на тому, що Україна не готова до спалаху коронавірусу.

"Я розумію, що ми не готові. Один фельдшер і один доктор, який взагалі нічого не розуміє. Я в шоці, ось і все. Вони консультуються, телефонують комусь і не знають, що робити», - підсумував він.

Гура розповів, що багато українців з ознаками хвороби виганяють з Італії. Ось чому в країні не вистачає медсестер, а зарплата тих, хто доглядає за хворими, різко зросла. Активіст додав, що ніхто не проходив перевірку при посадці в Італії - всіх просто запросили на свої місця в літаку. У той же час, за його словами, у багатьох людей, які заходили в салон, були червоні очі і сильна пітливість.

Історія була продовжена в ефірі "1+1", де Гура ще раз описав всю ситуацію. Відповідаючи на це, заступник голови МОЗ Віктор Ляшко констатував людський фактор.

"Температурний скринінг вже працює в Україні вже два тижні. І якщо хтось погано спрацював в літаку, це вже людський фактор», - говорить він.

Ляшко також пообіцяв підняти це питання в Міністерстві охорони здоров'я і провести співбесіду з керівниками санітарно-карантинного підрозділу.

Сьогодні, 13 березня, Гура активував стрім в "Фейсбуці" та подзвонив до швидкої з проханням забрати його та обстежити на коронавірус. За словам активіста, у нього температура 37,2. Оператор швидкої відмовив пацієнту, переправивши його до урядового контактного центру за номером 1545. Там чоловікові рекомендували звернутися до сімейного лікаря. Після цього Гура приїхав в одну з інфекційних лікарень Києва, але зустрів наряд поліції, які не пустили його до лікарні та він не зміг пройти обстеження.

"Мене тупо кинула моя країна... В мене опускаються руки", - резюмував Гура, пообіцявши спробувати щастя в іншій лікарні.

Журналіст Олексій Братущак на своїй сторінці в Facebook скептично поставився до зусиль Гури пройти обстеження. 

"Чувак тупо хайпує на різних темах", - написав він.

Скріншот з Facebook

Хоча більшість користувачів Мережі осудили українську владу, яка блокує доступ громадян України до намагання обстежуватись на коронавірус та приховує реальність положення.

"Повний пипець, слава богу що я в Італії, а не на Україні", "Який у нас всіх шок! Ми ні кому не потрібні, кожен сам залишається сам зі своєю проблемою", "Забудьте про країну, її продали Соросу, ось результати", - пишуть користувачі в Facebook.

Нагадаємо, 2 дня тому В Україні оголосили карантин у зв'язку з коронавірусом. Сьогодні також на засіданні РНБО буде розглянуто питання закриття кордонів. З урахування того, як активіст Антон Гура не може домогтися допомоги та пройти належне обстеження, ці урядові заходи викликають сумніви та їх навряд чи можна назвати ефективною протидією вірусу.  Крім того, уряд не повідомляє громадськості, як тестуватися на коронавірус: немає телевізійної реклами, нічого на державних сайтах і в соціальних мережах, які надають тільки інформацію про статистику захворювань і особисту безпеку.
  Следите за нами в Telegram    •   13-03-2020, 12:00
  •   Gin
  •   365

ОСТАННЄ
НОВИНИ
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
РЕКЛАМА
диквл Ani Lady Shop