Весна прийшла: у Верховній Раді про посадки відзвітували силовики

Весна прийшла: у Верховній Раді про посадки відзвітували силовики

Виступаючи учора з трибуни парламенту, президент Зеленський пообіцяв подарувати правоохоронцям дві необхідні, як на його думку, речі – календар, щоб нагадати, що на дворі весна і час «саджати», та Кримінальний кодекс України.

Звернення гаранта стало преамбулою до звітів силовиків, які говорили про здобутки, проблеми та коментували депутатські закиди щодо неефективної роботи.  

Аваков – депутатам: що робити з наркотиками?
Міністр внутрішніх справ розпочав свій виступ із коронавірусу:

«Я не міністр охорони здоров'я. Але почну з цієї теми. Завтра закінчується обсервація в Нових Санжарах. Інцидент, який там був, показав схильність наших громадян до провокацій. Проте поліцейські відпрацювали толерантно – без гумових кийків, слізогінного газу та інших спецзасобів». 

Арсен Аваков запевнив, що робота міністерства ведеться по усіх напрямках. 

Грабежі зменшилися на 18%, розбої – на 15%, крадіжки – на 16%, автоугони – на 17 %. Ліквідовано 40 міжнародних каналів з постачання наркотиків. Здійснено розмінування – кожен день очищається 22,5 гектари небезпечної території.

«Умисні вбивства - як то кажуть, труп не приховаєш, - найточніший показник роботи. Їх рівень в минулому році був таким самим, як і в мирний час. Рівень розкриття – 93,5%». 

Весна прийшла: у Верховній Раді про посадки відзвітували силовики

Міністр внутрішніх справ повідомив, що за кількістю онлайн-сервісів МВС - найрозвиненіша відомство в країні. Він презентував народним депутатам  додаток «My pol», за допомогою якого кожна людина зможе терміново викликати поліцію.

Крім того, Арсен Аваков попросив народних обранців визначитися, що робити з вилученими наркотиками, які зберігаються у Нацполіції, яка є найбільшим в державі власником наркопрепаратів.

«Оцініть обсяги вилучених наркотиків, які зараз зберігаються у нас: канабіс - 2 т, героїн - 1100 кг, кокаїн - 1000 кг, амфетамін - 400 кг, гашиш - 300 кг тощо. У мене є прохання до народних депутатів: визначитися зі способом реалізації цієї сировини на користь державного бюджету та української медицини», - сказав Аваков.

Іван Баканов: Весна прийшла. Саджаємо і будемо саджати, шановні депутати

«Тема безпеки важлива для кожного українця. Але безпека країни не любить піару», - з цього розпочав свій звіт голова СБУ. Мабуть тому досягнення свого відомства Баканов, як повідомляють ЗМІ, умістив усього на 5 сторінках.

«Є чіткі результати роботи, вони здійснюються Службою безпеки по двох напрямкам: перший напрямок – це безпосередньо боротьба з контрабандою, другий – це боротьба з корупцією в митних органах. Насправді, лише за останні 6 місяців сума конфіскованої контрабанди сягає 140 млн грн, засуджено 29 осіб», - повідомив голова СБУ.   

Весна прийшла: у Верховній Раді про посадки відзвітували силовики

За його словами, аби більш ефективно протидіяти контрабанді, необхідно здійснити два кроки: повернути кримінальну відповідальність за здійснення контрабанди і налагодити в режимі онлайн обмін митною інформацією з країнами-партнерами.

Згадав голова СБУ і про закриті нелегальні казино в шести регіонах України, про вилучену партію контрабандних сигарет на 120 мільйонів гривень.

Пообіцяв пришвидшити розслідування справи про вбивство Гандзюк. 

«Стратегічні орієнтири чітко визначені - ліквідувати будь-яку загрозу. Сподіваюся, в цьому нам допоможемо новий закон про СБУ», - резюмував Баканов.

Ірина Венедиктова: ДБР в політику не грає
В.о. голови ДБР говорила переважно про проблеми. Серед них вона назвала кадрову неукомплектованість, недостатню взаємодію з іншими органами, в тому числі і з офісом генерального прокурора.

Весна прийшла: у Верховній Раді про посадки відзвітували силовики

Що ще заважає ДБР продуктивно працювати? 

«Підслідність ДБР перетинається з НАБУ, відсутня процедура заочного засудження, бюрократизовані процедури на етапах досудового слідства - ми повинні кожен свій крок узгоджувати з прокурорами».

Ірина Венедиктова звинуватила генпрокурора Рябошапку у тому, що він заблокував розслідування більш ніж тисячі кримінальних проваджень. Найбільше її обурює те, що генпрокурор цей факт заперечує. 

Повідомила в.о. голови ДБР і про те, що був сформований спільний слідчий відділ по розслідуванню подій 2013-2014 років.

Артем Ситник: роботі бюро заважає певний олігарх
Директор Національного антикорупційного бюро України вважає, що в його звільненні з посади може бути зацікавлений певний олігарх:

«Частково це можна пояснити, подивившись на те, що відбувається біля парламенту: стоять фури, стоять люди, котрі оплачуються олігархом, який зараз перебуває за кордоном і викрав 1 млрд 200 млн грн. І замість того, щоб ці гроші повертати до бюджету, організовуються заходи біля НАБУ, біля парламенту, біля уряду».

Весна прийшла: у Верховній Раді про посадки відзвітували силовики

Згадав Артем Ситник і про кримінальну справу щодо ПриватБанку. 

Він запевнив, що генеральний прокурор акумулював усі справи в НАБУ, зараз вони на фінальній стадії – і лише відсутність експертиз відкладає прийняття цих рішень на недалеке майбутнє.

Руслан Рябошапка: «Ми - єдиний правоохоронний орган, який почав реальну реформу». 
Реформа – це не лише здобуток, це й постійний об’єкт критики – так уважає генпрокурор.

Він запевнив, що у прокуратурі прибрали прокурорів, які зливали, купували та продавали справи. І це, за його словами, «дратує рєшал різного кштибу». 

Прокоментував Рябошапка і «вкиди» щодо відсутності посадок: 

«НАБУ, САП та антикорупційний суд відповідають за посадки топ-чиновників. Офіс генпрокурора не має впливу на цю антикорупційну інфраструктуру».

Якщо говорити про корупцію середнього рівня, то тут Рябошапка вказав на такі результати піврічної роботи - 766 проваджень, які були передані до суду, в них фігурує 866 осіб. 250 корупціонерів отримали вироки. 

«Отже, посадки є», - резюмував генпрокурор.

Відреагував він і на закиди щодо гальмування справи Гандзюк.

«Для мене було дивно почути, що ми блокує розслідування вбивства Катерини Гандзюк. Я не буду виправдовуватися. Скажу лише, що ми змогли затримати Левіна і набагато далі просунулися у розслідуванні цієї справи».

Весна прийшла: у Верховній Раді про посадки відзвітували силовики

Нагадаємо, що сьогодні Верховна Рада збереться на чергове позачергове засідання, яке буде присвячено питанню недовіри генпрокурору Руслану Рябошапці. 


  Следите за нами в Telegram    •   5-03-2020, 09:46
  •   Gin
  •   547

ОСТАННЄ
НОВИНИ
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
РЕКЛАМА
диквл Ani Lady Shop