Початок весни багатий на події


Сьогодні, у перший день весни, усім хочеться справжнього тепла. Незважаючи на те, що цей день не завжди буває теплим, думка про теплу пору року гріє серце і радує душу. Існує легенда, що перший день весни прийнято відзначати на честь одного юнака, який звільнив дівчину на ім'я Сонце з лап Злого Змія. Змій нібито хотів приректи Землю на існування в непроглядній пітьмі, проте юнак повернув людям світло, поплатившись за це своїм життям. Вважається, що на місці, де пролилася його кров, в перші дні весни виростають білосніжні квіти.

Прихід весни відзначали ще в давні часи, і в багатьох країнах ці традиції досі збереглися. Наприклад, в Україні 1 березня спалюють опудало Масляної, адже головна задача цього свята, яке тривало з 24 лютого до сьогодні, -  це проводи зими. У давнину спалювання опудала символізувало похорон холоду, а також щорічне оновлення: в багаття кидали старі речі, щоб вогонь поглинув все сумне і грішне. Також від сили багаття залежало, коли прийде рання весна, а з допомогою попелу обробляли поля, щоб був хороший урожай. Перед спаленням водили хороводи, влаштовували веселі забави, танцювали і обов’язково пригощались млинцями.

Крім цього, останній день Масляної - 1 березня, ще називають Прощеною неділею. У цей день прийнято обов'язково попросити вибачення у близьких. З давніх-давен вважалося, що якщо в цей день люди не пробачать один одного - дотримуватися посту не матиме ніякого сенсу. Необхідно підійти до всіх, перед ким є вина, попросити вибачення і пообіцяти не повторювати минулих поганих вчинків. В першу чергу необхідно вибачитися перед близькими - родичами і друзями, а також перед тими, хто покинув наш світ. Вважається, що це допоможе підготувати душу і розум до Великого посту, який почнеться вже 2 березня і триватиме до 18 квітня. Цей пост - найсуворіший з усіх, які віруючі дотримуються протягом року. В його основі лежить подвиг Ісуса Христа, який провів 40 днів в пустелі без води і їжі, долає різними спокусами.

Слід додати: наші предки вірили, що прихід весни - це не тільки прихід землеробського сезону і пробудження природи, а й готовність молоді до любові і до одруження. Отже, 1 березня завжди влаштовували масові гуляння, де відбувалися знайомства. Крім цього, щоб допомогти приходу весни, необхідно було дотримуватися деяких обрядів і традицій. Наприклад, 1 березня жінки співали пісні-веснянки і пекли птахів з тіста, а потім підкидали їх вгору і примовляли, щоб ці птахи принесли весну на своїх крилах. Дівчата і хлопці обходили всі будинки в селі, вітаючи з першим днем весни і бажаючи багатого врожаю. Також хлопці розводили багаття, навколо яких водили хороводи з дівчатами. 

Тож, весна вважається часом нових надій, пробудження природи, тепла і яскравих фарб. Вітайте своїх рідних, друзів і близьких та даруйте їм гарний весняний настрій.
  Следите за нами в Telegram    •   1-03-2020, 13:47
  •   Alina
  •   274

ОСТАННЄ
НОВИНИ
Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
РЕКЛАМА
Armadatour Ani Lady Shop